Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7087
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Rowerowe Grand Prix dla miasta pod Szrenicą

Środa, 19 września 2018, 6:46
Aktualizacja: Czwartek, 20 września 2018, 12:15
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Rowerowe Grand Prix dla miasta pod Szrenicą
Fot. UM Szklarska Poręba
Już po raz piąty Szklarska Poręba została laureatem konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom. Wręczenie nagrody odbyło się przy okazji odbywających się w Kielcach największych targów rowerowych w Polsce.

Nagroda Gmina Przyjazna Rowerzystom przyznawana jest od 2012 roku w ramach ustanowionego wtedy przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze - Roku Turystyki Rowerowej.

Konkurs ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów i stawiają na promocję aktywnego wypoczynku na rowerach. Tworzą rowerową infrastrukturę, pokazują się poprzez organizacje rowerowych imprez i akcji oraz stają się coraz bardziej przyjazne dla rowerowych podróżników. Wydają rowerowe przewodniki czy mapy. W jury konkursu zasiadają przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich oraz PTTK – organizatora konkursu.

Szklarska Poręba w poprzednich latach cztery razy zdobywała to prestiżowe wyróżnienie. W tym roku przyznano jej już je po raz piąty. Co więcej jako wielokrotny laureat miasto pod Szrenicą otrzymało Grand Prix konkursu.

- To co wyróżnia Szklarską Porębę na tle innych gmin to różnorodność naszych tras, wśród których są zarówno bardzo wymagające, jak i dostępne dla rodzin z małymi dziećmi – mówi kierownik wydziału promocji Urzędu Miasta w Szklarskie Porębie Agnieszka Rozenek. - Przez teren miasta biegnie 14 tras rowerowych o łącznej długości około 500 kilometrów. Ala same trasy to nie wszystko bo od wielu lat wraz ze Stowarzyszeniem Cyklistów „Szklarska Poręba na dwóch kółkach” dbamy o odpowiednie ich oznakowanie i infrastrukturę towarzyszącą. Dodatkowo w mieście jest wiele obiektów turystycznych otwartych na przyjecie turystów - rowerzystów.

Twoja reakcja na artykuł?

11
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group