Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7561
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rowerowe Grand Prix dla miasta pod Szrenicą

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 19 września 2018, 6:46
Aktualizacja: Czwartek, 20 września 2018, 12:15
Autor: WAC
Fot. UM Szklarska Poręba
Już po raz piąty Szklarska Poręba została laureatem konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom. Wręczenie nagrody odbyło się przy okazji odbywających się w Kielcach największych targów rowerowych w Polsce.

Nagroda Gmina Przyjazna Rowerzystom przyznawana jest od 2012 roku w ramach ustanowionego wtedy przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze - Roku Turystyki Rowerowej.

Konkurs ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów i stawiają na promocję aktywnego wypoczynku na rowerach. Tworzą rowerową infrastrukturę, pokazują się poprzez organizacje rowerowych imprez i akcji oraz stają się coraz bardziej przyjazne dla rowerowych podróżników. Wydają rowerowe przewodniki czy mapy. W jury konkursu zasiadają przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich oraz PTTK – organizatora konkursu.

Szklarska Poręba w poprzednich latach cztery razy zdobywała to prestiżowe wyróżnienie. W tym roku przyznano jej już je po raz piąty. Co więcej jako wielokrotny laureat miasto pod Szrenicą otrzymało Grand Prix konkursu.

- To co wyróżnia Szklarską Porębę na tle innych gmin to różnorodność naszych tras, wśród których są zarówno bardzo wymagające, jak i dostępne dla rodzin z małymi dziećmi – mówi kierownik wydziału promocji Urzędu Miasta w Szklarskie Porębie Agnieszka Rozenek. - Przez teren miasta biegnie 14 tras rowerowych o łącznej długości około 500 kilometrów. Ala same trasy to nie wszystko bo od wielu lat wraz ze Stowarzyszeniem Cyklistów „Szklarska Poręba na dwóch kółkach” dbamy o odpowiednie ich oznakowanie i infrastrukturę towarzyszącą. Dodatkowo w mieście jest wiele obiektów turystycznych otwartych na przyjecie turystów - rowerzystów.

Twoja reakcja na artykuł?

11
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Lopkh 19-09-2018 7:18
A trasa między Karpaczem a Jelenią?
~JG 19-09-2018 15:50
do: ~Lopkh (7:18)
Czeka na tych co chcą działać, a nie ,,plakaciarzy''-efekciarzy...:-(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group