Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6330
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rosyjskie inspiracje w Książnicy Karkonoskiej

Czwartek, 15 lipca 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Rosyjskie inspiracje w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Gabi
Tydzień temu Japonia – wczoraj Rosja. Mowa o kraju, z którego pochodzą bajki czytane dzieciom podczas środowych porankowych imprez w Bibliotece Dziecięco–Młodzieżowej w Książnicy Karkonoskiej.

Maluchy wysłuchały tym razem dwóch baśni rosyjskich. Były to „Jezioro złotych ryb” z książki „Baśnie carskiej Rosji” oraz „Fujarka” z powszechnie znanej pozycji "Bajarka opowiada". Dzieci były zafascynowane niepowtarzalnym magicznym światem kultury wschodu.

Przy okazji dziewczęta i chłopcy rzucili się w wir zabawy. Tu inspiracją była popularna pamiątka – matrioszka, zwana też babą. Te popularne figurki składają się na rosyjską zabawkę złożoną z kilku wydrążonych w środku lalek, włożonych jedna w drugą. Bogato zdobione, uosabiające najczęściej dziewczęta w strojach ludowych, są symbolem Rosji i najczęściej kupowanym souvenirem.

Każde z dzieci mogło pobawić się niecodzienną zabawką, aby zainspirować się i w kolejnej części poranka samemu zaprojektować i zrobić własną matrioszkę. Dzieci musiały wyciąć je z papieru oraz barwnie przystroić.

Cotygodniowe spotkania w Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony najmłodszych jeleniogórzan i ich opiekunów. Kolejna bajkowa impreza wakacyjna – już w nadchodzącą środę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group