Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 11211
Zalogowanych: 45
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Rodzinny piątek pod Szrenicą

Czwartek, 17 czerwca 2010, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Rodzinny piątek pod Szrenicą
Fot. ,....
Jutro w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie odbędzie się promocja „Bajkowego przewodnika dla dzieci” i spotkanie z jego autorką, Marią Nienartowicz. Tego samego dnia zaplanowano także rodzinny festyn w Przedszkolu Samorządowym nr 1. Jednym słowem dużo atrakcji dla dzieci i ich rodziców.

Spotkanie z mieszkanką Karpacza, Marią Nienartowicz rozpocznie się o godz. 10.00. Autorka pisze opowieści o dzielnych i szlachetnych Karkonoskich Skrzatach oraz bajki o kwiatach i drzewach. Z pozoru trudne w odbiorze, prawdziwe historie z naszego regionu z lekkością przenosi w bajkowy i magiczny świat Ducha Gór. To od dzieci uczy się wrażliwości i rozpoznawania „kolorów życia”. W jej opowieściach można znaleźć radość i optymizm. Uczy miłości do przyrody, bezpiecznego poruszania się po górach oraz szacunku dla ich majestatu.

„Bajkowy przewodnik dla dzieci” to niezwykła pozycja wśród przewodników po Szklarskiej Porębie, dedykowana młodym turystom. W serii wydawniczej, rozpoczętej dwa lata temu, powstał już bajkowy przewodnik po Karpaczu, Jagniątkowie i Sosnówce. Pozycje te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników. Książeczka zawiera ponad sto kolorowych stron z pięknie ilustrowanymi bajkami autorstwa Marii Nienartowicz. Do tego dołączono praktyczne i krajoznawcze informacje na temat wszelkich atrakcji w mieście pod Szrenicą. Każda z bajek tworzy odrębną przygodę Karkonoskich Skrzatów i Ducha Gór.

Bohaterowie odwiedzają realne miejsca w Szklarskiej Porębie, odkrywają ich historię oraz poznają legendy. Książka jest jednocześnie propozycją wypraw, dlatego znajdują się w niej opisy i praktyczne informacje dla rodziców, np. długość danej trasy. Oprócz bajek w środku można znaleźć kolorowanki, zagadki, krzyżówki, rebusy czy propozycje zabaw, gdy na zewnątrz jest brzydka pogoda. W zestawie z przewodnikiem są kredki, notes, pocztówka, linijka, karty do gry oraz mapa. Książka został wydana w nakładzie 2 tys. sztuk i jest dostępna w sprzedaży na terenie Szklarskiej Poręby.

Dwie godziny później, czyli o 12.00 rozpocznie się festyn rodzinny w ogrodzie przedszkolnym przy ul. Sikorskiego. Podczas imprezy odbędą się tam liczne występy artystyczne, pokazy tańca, śpiewu i znajomości języków obcych. Dzieci wystąpią też w przedstawieniu teatralnym pt. „Nasze przebudzenie”. W przedszkolu realizowano unijny projekt „Równy start – Lepsza przyszłość”. Dzięki temu programowi wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w bezpłatnych, dodatkowych zajęciach i odkrywać w ten sposób swoje talenty.

Wśród zaproszonych gości pojawi się grupa artystów Cornu Cervi Róg Jeleniowy z  Kopańca oraz wrocławska grupa taneczna. Aktorzy zaprezentują swoje umiejętności w średniowiecznej bajce pt. „Opowieści o lisie”. Podczas festynu będzie można wziąć udział w warsztatach z lepienia w glinie oraz w malarskim plenerze dla dzieci. W przedszkolnym ogrodzie stanie dmuchany zamek, stoiska gastronomiczne, grill z kiełbaskami oraz namiot Nadleśnictwa Szklarska Poręba. Imprezę poprowadzi Grzegorz Wadowski. Dla wszystkich gości przewidziano słodki poczęstunek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
898
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group