Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 5899
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Rodzinny piątek pod Szrenicą

Czwartek, 17 czerwca 2010, 9:25
Aktualizacja: 9:26
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Rodzinny piątek pod Szrenicą
Fot. ,....
Jutro w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie odbędzie się promocja „Bajkowego przewodnika dla dzieci” i spotkanie z jego autorką, Marią Nienartowicz. Tego samego dnia zaplanowano także rodzinny festyn w Przedszkolu Samorządowym nr 1. Jednym słowem dużo atrakcji dla dzieci i ich rodziców.

Spotkanie z mieszkanką Karpacza, Marią Nienartowicz rozpocznie się o godz. 10.00. Autorka pisze opowieści o dzielnych i szlachetnych Karkonoskich Skrzatach oraz bajki o kwiatach i drzewach. Z pozoru trudne w odbiorze, prawdziwe historie z naszego regionu z lekkością przenosi w bajkowy i magiczny świat Ducha Gór. To od dzieci uczy się wrażliwości i rozpoznawania „kolorów życia”. W jej opowieściach można znaleźć radość i optymizm. Uczy miłości do przyrody, bezpiecznego poruszania się po górach oraz szacunku dla ich majestatu.

„Bajkowy przewodnik dla dzieci” to niezwykła pozycja wśród przewodników po Szklarskiej Porębie, dedykowana młodym turystom. W serii wydawniczej, rozpoczętej dwa lata temu, powstał już bajkowy przewodnik po Karpaczu, Jagniątkowie i Sosnówce. Pozycje te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników. Książeczka zawiera ponad sto kolorowych stron z pięknie ilustrowanymi bajkami autorstwa Marii Nienartowicz. Do tego dołączono praktyczne i krajoznawcze informacje na temat wszelkich atrakcji w mieście pod Szrenicą. Każda z bajek tworzy odrębną przygodę Karkonoskich Skrzatów i Ducha Gór.

Bohaterowie odwiedzają realne miejsca w Szklarskiej Porębie, odkrywają ich historię oraz poznają legendy. Książka jest jednocześnie propozycją wypraw, dlatego znajdują się w niej opisy i praktyczne informacje dla rodziców, np. długość danej trasy. Oprócz bajek w środku można znaleźć kolorowanki, zagadki, krzyżówki, rebusy czy propozycje zabaw, gdy na zewnątrz jest brzydka pogoda. W zestawie z przewodnikiem są kredki, notes, pocztówka, linijka, karty do gry oraz mapa. Książka został wydana w nakładzie 2 tys. sztuk i jest dostępna w sprzedaży na terenie Szklarskiej Poręby.

Dwie godziny później, czyli o 12.00 rozpocznie się festyn rodzinny w ogrodzie przedszkolnym przy ul. Sikorskiego. Podczas imprezy odbędą się tam liczne występy artystyczne, pokazy tańca, śpiewu i znajomości języków obcych. Dzieci wystąpią też w przedstawieniu teatralnym pt. „Nasze przebudzenie”. W przedszkolu realizowano unijny projekt „Równy start – Lepsza przyszłość”. Dzięki temu programowi wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w bezpłatnych, dodatkowych zajęciach i odkrywać w ten sposób swoje talenty.

Wśród zaproszonych gości pojawi się grupa artystów Cornu Cervi Róg Jeleniowy z  Kopańca oraz wrocławska grupa taneczna. Aktorzy zaprezentują swoje umiejętności w średniowiecznej bajce pt. „Opowieści o lisie”. Podczas festynu będzie można wziąć udział w warsztatach z lepienia w glinie oraz w malarskim plenerze dla dzieci. W przedszkolnym ogrodzie stanie dmuchany zamek, stoiska gastronomiczne, grill z kiełbaskami oraz namiot Nadleśnictwa Szklarska Poręba. Imprezę poprowadzi Grzegorz Wadowski. Dla wszystkich gości przewidziano słodki poczęstunek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group