Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 5733
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rodzice: Plac zabaw przy ul. Dembowskiego zagraża bezpieczeństwu dzieci!

Wiadomości: Jelenia Góra/Sobieszów
Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 6:21
Aktualizacja: Wtorek, 16 kwietnia 2013, 7:18
Autor: Angela
Fot. Mea
– Przy placu zabaw jest głęboki, niezabezpieczony kanał, którym kiedyś doprowadzana była woda do basenu w Sobieszowie – mówi pani Ewa. – Po naszej interwencji miasto nakryło go betonowymi płytami, które popękały i teraz są w nich dziury. Odsłonięte są też studzienki kanalizacyjne. Dzieci zaglądają do środka i kiedyś dojdzie tam do tragedii – dodają rodzice. Przedstawiciele MPGK zapewniają, że zajmą się sprawą już dzisiaj (15.04).

Chodzi o teren przy placu zabaw przy ul. Dembowskiego w Sobieszowie, usytuowany przy drodze do szkoły podstawowej.

- Codziennie widzę z okna, jak dzieci idąc ze szkoły podchodzą do tych dziur i zaglądają do środka – mówi pani Ewa, która zadzwoniła do naszej redakcji. – Wielu rodziców zabroniło swoim pociechom wchodzenia na plac zabaw, ale to przecież jest jedyne miejsce, gdzie mogą one spędzić wolny czas. Sprawa ciągnie się od lat. Kiedyś było to w ogóle niezabezpieczone, po naszej interwencji Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej położyło tam betonowe płyty. Część z nich ludzie ukradli, część się po prostu zniszczyła, ktoś też poprzesuwał je na bok. Złodzieje pokradli również pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Wzywaliśmy już straż miejską i policję, ale usłyszeliśmy, że oni mogą to tylko miejsce zabezpieczyć taśmą i powiadomić właściciela. A co dzieciom da taka taśma? – pyta pani Ewa.

Sytuację potwierdza również pani Krystyna mieszkająca nieopodal, która nie komentuje sprawy i mówi krótko: - Ja zabroniłam mojemu dziecku bawienia się na placu i koniec. Nie będę czekała, aż wpadnie tam głową i się zabije – dodaje mieszkanka Sobieszowa.

Wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które na zlecenie miasta opiekuje się obiektem zapewnia, że w poniedziałek (15.04) jego pracownicy zbadają sprawę. - Nic o tym nie słyszałem, ale zajmiemy się tym natychmiast i teren zostanie zabezpieczony – powiedział nam w piątek (12.04) Jan Pałka, wiceprezes MPGK.

Zofia Hajduga, kierownik MPGK dodaje, że teren placu zabaw został odgrodzony od kanału krzewami.
- To jednak nie zniechęca dzieci do odwiedzania tego miejsca – przyznaje kierownik MPGK. – My nie kładliśmy tam żadnych płyt, a jeśli ktoś to robił, to widocznie urząd miasta. Moim zdaniem, jeśli ten kanał nie będzie już wykorzystywany, powinien zostać zasypany, a jeśli jest potrzebny, musi być porządnie zabezpieczony, ale to nie leży już w naszej gestii, ale właściciela czyli urzędu miasta i jego wydziału ochrony środowiska. Zgłosimy im ten problem. W ostatnim czasie przeforsowaliśmy częstsze kontrole wszystkich placów zabaw, które w tym roku rozpoczną się na dniach. Dzięki temu dzieci będą bezpieczniejsze. Jednak to, co zostanie zrobione przy ul. Dembowskiego, będzie zależało od miasta, nie od nas. Jest to bowiem decyzja właściciela – podkreśla Zofia Hajduga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Wild men 15-04-2013 8:43
Gdzie się podziały pokrywy z studzienek? Trzeba zapytać tych uczciwych biznesmenów od złomu. Takie proste.
~łubudubutoja 15-04-2013 8:51
Co robi Straż Miejska? Pozabierać autka i na piechty kilometr po kilometrze lukać .
~carmen 15-04-2013 8:57
straż miejska ma pełne ręce roboty-fotoradar i zakładanie blokad.Inne sprawy takie jak porządek w mieście ma w du..e.Miasto całe zasrane przez psy ale straż miejska udaje że nie widzi...
~pikuś 15-04-2013 9:15
Straż Wiejska nie zniża się poniżej pewnego poziomu. Tym poziomem jest poziom chodnika. Obserwowałam takich dwóch pajaców, którzy stali koło przystanku MPK i głośno dyskutowali na temat sposobu działania "suszarki" trzymanej w rękach. Na ograniczeniu do 40kmh przemykały koło nich samochody z prędkością - na "oko" +40, tzn. 80 kmh, ale dla nich najwiekszym zmartwieniem było to, że nie mogą w pełnym zakresie sprawować obowiązków Policji.
~krakers 15-04-2013 9:57
Od kiedy to Policja lub straż odpowiada za obowiązki kogoś innego? MPGK powinno się tym zająć i tyle. A jeśli ktoś dostał mandat i chce przywalić to inna sprawa.
CН.W.D.P. 15-04-2013 10:09
MACIE RACJĘ LUDZIE!! STRAŻ MIEJSKA NIE POWINNA ROBIĆ RZECZY, DO ROBIENIA KTÓRYCH ZOSTAŁA POWOŁANA... KTO TO W OGÓLE WIDZIAŁ, ŻEBY ROBIĆ TO, CO ROBIĆ NALEŻY?? W POLSCE NIKT TAKICH RZECZY NIE ROBI... SPOŁECZNE OGÓLNE NIEPOSŁUSZEŃSTWO STANOWI PODSTAWĘ DOBROBYTU I W OGÓLE PORZĄDKU, A PRZEDE WSZYSTKIM SZCZĘŚCIA OSOBISTEGO...
~bfsbsdf 15-04-2013 11:13
Za komuny był większy porządek niż teraz, w tym parku była piękna fontanna, stół do ping-ponga i wiele zabawek. Teraz są GÓWNA, DZIURY, STARE ZNISZCZONE ZABAWKI i SYF. Zawiła chłopie! Miej honor i zrezygnuj z prezydentury.
~usmiałemsięj 15-04-2013 14:00
http://onion13.salon24.pl/500807,nigeryjskie-dzieci-donaldowi
~ 15-04-2013 14:11
Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk i Rada Miejska odwołani 2013-04-14 Referendum jest ważne i skuteczne. Mieszkańcy Elbląga odwołali prezydenta miasta Grzegorza Nowaczyka i Radę Miejską.
~ 15-04-2013 14:26
Przy wejściu na plac zabaw był regulamin korzystania z placu i tablica zakazująca wprowadzania psów. Tablice zniknęły i najczęściej korzystającymi z placu są okoliczni mieszkańcy wyprowadzający swoje pieski. Co tam pozostaje to wiadomo. Popołudniami przesiadują tam grupki młodych osób, z którymi nie chciałabym się spotkać. Z moją wnuczką napewno tam nie pójdę. Dobrze że jest plac zabaw przy szkole. Szkoda tylko, że służby które powinny dbać o urządzenia i mienie komunalne nic nie robią
~łubudubutoja 15-04-2013 14:51
~bfsbsdf | >>ale w Częstochowie mamy najwyższego z najwyższych ,
~ 15-04-2013 16:50
CHWDP - rozumiem ironiu i prawdu z niej plynącą, ale ... w moim, szarego ludka , mniemaniu straż miejska ma pilnować porządku...a zatem podjęcie działań przeciw wpadnięciu kogoś do studzienki,jest chyba jak najbardziej w zadaniach. Oczywiście , ja rozumiem to jako wytropienie właściciela owej studzienki, pouczenie i jak najbardziej, jeśli trzeba będzie , zamandatowanie. Nie jest to takie trudne:Onegdaj, gdy już brzydka komuna padła, a nastąpiła WOLNOŚć na tablicach ogłoszeń rozwiesiłam ofertę sprzedaży spacerówki, z telefonem kontaktowym.Złożyło mi wizytę 2 straż. miejskich z pouczeniem, że nie wolno wyklejać przystanków. Zdziwiło mnie to,bo korzystałam z tablic, ale pokornie udałam się na wskazany przystanek gdzie istotnie wklejona była część mojego ogloszenia 7cmX2cm z telefonem
~ 15-04-2013 17:00
cd z 16.50. Na podstawie tych danych panowie zlożyli mi wizytę i jeszcze telefonicznie upewniali się ,że zalecenie wykonałam. Nawiasem mówiąc, na przystanku leżała kupa śmieci. Do dziś mnie intryguje,to, czy ustalono właściciela śmieci.Studzienka jest większa od wklejki wielkości biletu autobusowego.Zadanie możliwe do wykonania,chyba,że SM obawia się,że będzie trzeba zamandatować jakiego WU ( ważnego urzędasa). No chyba ,że jedynym nb. chwalebnym w pewnym sensie, zadaniem SM jest ratowanie sarenek i przy pomocy OSP,SP - scąganie kotkow z wysokich drzew...
~pisek 15-04-2013 17:43
Jaka elokwencja. CH.W.D.P niczym katon, a ukarana za wyklejanie ogłoszeń niczym sędzia we własnej sprawie. Jak mój pies się zesrał i nie posprzątałem to też na straż za to ,że dostałem mandat cuda wypisywałem. Przeszło mi po roku, jak pies sąsiada nasrał mi na środku furtki i podałem go do straży gdy nie sprzątnął. Dostał mandat i teraz jest sprawiedliwie.
~ 15-04-2013 19:50
CHWDP -NIGDY się nie kłócę dla samej potrzeby kłócenia się, pomimo ,że jestem kobietą. ZAWSZE jednak bronię swojego stanowiska, jeżeli oponent NIE UMI ( twoje ulubione słówko w oryginalnej pisowni)przedstawić twardych DOWODÓW czy argumentów. Czasem potrafię przyjąć argumenty KTOSIA.Nawet jeśli ten KTOSIU jest facetem i tu uogólniam :ONI/Ktosie/ tak mają,że są zakręceni jak słoik ogórków( których nb. nawet ASPIRANT - JóZEF to zdradził- otworzyć nie UMI) lub jak baranie rogi większości ras.Ale KTOSIE tak mają, bowiem chromosom odpowiedzialny za płeć zgubił nóżkę i jest NIEPEŁNOSPRAWNY. I to rzutuje na całość organizmu. Reasumując : riposta w pierwszych 3 zdaniach dowodzi , że poniałam ironiu, a pozostałe zdania, że zrozumiałam,tak sądzę, prawdę z twojej wypowiedzi płynącą....
~alejaja 15-04-2013 20:45
http://onion13.salon24.pl/500807,nigeryjskie-dzieci-donaldowi........................E tam lepiej toPOogląda
~ 16-04-2013 0:21
Pisku, a może tak powrót do gimnazjum celem nauczenia się czytania ze zrozumieniem ? Zaznaczyłam,że : 1. Rozlepiałam ogloszenia zgodnie z prawem korzystając z tablic i slupow ogłoszeniowych. Drzewiej takie tyż bywały.Moje ogloszenia posiadały takie nacięcia do zrywania bilecików : spacerówka i kontakt. 2. Ktoś zerwał taki bilecik i przykleił w wiacie przystanku w innej dzielnicy. Może ktoś , kto uznał,że jednak nie będzie korzystał z zakupu a komuś się przyda. 3. Nie krytykuję akcji SM, podałam przyklad sprawnego działania , bo studzienka jest duża i nie można się wyprzeć jej posiadania, a w związku z tym jest podmiot, ktory powinien zadbać o jej zabezpieczenie. Procedura winna być " pilotowana umandatowieniem " do pomyślnego końca sprawy.Nie ukarano mnie, bo usunęłam bilecik.
~ 16-04-2013 0:31
Pisku cd. , mój bilecik się nie zesrał i nie śmierdział. A że Polak a Polką jestem koso patrzy na przewinienia innych, toteż zastanawiam się po dzisiejszy dzień czy właściciele śmieci i inni ogłoszeniodawcy zostali zobligowani do usunięcia tego, co w istocie , na przystanku nie powinno być. Podkreślam jeszcze raz: nie dyskutowałam z zasadnością napomnienia, pomimo,że to nie ja, akurat tym razem,zawiniłam. Zastanawia mnie też nadal komu i czemu służy aktualna SM, bo ta SM,którą tuwspominam to jeszcze wczoraj była komunistyczna a następnego dnia już w wolnej Polsce...
~ 16-04-2013 8:31
Ja proponuję zrobić przegląd placów zabaw w Jeleniej Górze. Na ul. Okrzei w samym centrum jest plac zabaw w najgorszym stanie w mieście. Ślizgawki zagrażają życiu dzieciom, pełno szkła na ziemi, pijaczki sobie siedzą i popijają...a policja i straż miejska przejeżdża tamtędy bez przerwy,bo akurat jadą do komisariatu na A. Krajowej... Strach tam dziecko puścić.
~ 16-04-2013 12:32
8.31 - no bo .... w gestii SM i policji nie leży sprzątane ani placów, ani ...pijaczkow... no bo-Pan Bóg opiekuje się pijakami się ( a z Bossem się nie zadziera) a trzeźwymi zajmuje się policja -( parafr. z J.Meissnera) a ponadto panowie jadąc na ul.AK jadą do pracy i nie są jeszcze w pracy a jadąc z powrotem już nie są w pracy. A w godzinach pracy nie mogą bo czas taki niepewny i stołek ktoś im zajuma...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group