Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9426
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Rodzice: Plac zabaw przy ul. Dembowskiego zagraża bezpieczeństwu dzieci!

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 6:21
Aktualizacja: Wtorek, 16 kwietnia 2013, 7:18
Autor: Angela
Jelenia Góra/Sobieszów: Rodzice: Plac zabaw przy ul. Dembowskiego zagraża bezpieczeństwu dzieci!
Fot. Mea
– Przy placu zabaw jest głęboki, niezabezpieczony kanał, którym kiedyś doprowadzana była woda do basenu w Sobieszowie – mówi pani Ewa. – Po naszej interwencji miasto nakryło go betonowymi płytami, które popękały i teraz są w nich dziury. Odsłonięte są też studzienki kanalizacyjne. Dzieci zaglądają do środka i kiedyś dojdzie tam do tragedii – dodają rodzice. Przedstawiciele MPGK zapewniają, że zajmą się sprawą już dzisiaj (15.04).

Chodzi o teren przy placu zabaw przy ul. Dembowskiego w Sobieszowie, usytuowany przy drodze do szkoły podstawowej.

- Codziennie widzę z okna, jak dzieci idąc ze szkoły podchodzą do tych dziur i zaglądają do środka – mówi pani Ewa, która zadzwoniła do naszej redakcji. – Wielu rodziców zabroniło swoim pociechom wchodzenia na plac zabaw, ale to przecież jest jedyne miejsce, gdzie mogą one spędzić wolny czas. Sprawa ciągnie się od lat. Kiedyś było to w ogóle niezabezpieczone, po naszej interwencji Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej położyło tam betonowe płyty. Część z nich ludzie ukradli, część się po prostu zniszczyła, ktoś też poprzesuwał je na bok. Złodzieje pokradli również pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Wzywaliśmy już straż miejską i policję, ale usłyszeliśmy, że oni mogą to tylko miejsce zabezpieczyć taśmą i powiadomić właściciela. A co dzieciom da taka taśma? – pyta pani Ewa.

Sytuację potwierdza również pani Krystyna mieszkająca nieopodal, która nie komentuje sprawy i mówi krótko: - Ja zabroniłam mojemu dziecku bawienia się na placu i koniec. Nie będę czekała, aż wpadnie tam głową i się zabije – dodaje mieszkanka Sobieszowa.

Wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które na zlecenie miasta opiekuje się obiektem zapewnia, że w poniedziałek (15.04) jego pracownicy zbadają sprawę. - Nic o tym nie słyszałem, ale zajmiemy się tym natychmiast i teren zostanie zabezpieczony – powiedział nam w piątek (12.04) Jan Pałka, wiceprezes MPGK.

Zofia Hajduga, kierownik MPGK dodaje, że teren placu zabaw został odgrodzony od kanału krzewami.
- To jednak nie zniechęca dzieci do odwiedzania tego miejsca – przyznaje kierownik MPGK. – My nie kładliśmy tam żadnych płyt, a jeśli ktoś to robił, to widocznie urząd miasta. Moim zdaniem, jeśli ten kanał nie będzie już wykorzystywany, powinien zostać zasypany, a jeśli jest potrzebny, musi być porządnie zabezpieczony, ale to nie leży już w naszej gestii, ale właściciela czyli urzędu miasta i jego wydziału ochrony środowiska. Zgłosimy im ten problem. W ostatnim czasie przeforsowaliśmy częstsze kontrole wszystkich placów zabaw, które w tym roku rozpoczną się na dniach. Dzięki temu dzieci będą bezpieczniejsze. Jednak to, co zostanie zrobione przy ul. Dembowskiego, będzie zależało od miasta, nie od nas. Jest to bowiem decyzja właściciela – podkreśla Zofia Hajduga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
268
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group