Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8922
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Rodzice okupują szkołę

Wtorek, 1 września 2020, 11:19
Aktualizacja: Piątek, 4 września 2020, 12:09
Autor: WAC
Sosnówka: Rodzice okupują szkołę
Fot. Zbigniew Nowak
Nie zgadzamy się na zawieszenie zajęć w naszej szkole i przeniesienie dzieci do szkoły w Podgórzynie – mówią rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce, którzy dziś (1.09) rozpoczęli strajk okupacyjny w tej placówce oświatowej.

Okupacja szkoły w Sosnówce przez rodziców jej uczniów jest konsekwencją zarządzenia Wójta Gminy Podgórzyn wydanego 28 sierpnia, o przeniesieniu działalności oświatowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce w roku szkolnym 2020/21 do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie. Powodem miały być względy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W tym czasie w obiekcie szkolnym miała zostać wykonana modernizacja instalacji hydrantów wewnętrznych. Oliwy do ognia dolało też odwołanie przez wójta dyrektor szkoły Łucji Balcerek.

W efekcie dziś po krótkiej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, na którą mimo zaproszenia nie przybył nikt z Urzędu Gminy w Podgórzynie, rodzice rozpoczęli bezterminową okupację szkoły. Jak zapowiadają - nie opuszczą budynku do czasu, gdy do Sosnówki nie przyjedzie wojewoda i nie rozwiąże problemów szkoły. Do końca tygodnia dla dzieci z Sosnówki zostaną zorganizowane w szkole zajęcia opiekuńcze. Co dalej - nie wiadomo.

To kolejna próba zamknięcia naszej szkoły, a podane w zarządzeniu przez wójta uzasadnienie jest jedynie pretekstem – mówi przewodniczący Rady Rodziców szkoły w Sosnówce Robert Plewa. - Od 12 marca w naszej szkole w związku z pandemią nie odbywały się zajęcia dydaktyczne i był czas na przeprowadzenie tych prac. Tymczasem Gmina nie ma ani ich planu, ani kosztorysu, ani pozwolenia na budowę. Zresztą podobny remont w szkole w Miłkowie trwał dwa tygodnie.

Próbowaliśmy, uzyskać komentarz wójta gminy Podgórzyn Mirosława Kalaty na temat sytuacji w szkole w Sosnówce. Niestety, mimo wielokrotnych prób nie odbierał telefonu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
9%
Cieszy
14
14%
Hahaha
10
10%
Nudzi
3
3%
Smuci
37
36%
Złości
30
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (110)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group