Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2284
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Roboty na Złotniczej – utrudnienia w ruchu

Czwartek, 29 września 2016, 7:13
Aktualizacja: Sobota, 1 października 2016, 7:49
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Roboty na Złotniczej – utrudnienia w ruchu
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Do dwóch miesięcy mogą potrwać utrudnienia dla pieszych i zmotoryzowanych na ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, gdzie spółka Wodnik rozpoczęła wymianę wodociągu. – Pod drogą jest nieczynna, ale wypełniona gazem sieć, więc prace muszą być przeprowadzone na powierzchni, dlatego trzeba przeprawić się przez ulicę w aż sześciu miejscach – wyjaśnia Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy spółki Wodnik.

Inwestycja Wodnika o wartości ok. 800 tys. zł została podzielona na dwa etapy. W tym roku wybudowane zostanie około 100 metrów nowego wodociągu przy ul. Złotniczej wraz z przyłączami do budynków. Natomiast w roku 2017 prace będą kontynuowane na ul. Drzymały, Flisaków i Świętojańskiej.

Obecne prace na zlecenie Wodnika wykonuje firma Wysoczański. W tym tygodniu roboty prowadzone są na odcinku od ul. Wincentego Pola do skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich. Rozkopany jest głównie chodnik, ale niebawem utrudnienia pojawią się także na jezdni.

- Jest to budowa łącznika z nowym wodociągiem wybudowanym przy ul. Wincentego Pola. Cała trudność tej inwestycji polega na tym, że musi być prowadzona na powierzchni – wyjaśnia Zbigniew Rzońca. – Naprzeciwko stadionu jest bowiem nieczynna, ale wypełniona gazem sieć, dawniej wykorzystywana do oświetlenia gazowego. Robotnicy nie mogą więc zrobić tzw. „przecisku” pod ulicą, bo gdyby uszkodzili rury gazowe, doszłoby do wybuchu – dodaje rzecznik Wodnika.

- Prace potrwają do dwóch miesięcy i w tym czasie mogą pojawią się utrudnienia na drodze, za co przepraszamy – mówi Zbigniew Rzońca. – Oczywiście wykonawca postara się zminimalizować niedogodności, jednak zupełnie wyeliminować się ich nie da – dodaje rzecznik prasowy Wodnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group