Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3378
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Robota w strefie

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 5 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Niemiecka firma Jelenia Plast sp. z o.o. wybuduje za 40 milionów złotych
zakład w Radomierzu w gminie Janowice Wielkie.

To już trzecie zezwolenie jakie na prowadzenie działalności gospodarczej jakie wydała w tym roku Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wcześniej otrzymał je: producent części pojazdów samochodowych i motocyklowych - Dr. Schneider Automotive i producent ozdobnych kokard, wykorzystywanych do dekoracji stołów i wnętrz Sopp Polska. Obie firmy również reprezentują kapitał niemiecki.

Jelenia Plast kupiła w Radomierzu nieruchomość o powierzchni prawie czterech i pół hektara Nowy zakład produkcyjny powstanie tam do 2010 roku. Inwestycja ma kosztować ponad 40 mln złotych. Pracę jak mówi prezes strefy Marek Proskura będzie tam miało co najmniej 100 osób. Jelenia Plast funkcjonuje w Polsce od 1992 roku. Od dziesięciu lat działa w wybudowanym w Jeleniej Górze zakładzie.
Firma specjalizuje się w produkcji artykułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych.

Trzy firmy niemieckie, które zainwestowały w tym roku na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej utworzą w najbliższych latach minimum 500 nowych miejsc pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~RAfal 10-04-2006 10:09
Nic dziwnego ze buduja skoro zarobki w Jelenia Plast sa marne i wiadomo kto z tego korzysta.. nie piszcie tutaj o kilku set miejscach pracy bo to smieszne! Za marne kilkaset zlotych po kilku miesiacach w szkodliwych warunkach mozna nabawic sie niezlych dolegliwosci...
~ 19-11-2009 11:29
a ja uważam że nie jest tak żle chociaż zarobki powinny być nieco większe- ale biedoty nie ma - nie przesadzajcie !!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group