Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9095
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Legnica: RG512 Racing Team wrócił z Legnicy na tarczy

Środa, 2 października 2013, 20:46
Aktualizacja: Czwartek, 3 października 2013, 12:38
Autor: red.
Legnica: RG512 Racing Team wrócił z Legnicy na tarczy
Fot. Tomasz Raczyński
Niedzielny (29.09) start w amatorskich wyścigach samochodowych Supercar.pl Minimax o Puchar Prezydenta Legnicy miał być kolejnym treningiem Macieja Bryniarskiego i jednocześnie testem świeżo przygotowanego silnika w jego wyścigowym fiacie. Niestety złożonego kilka dni wcześniej silnika nie ominęła "choroba wieku dziecięcego" i już po okrążeniu zapoznawczym kierowca zmuszony był do wycofania się z zawodów.

- Awaria, która nas spotkała to drobiazg, ale wyciekający olej uniemożliwił dalszą jazdę. To jest maluch i takie rzeczy się zdarzają. Najważniejsze jest to, że silnik w trakcie okrążenia zapoznawczego okazał się szybki i myślę, że jak tylko uda się wyeliminować drobne usterki to pokaże swój potencjał - mówił po wycofaniu się z zawodów Maciej Bryniarski.

Rozgrywane po raz pierwszy na terenie legnickiego lotniska zawody o Puchar Prezydenta Miasta przyciągnęły prawie 30 uczestników zgłoszonych w pięciu klasach. Każdy z zawodników czterokrotnie pokonywał próbę o długości 2500 m, która została wytyczona na betonowym pasie startowym.

Najlepszy łączny czas przejazdów osiągnął Tomasz Śliwa (Subaru Impreza GT - klasa 4). W pozostałych klasach zwyciężali: Grzegorz Woźnik (Opel Astra GSI - klasa 3), Łukasz Sikora (Honda CRX - klasa 2) oraz Mateusz Sznajderski (Suzuki Swift GTI - klasa 1).

Triumfatorem klasy GOŚĆ został Daniel Dymurski (Opel Astra OPC), etatowy pilot startującego w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Tomasza Kuchara, który dopiero po ostatnim przejeździe przesunął się w klasyfikacji przedSzymona Rusina (BMW 320).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
360
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group