Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 8899
Zalogowanych: 118
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska/Jelenia Góra: Reżyser “Rumcajsa” nie żyje

Wtorek, 6 września 2022, 14:22
Aktualizacja: 14:24
Autor: Manu
Polska/Jelenia Góra: Reżyser “Rumcajsa” nie żyje
Fot. Archiwum Jelonki.com
Dzisiaj (6.09) w wieku 74 lat zmarł Kazimierz Mazur, wybitny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, który zajmował się także reżyserią teatralną.

W 2010 na deskach jeleniogórskiego Teatru im. Norwida wyreżyserował musical “Przygody rozbójnika Rumcajsa” na motywach powieści słowackiego autora Václava Čtvrtka w poetyckiej adaptacji Ernesta Brylla.

O śmierci Kazimierza Mazura poinformowała agencja, z którą przez wiele lat artysta współpracował. Powszechną rozpoznawalność zagwarantowała jemu rola niesfornego Tomaszka Niechcica, syna Barbary i Bogumiła z legendarnego filmu Jerzego Antczaka “Noce i dnie” (1975). Popularność zyskał też dzięki telewizyjnej roli Tomasza Wiśniewskiego w serialu “Barwy szczęścia” (2014–2022).

W 1974 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W latach 1970–1971 był adeptem w Teatrze Ateneum w Warszawie, w latach 1975–1976 aktorem Teatru Ziemi Mazowieckiej w Warszawie. W latach 1981–1982 występował w stołecznym Teatrze Komedia. Był współzałożycielem zarejestrowanego w 1995 Rodzimego Kościoła Polskiego, w którym pełni rolę Ofiarnika Generalnego oraz członka Rady Związku, sekretarza i skarbnika.

Twoja reakcja na artykuł?

4
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
22
76%
Smuci
0
0%
Złości
2
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy masz w domu psa lub kota? A może inne zwierzę?

Oddanych
głosów
507
Mam psa
40%
Mam kota
25%
Mam 2 psy
6%
Mam 2 koty
11%
Mam inne zwierzątko w domu (rybki w akwarium liczą się jako jedno)
8%
Mam więcej niż 3 zwierzątka w domu
10%
 
Głos ulicy
Do Jeleniej Góry przyjechaliśmy znad morza
 
Warto wiedzieć
Natrafiono na ślad świadomości w mózgu?
 
Rozmowy Jelonki
Co zrobić ze zwierzakiem na majówkę?
 
Polityka
Trzaskowski 31 %, Nawrocki 29 % – druga tura za 2 tygodnie
 
Aktualności
Aż 7 złotych medali dla Jeleniej Góry!
 
Turystyka
Dolny Śląsk po królewsku nagrodzony!
 
Inne wydarzenia
116 osób walczyło o tytuł mistrza Jeleniej Góry
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group