Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7509
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Resztki powyborcze. Dwa dni na porządki

Poniedziałek, 7 listopada 2011, 8:42
Aktualizacja: Wtorek, 8 listopada 2011, 8:14
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Resztki powyborcze. Dwa dni na porządki
Fot. K.C.
Podobizny niektórych kandydatów w październikowych wyborach parlamentarnych wciąż jeszcze „spoglądają” z plakatów i ulotek, które przyklejano niemal gdzie się da podczas kampanii wyborczej. Do 9 listopada powinny zniknąć.

Tak zakłada ordynacja wyborcza, która nakazuje „posprzątanie” powyborczych pozostałości w okresie czterech tygodni po zakończeniu głosowania. Czy w Jeleniej Górze są potrzebne takie porządki?

Wprawdzie materiały różnych kandydatów zniknęły z miejsc przeznaczonych na plakatowanie miasta już kilka dni po 9 października, wiele z nich wciąż wisi i przypomina o osobach, które przed niespełna czterema tygodniami starały się o miejsce w parlamencie.

Największy bałagan panuje w miejscach zaniedbanych, gdzie zachowały się pozostałości o wyborach do Europarlamentu sprzed dwóch lat! Nie brakuje także resztek z ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Ogromne wizerunki pretendentów, którym udało się zdobyć mandat w parlamencie, wciąż jeszcze widnieją na billboardach w reprezentacyjnych punktach w mieście.

Sztaby wyborcze mają dwa dni na usunięcie ulotek i plakatów. Nieco inaczej rzecz ma się z billboardami: będą wisieć tak długo, póki nie minie okres, na jaki te powierzchnie reklamowe zostały wynajęte. Tak czy inaczej, o ile przed wyborami materiały gorliwie naklejano, o tyle po głosowaniu pędu do posprzątania nie widać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group