• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 21:55
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 6936
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Restrukturyzacja magistratu? W styczniu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 20 grudnia 2010, 9:26
Aktualizacja: 10:27
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Mniej więcej połowa stycznia – w takim terminie prezydent Marcin Zawiła zamierza nieco zmienić strukturę Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. O planach jednak nic nie chce mówić, wiadomo jednak z kuluarów, że będą to zmiany kosmetyczne.

– Za wcześniej jest na konkretne decyzje – powiedział Marcin Zawiła zapytany o zmiany w organizacji pracy w ratuszu. Magistrat jednak już huczy od plotek dotyczących planowanej reorganizacji. Według niepotwierdzonych wieści rozwiązaniu ma ulec wprowadzony przez Marka Obrębalskiego, byłego prezydenta miasta, wydział promocji i polityki informacyjnej. Jego działalność zostanie ograniczona do referatu przy wydziale kultury.

Z całą pewnością będzie się z tym wiązała zmiana „polityki informacyjnej” urzędu. Wiele wskazuje na to, że magistrat będzie miał rzecznika prasowego. Tu – na giełdzie nazwisk – pojawia Cezariusz Wiklik, były radny SLD i za poprzedniej kadencji szef komisji kultury, sportu i turystyki. Pod znakiem zapytania jest też wydawanie comiesięcznego Biuletynu Informacyjnego w dotychczasowej formie (kosztowało to budżet miasta około 80 tysięcy złotych rocznie).

O innych zmianach nie mówi się, a sam Marcin Zawiła kilka razy podkreślał, ze nie zamierza restrukturyzować urzędu tylko po to, aby go restrukturyzować. Zaznaczał też, że wielu naczelników sam zatrudnił… 20 lat temu, kiedy po raz pierwszy był na stanowisku prezydenta miasta i organizował pracę urzędu.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy po wyborze na urząd prezydencki poprzednik Marcina Zawiły Marek Obrębalski zwolnił, między innymi, naczelników wydziału oświaty oraz architektury i urbanistyki. Powołał też nowe wydziały, między innymi, promocyjny oraz funduszy europejskich. Co zrobi prezydent Zawiła? Okaże się po Nowym Roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~Marianwk 20-12-2010 10:03
Ten Biuletyn to skandal - wyrzucone w błoto 80 tysięcy rocznie - ktoś powinien za to beknąć przed prokuratorem - ale nie, bo takie przepisy i w budżecie miasta siano na to przewidziano. Nie przewidziano jednak pieniędzy na 100 bardziej potrzebnych rzeczy w tym mieście.
~do autora 20-12-2010 10:10
zwolnił także naczelnika nadzoru i konyroli, naczelnika Tęczę, panią sekretarz oraz kilku innych pracowników
~ferdek 20-12-2010 10:22
obecny Pan Prezydent powinen zwolnić panią sekretarz, jak juz wcześniej pisałem to ona przyczyniła się do licznych zwolnień na początku prezydentury Obrębalskiego, to nie on zwalniał on tylko podpisywał to co obecna sekretarz postanowiła.jest młoda pracę znajdzie szybciej jak co niektórzy zwolnieni po 20 latach pracy
~mala miki 20-12-2010 10:30
cyt: "wielu naczelników sam zatrudnił… 20 lat temu" - i to jest clue problemu Jeleniej Góry. Przez 20 lat doprowadzić do takiego stanu to SUKCES. Pytanie więc czy tylko promocja miasta powinna "beknąć", czy również należy zastanowić się nad poważnymi zmianami w urzędzie. 20 lat nic nie robienia wystarczy!
~clown 20-12-2010 10:43
Pan Wiklik rzecznikiem? Czytaj- nadwornym fotografem i nigdy nie udzielającym się w mediach poza posyłaniem suchych komunikatów (na piśmie). On jak pan Sarzyński i pani Czernow- pracownikiem magistratu stał się z zawodu.
~Bleee 20-12-2010 10:48
Wiklik do urzędu, to jasne, dlaczego SLD popiera podwyżki dla Zawiły. A najśmieszniejsze jest to, że w Jeleniej wszystko musi być z czasów głębokiego komunizmu, prezydent ze styropianu a jego rzecznik z "Robola" :)
ross222 20-12-2010 11:05
Wydział Promocji...? to jest taki wydział? Ostatnio bylem na targach Regionów Turystycznych w Poznaniu i to co prezentowała Jelenia Góra było mega dramatem. Powystawiali katalogi, jakiś rower tzw.'damka' , plakat z Mają Włoszczowską i rogi jelenia! Brak koncepcji na cokolwiek! W porównaniu z innymi miastami - MEGA DNO !
~obiektywnik 20-12-2010 11:33
Bez sensu! Ja rozumiem zobowiązania PO wobec SLD, ale bez przesady! Panie prezydencie, kto jak kto ale Pan powinien wiedzieć najlepiej, że wizerunek rzecznika to wizerunek miasta - urzędu... Pana córka Marta wydaje się tego najlepszym przykładem, zajmując podobne stanowisko w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ miasta stołecznego Warszawy...
~ 20-12-2010 11:54
SM tam dokonac kosmetyki
~rozmus 20-12-2010 12:23
WYDZIAŁ KOMUNIKACJI!!!!!!! POZMIENIAĆ bo rzygać się chce jak tam trzeba coś załatwić!!!!!!!!!
~lol 20-12-2010 12:45
Pani sekretarz jest nie do ruszenia ,bo koleżanka Pana kolegi . droga kariery Jej krótka, bez doświadczenia i na takie stanowisko myk. zwolniła wszystkich którzy się na niej poznali i na jej kompetencjach. A Ewa wychodowała sobie.....
~bankier 20-12-2010 13:07
Przy obecnej sutuacji w kraju i pilnych obowiązkowych oszczednościach to winno sie zredukoawć conajmniej 35 % urzednikow i tyle samo zmniejszyć płace, aby kraj nie popadał w ruinę , 45 lat temu cały urząd mieścili sie w jednym budynku a Jelenia Gora była powiatem - urzednikow było 97 i nie było komputerów. Co teraz wyprawiaja nowi notable - , to jest karygodne -jedno wielkie rozpasanie.
~do ross222 20-12-2010 15:22
Tym to się zajmuje wydział kultury, niech Cię nie zmylą nazwy wydziałów. Urząd to zakręcone miejsce ;)
~pik pok 20-12-2010 15:35
I bardzo dobrze ! Zlikwidować Wydział Promocji !! Tam jest totalny brak kompetencji ! Ostatnio jak tam zadzwoniłem i spytałem jakie są aktualne promocje w mieście na mięso mielone to nikt mi nie potrafił udzielić informacji ! SKANDAL !
~ 20-12-2010 15:51
Dobra decyzja jesli chodzi o Wydział Promocji, promowano tam własne rodziny, a czas pracy był zadziwiający. Trochę się niektórym urwie.
~1953 20-12-2010 16:20
Czas na powyborcze zobowiazania i kolegow no i wrocilismy do wladzy. Tak to jest .Teraz narzekacie a gdzie byliscie 21.11 .I bardzo dobrze niech wymiecie caly zgnity Ratusz i praca dla dupowlazow .Jak mnie wies dochodzi to Harapin pcha sie do koryta.Ten to kazdemu wejdzie byle miec szmal i nic nie robic .
~xxx 20-12-2010 16:36
Co wy się ludzie tak ekscytujecie czytać nie umiecie ,tam jest napisane że zwolni paru zauszników Obrębalskiego by zrobić miejsce dla swoich popleczników OT i cała restrukturyzacja.
~ 20-12-2010 17:23
rzecznik prasowy w urzędzie miasta już kiedyś miał być... a ponoć cóka zawiły jest rzecznikiem w w-wie... to może ma ochotę wrócić do jeleniej?
~Trzy grosze 20-12-2010 17:31
...uwazam, ze pan Wiklik jest doskonalym kandydatem na to stanowisko, a malkontenci i zawistni zawsze znajda powod, zeby nie pozostawic suchej nitki na najlepszym nawet kandydacie...dlatego w JG jest tak, jak jest - zlosliwa krytyka absolutnie wszystkiego, co dzieje sie w miescie...konstruktywnej krytyki brak, pomyslow i inicjatyw na poprawienie zarowno wizerunku i atrakcyjnosci miasta - brak...wszak latwiej jest narzekac...pozdrawiam... wizerunku i poziomu zycia ze strony kryty
~s. 20-12-2010 17:53
Faktyczne rządy sprawują ci z drugich ławek.
~wsm 20-12-2010 17:54
Ja myślę że żeby coś rozwijać to trzeba inwestować. Czyli promować ale faktycznie wydził promocji nie działał zbyt asertywnie. Nie było żadnych planowanych działań a tym bardziej ich rozliczania pod względem osiąganych celów marketingowo promocyjnych. Skoki z kwiatka na kwiatek żadnej strategi oprócz strategi Majki W. która promowała Jelenią Górę ale w koszulce CCC miasto płaciło za bilboardy. Kożyść miał kto inny. Promocja poprzez sport to jedyna droga do pokazania pięknej Jeleniej Góry w różnych TV niskim kosztem. Ale do tego potrzebny jest nowy duch nowa energia. i wydział promocji powinnien istenieć tyle że należy w nim zrobić rewolucję. Rozliczyć nie udaczne działania i do roboty. plan strategi wykonanie efekt. The winner is JELENIA GÓRA
~desa 20-12-2010 17:57
Naczelnik wydziału komunikacji to beton nie do ruszenia, zakładam sie o 100 że nawet P. Zawiła nie dałby mu rady.Na tym stołku siedzi juz od wczesnej komuny.
kazimierzp 20-12-2010 18:29
W Urzędach Miast, Gmin są Wydziały które mają w pewnym stopniu funkcje kreacyjne, a są takie które powinny, wręcz muszą działać tylko zgodnie z literą prawa! Każde odstępstwo od tej litery może rodzić różne nieprawidłowości i napięcia! Artykułowanie pretensji do kogoś kto ściśle przestrzega prawa jest co najmniej dziwne!?! Ale tak naprawdę Urząd i Urzędnicy to są, to mają być profesjonalne narzędzia które mają dokładnie wykonywać to co postanowi Rada Miejska i określi Prezydent Miasta! Tu bardzo dokładnie sprawdza się przysłowie: "Jaki Pan taki kram!". Ciekawe jak na zakończenie tej kadencji będzie to wszystko oceniane! Z tego co wiem to wszyscy Urzędnicy chcą w pełni realizować to co Rada Miejska i Prezydent postanowią!
~1979 20-12-2010 18:39
Chcą, chyba muszą... Mów Pan za siebie
~Baca 20-12-2010 19:00
Kaziu!!! Nie wysilaj się i zwróć uwagę, że aktualnie jesteś w krótkich majteczkach i WAZELINA z nich wycieka!!!Nie opowiadaj bajek o tym, że URZĘDASY ściśle przestrzegaja praw. Popatrz - sprawa wykupu wielu dzikich ( nielegalnych) inwestycji od lat jest nie rozliczana, a za bezumowne uzytkowanie gruntów zajętych pod poszerzenie i tworzenie nowych dróg Gmina ma obowiązek zapłacic zarówno za bezumowne użytkowanie stosowny czynsz - taki jaki placi siuę za grunty sąsiednie najczęściej mieszkalnictwa - do tego powiększone o odsetki, Panie , które próbuja wymanewrować pokrzywdzonych bardzo szybko przestaną się śmiać w zywe oczy poszkodowanym
~do ferdka 20-12-2010 19:01
ani sekretarz ani Obrębalski nigdy nie wiedzieli jak ten urząd "działa"; decyzje chyba podpisywał "ze zrozumieniem"; faktem jest,że nie potrafił w sądzie udowodnić związku zwolnień z "restrukturyzacją" urzędu (przyjętą po zwolnieniach!!!); a powody były b. prozaiczne, np. brak zgody naczelnika na antydatowanie decyzji albo wymaganie budowy domu, przez Obrębalskiego, zgodnie z wydanymi decyzjami; jednym słowem: jaki prezydent takie decyzje;
~Baca 20-12-2010 19:10
c.d Jak wynika z pobieżnych ustaleń w niektórych sprawach to juz będą miliony złotych, bo i w wielu sprawach zajdzie konieczność wykupu gruntów ( przeciętnie około 150 -180 zł/m, oraz zapłata za bezumowne uzytkowanie też około 1,5 zł miesięcznie za 1 m2. Nie przesadzam sprawdx umowy PEC, czy Gazowników. A te iodsetki 9( inaczej zaległu czynsz + odsetki - to ewidentny wynik bezmy ślności i nieróbstwa tych " wszystkich Urzędników, którzy ściśle chca wypełniac to co Prezydent i Rada Miejska postanowią", Ale smalisz bzdury - bo to Urzednicy przygotopwują dokumenty do zaakceptowanie przez Prezydenta i Radę - i obowiazkiem URZĘDASÓW jest zwrócić wierchuszce uwage na niedopuszczalność takiego postepowania. Są wprawdzie Radcy Prawni, ale oni jak znam to życie to służą tylko do potwierdzenia graficznego rozmieszczenia tekstu pism, towodem czego jest zarówno liczba uchylonych przez Kolegium Samorządowe decyzji, oraz przez Wojewodę. Ale puki co to gratuluję dobrego samopoczucia
~banały 20-12-2010 19:18
Jedyna droga do zmian, to nie zmiana urzędników, a praca nad zmianą ich postawy wobec mieszkańców - ich pracodawców. Nie mówię tu oczywiście o wszystkich osobach. Można stać na straży prawa i zachowywać się jak normalny czlowiek, a można być niekompetentnym lawirantem i chamem. Jedyna droga to wprowadzenie zwyczajów i norm korporacyjnych od określenia zasad prezencji, postawy, obowiązków i procedur do stałej kontroli ich przestrzegania. Czy wiecie np. dlaczego sprzedawca na stacji proponuje Wam różne produkty przy kasie? Bo musi wygłosić nakazaną formułkę i to z uśmiechem, gdyż nie wie, czy nie ma do czynienia z "duchem" który pisze raport o jego zachowaniu. Tylko tak coś się zmieni. Na kulturę osobistą i solidność wrodzoną nie ma co liczyć.
~XXX 20-12-2010 20:09
WYMIENIĆ ZARZĄD MZK I ZMNIEJSZYĆ BIUROKRACJE W URZEDACH MZK I POMOCY SPOŁECZNEJ I ZAOSZCZĘDZIMY NA NAJBIEDNIEJSZYCH I NOWE AUTOBUSY
~Wiem 20-12-2010 20:48
Mowicie o zmianie urzednikow, a ja powiem ze trzeba wymienic zgnita i zmruszala zapierdziala Rade miasta. To oni zasiedziale pierdusy maja juz takie uklady ze urzedasy wiedza na co moga sobie pozwolic i dzialac bezkarnie.Tomera szef rozwoju zona naczelnik. Ruszysz innych to co powiedza o zonie, itd itp.Najgorsze to jest to ze Pleskot ciagle szef kom. Bezpieczenstwa i uklady ze SM i komendantem i co mozna zrobic .Tu tkwi cale zlo , a nie w urzedasach. To zlo tkwi wiele lat i Kaziu nie pieprz glupot .A teraz ten stan jeszcze bardziej poglebi niemoc w urzedzie a to ze wrocil stary uklad !!!!.chcieliscie tego to macie i nie narzekac.Glupot nie piszcie bo to wasza wina.!!!!
~do ~Trzy gro 20-12-2010 21:47
z jakiej Ty strony znasz Wiklika? on jako rzecznik to śmiech i wstyd(nie jest reprezentatywny, nie umie się dobrze wysławiać, unika mediów, gubi się podczas wypowiedzi), aż mi się nie chce wierzyć że chcą go wziąć, nie wiem co dostają w zamian ale to będzie figurant i pasożyt, który w mojej opinii zupełnie nie nadaje się na tak reprezentatywne stanowisko a pensję i to pewnie nie małą będzie brał bez mrugnięcia. Ani to tanie ani rozsądne.
~nestor 20-12-2010 22:15
O przyszłym rzeczniku pana prezydenta z innej strony.Nie wiem w jaki sposób pan WC jako aktywista SLD,a poprzednio PZPR i redaktor Gazety Robotniczej może reprezentować Prezydenta aktywistę Platformy w sprawowaniu tego Urzędu.Zwłaszcza,że w ostatniej kadencji Rady jako radny SLD wielokrotnie -często napastliwie- ganił i krytykował rządy PO i Prezydenta Obrębalskiego człowieka PO.Kto rozwiąże tę zagadkę?
~odpowiadam 21-12-2010 7:44
na zagadkę - SITWA I UKŁAD - oto co spowoduje "awans" Pana Wiklika do Ratusza. Ja bym jednak w pierwszej kolejności wywalił pania sekretarz, która pracując w banku przymuszała podwładnych do śpiewania w chórze ( tak, tak - Alternatywy 4 siĘ kłaniają )
~zaboberek 21-12-2010 8:38
Od kilku lat lansuję pogląd, że bez przewietrzenia agend miejskich takich jak :MPGK, MZK, Straż Miejska czy MZDiM dalej w Jelonce będzie panował syf. Zarządzający tymi firmami dziadkowie leśni tam się zasiedzieli, popadli w rutynę i demoralizację, są po prostu wypaleni i za żadne pieniądze nie są w stanie się zreformować. - Dlaczego w innych placówkach, nadzorowanych przez UM, kadrę zarządzającą obsadza się na drodze konkursów /choćby, dla przykładu, Żłobek Miejski/ a w tych, wyżej wskazanych, funkcje są praktycznie dożywotnie ? O ile p. Prezydent wraz z Radą tego nie przemyślą i nie podejmą odpowiednich działań to mogą liczyć jedynie, że burdel ten będzie się pięknie rozwijał
~Trzy grosze 21-12-2010 15:29
...moze znam, moze nie znam...jedno jest pewne - przykro sie robi, gdy czyta sie sie wiekszosc komentarzy, powtorze - krytyka wszystkiego i wszystkich, czesto w najbardziej niewybredny sposob, lacznie z "wycieczkami "bardzo osobistymi...wlasciwie nic i nikt w JG nie dostaje szansy i nie zasluguje na pochwaly...czy to nie jest deprymujace...skoro mnie "tykasz" drogi czytelniku, to rowniez zwroce sie do ciebie w tej samej formie - uwazasz, ze jestes w stanie sprawdzic sie lepiej na tym stanowisku - zloz swoje resume i postaraj sie przekonac Prezydenta o tym, ze to wlasnie Ty jestes ta wlasciwa osoba...masz moj mandat zaufania i mowie to szczerze i bez zlosliwosci... zyczac tolerancji wzgledem innych, optymizmu i galanterii w komentarzach - pozdrawiam swiatecznie...Trzy Grosze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group