Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8435
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Remonty na szlakach

Wtorek, 23 lipca 2019, 9:01
Aktualizacja: Środa, 24 lipca 2019, 17:24
Autor: WAC
Region: Remonty na szlakach
Fot. KPN
Karkonoski Park Narodowy informuje o utrudnieniach występujących na górskich szlakach turystycznych. Są one związane z prowadzonymi pracami remontowymi.

Zamknięty dla ruchu jest szlak zielony od Pielgrzymów do Przełęczy Karkonoskiej, bo wymieniane są kładki, trwa wymiana nawierzchni i przywracanie historycznego przebiegu szlaku. Odcinek jest wyłączony z ruchu i z obu stron wygrodzony. Roboty, które są już mocno zaawansowane mają zakończyć się w październiku.

Na tym samym szlaku, w rejonie Polany, w pierwszych dniach sierpnia śmigłowiec będzie dostarczał materiały remontowe - przede wszystkim belki i poszycie. Węzeł szlaków w rejonie Polany w czasie nalotów będzie całkowicie zamknięty dla ruchu. Ten rodzaj transportu został wybrany jako najmniej obciążający górskie mokradła, gdzie materiały mają być dostarczone.

Remontowany jest również odcinek szlaku czerwonego nad kotłami Wielkiego i Małego Stawu. Wymieniane są tam zmurszałe kładki i poprawiana nawierzchnia.

Trudno jest miejscami wygrodzić teren prac, bo kładki zajmują całą szerokość przejścia - mówią przyrodnicy z KPN. - Same kładki wymagające napraw też mogą stwarzać zagrożenie dla wędrujących, dlatego prosimy o ostrożność.

Twoja reakcja na artykuł?

11
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
7
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
45
Tak
40%
Nie
58%
Nie wiem
2%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group