Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7110
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remonty dróg na pierwszym planie

Czwartek, 22 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 22 czerwca 2006, 16:20
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Remonty dróg na pierwszym planie
Fot. Arek
Hałasy młotów pneumatycznych i pił do cięcia asfaltu nie umilają życia mieszkańców ulicy Kiepury. Właśnie trwa modernizacja i przebudowa tego zabobrzańskiego traktu. Jeszcze latem ma być jak nowy. Ekipy remontowe zaczną też działać na innych ulicach stolicy Karkonoszy.

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg i Mostów, zakończyło się prowizoryczne łatanie dziur w ulicach po długiej zimie. Rzecz jasna wszystkich wyrw nie udało się drogowcom załatać. Za to teraz zajmą się robotami, których efekt ma być znacznie bardziej trwały.

To początek prac drogowych przewidzianych na ten sezon w stolicy Karkonoszy. Ekipy drogowców trafią wkrótce na inne ulice, które wybrano do kompleksowego remontu. Wśród szczęśliwców znaleźli się zabobrzanie z Kiepury, Sygietyńkiego i części Nosowskiego.

– Na Kiepury jest nieciekawie. Brakuje zatoczek dla autobusów. Nawierzchnia też nie jest najlepsza – mówi jeden z okolicznych mieszkańców. To się zmieni, ale na razie kierowcy i lokatorzy okolicznych bloków muszą znosić remontowe trudy: hałas, kurz i utrudnienia w ruchu.

Na peryferiach centrum ekipy drogowców wejdą tam, gdzie jeszcze nigdy nie były widziane, czyli na ulicę Nadbrzeżną, która nie ma utwardzonej nawierzchni. Okoliczni mieszkańcy przestaną narzekać na błoto i kałuże, w których muszą brodzić przy roztopach i opadach deszczu.

Drogowcy zajmą się także traktami na osiedlu Orle w Cieplicach: wyremontowana zostanie ul. Wita Stwosza. Ciepliczanie i kuracjusze już w sierpniu – według zapewnień urzędników – będą mogli spacerować po nowej nawierzchni placu Piastowskiego.

Ekipy remontowe pojawią się także na ulicach: Turystycznej, Łazienkowskiej, Sokoliki oraz Czarnieckiego, Dziecinnej i Gałczyńskiego. Zaplanowano także przebudowę ulic Nowowiejskiej i Staffa.
Drogowcy chcą także poprawić bezpieczeństwo na ulic Lubańskiej i Sobieszowskiej. Najpewniej powstanie tam sygnalizacja świetlna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group