Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5344
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remonty dróg na pierwszym planie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 22 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 22 czerwca 2006, 16:20
Autor: TEJO
Fot. Arek
Hałasy młotów pneumatycznych i pił do cięcia asfaltu nie umilają życia mieszkańców ulicy Kiepury. Właśnie trwa modernizacja i przebudowa tego zabobrzańskiego traktu. Jeszcze latem ma być jak nowy. Ekipy remontowe zaczną też działać na innych ulicach stolicy Karkonoszy.

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg i Mostów, zakończyło się prowizoryczne łatanie dziur w ulicach po długiej zimie. Rzecz jasna wszystkich wyrw nie udało się drogowcom załatać. Za to teraz zajmą się robotami, których efekt ma być znacznie bardziej trwały.

To początek prac drogowych przewidzianych na ten sezon w stolicy Karkonoszy. Ekipy drogowców trafią wkrótce na inne ulice, które wybrano do kompleksowego remontu. Wśród szczęśliwców znaleźli się zabobrzanie z Kiepury, Sygietyńkiego i części Nosowskiego.

– Na Kiepury jest nieciekawie. Brakuje zatoczek dla autobusów. Nawierzchnia też nie jest najlepsza – mówi jeden z okolicznych mieszkańców. To się zmieni, ale na razie kierowcy i lokatorzy okolicznych bloków muszą znosić remontowe trudy: hałas, kurz i utrudnienia w ruchu.

Na peryferiach centrum ekipy drogowców wejdą tam, gdzie jeszcze nigdy nie były widziane, czyli na ulicę Nadbrzeżną, która nie ma utwardzonej nawierzchni. Okoliczni mieszkańcy przestaną narzekać na błoto i kałuże, w których muszą brodzić przy roztopach i opadach deszczu.

Drogowcy zajmą się także traktami na osiedlu Orle w Cieplicach: wyremontowana zostanie ul. Wita Stwosza. Ciepliczanie i kuracjusze już w sierpniu – według zapewnień urzędników – będą mogli spacerować po nowej nawierzchni placu Piastowskiego.

Ekipy remontowe pojawią się także na ulicach: Turystycznej, Łazienkowskiej, Sokoliki oraz Czarnieckiego, Dziecinnej i Gałczyńskiego. Zaplanowano także przebudowę ulic Nowowiejskiej i Staffa.
Drogowcy chcą także poprawić bezpieczeństwo na ulic Lubańskiej i Sobieszowskiej. Najpewniej powstanie tam sygnalizacja świetlna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Michaił 22-06-2006 10:42
No przed wyborcza propaganda nabiera prędkośći i kolorów. A po wyborach i po zimie wszystko znowu na pysk padnie.
~livemateusz 22-06-2006 12:29
ale jest strasznei źle hałasują od 7.30 i co najgorsza nei ma jak przejsć na całej długosci rozwalili chodniki o mało mnie autobus nei zaczepił o plecak kiedy szedełem na przystanek
~lolo 22-06-2006 17:35
A zabezpieczenie tychże robót jest takie że prokurator powinien co niektórych kierowników tych firm wykonawczych wsadzić do kicia .Sterowanie ruchem samochodów w miejscach gdzie przez roboty stwarza się zagrożenie kolizją drogową to dla nich abstrakcja-dopiero jak ktoś zginie to może o tym pomyślą. Ciekawe czy którakolwiek firma ma sygnalizatory i ekipę przeszkoloną do sterowania w razie potrzeby ruchem.
~mieszkaniec z jelonki 22-06-2006 23:31
Heh co z tego że zrobią nowy asfalt jak jako,śc jego jest beznadziejna bo ma on za dużo smoły tzn jest za czarny i za miękki Dlaczego w Angli jest koloru szarego lub czerwonego Tylko w Dziadoskiej Polsce jest takie złodziejstwo i oszukiwanie i Tu ma być dobrze???????????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group