Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8812
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont Pod Jeleniami

Czwartek, 17 maja 2018, 7:47
Aktualizacja: Sobota, 19 maja 2018, 8:52
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Remont Pod Jeleniami
Fot. Paweł Guszała
Ruszyły prace na osiedlu Pod Jeleniami. W planach jest poprawa stanu nawierzchni, udrożnienie kanalizacji oraz montaż oświetlenia. Dodatkowo mają zostać przeprowadzone jeszcze inne roboty.

Na ulicy Podchorążych, na wysokości budynku Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, wymalowane zostaną nowe miejsca postojowe. Oprócz tego dla ułatwienia wjazdu na teren osiedla rozebrana zostanie część bramy. Obecnie nie mogą w niej minąć się dwa pojazdy. To tworzy sporo sytuacji kolizyjnych, które chce wyeliminować Miejski Zarząd Dróg i Mostów.

Jednak mieszkańców okolicznych budynków najbardziej ucieszą prace związane z remontem nawierzchni. - Jesteśmy w trakcie robót – mówi Norbert Łukaniuk dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. - Zakres prac jest dosyć spory, więc może nam to zająć od dwóch do trzech 3 tygodni. Zamierzamy także doświetlić najciemniejsze miejsca na tym osiedlu – kończy N. Łukaniuk.

Lampy postawione zostaną przede wszystkim na skrzyżowaniach. Jeszcze nie wiadomo ile sztuk będzie zamontowanych. Wiadomo za to, że na ulicach płk. Wacława Kazimierskiego, Elewów i Kadetów stan nawierzchni ma zostać poprawiony. Choć w przypadku tej ostatniej ulicy nie będzie się to wiązało z jej wymianą, tylko z naprawą łączeń pomiędzy płytami betonowymi.

- Te szczeliny chcemy wypełnić asfaltem twardolanym, albo masą bitumiczną o drobnym uziarnieniu. Jeśli to będzie złe rozwiązanie, czego się nie spodziewamy, zawsze w przyszłości możemy te płyty zdemontować – zapewnia N. Łukaniuk.

Przy okazji na osiedlu Pod Jeleniami wymienione zostaną wpusty kanalizacji deszczowej. Wszystkie prace sfinansowane zostaną ze środków na bieżące utrzymanie dróg i mostów. Na ten cel zabezpieczono wstępnie 400 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
423
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group