Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 2849
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont pałacu na Zabobrzu w przyszłym roku

Czwartek, 13 września 2012, 6:52
Aktualizacja: Piątek, 14 września 2012, 8:04
Autor: Angela
Jelenia Góra: Remont pałacu na Zabobrzu w przyszłym roku
Fot. Angela
– Przed końcem bieżącego roku "Pałacyk" na Zabobrzu będzie zabezpieczany przed wpływem warunków atmosferycznych w częściach, które tego wymagają – informuje rzecznik urzędu miasta. Prace będą dotyczyły przede wszystkim dachu, ale nie tylko. Poważniejsze roboty rozpoczną się w roku 2013 roku.

- Obecnie oczekujemy na środki zewnętrzne, zarówno ze źródeł unijnych, jak i z resortu kultury. Podczas swojego lipcowego pobytu w Jeleniej Górze minister Zdrojewski zadeklarował przyjęcie remontu tego obiektu do programu wsparcia jego resortu – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Przypomnijmy, że ten obiekt miasto przejęło od Politechniki Wrocławskiej w listopadzie minionego roku. Po gruntownym remoncie zewnętrznym i wewnętrznym ma tu być przeniesiony Osiedlowy Dom Kultury z tzw. blaszaka. Dyrektor ODK, Sylwia Motyl – Cinkowska po pierwszym obejrzeniu obiektu zapowiedziała, że chciałaby by pałacyk był wykorzystany w pełni - od strychu, aż po piwnice.

- Piwnice chciałabym wykorzystać na sale taneczne z lustrami, na pierwszym i drugim piętrze mogłyby funkcjonować wszystkie kluby, które u nas są, a także biura. Na parterze chcielibyśmy urządzić kameralną małą salę widowiskową i małą kawiarenkę. Strych jest natomiast doskonałym miejscem, by urządzić na nim galerię, na którą mieszkańcy mogli by wjeżdżać. Altankę natomiast można byłoby wykorzystać na plenerowe koncerty, podobnie, jak miejsce koło sadzawki. Piękny park pozwoli nam natomiast poszerzyć naszą ofertę o formy plenerowe – mówiła Sylwia Motyl – Cinkowska, dyrektor ODK na Zabobrzu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group