Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6802
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont na Obrońców Pokoju. Są utrudnienia

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 października 2016, 7:30
Aktualizacja: Środa, 19 października 2016, 8:14
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Od dwóch tygodni trwają prace przy przebudowie ulicy Obrońców Pokoju, biegnącej przy Dworcu PKS w Jeleniej Górze. – Od dzisiaj (18.10) przez co najmniej tydzień zamknięte zostanie skrzyżowanie z ul. Poznańską, która na czas prowadzonych prac na skrzyżowaniu, będzie ulicą dwukierunkową – informuje Roman Łanucha, koordynator prac z jeleniogórskiej firmy OFF–BUD.

Jak mówi Paweł Łanucha z ramienia podwykonawcy (przetarg na remont tej ulicy wygrało Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych), tuż przed rozpoczęciem prac zmieniono zakres inwestycji. - Poszerzono to zadanie o wymianę sieci wodnej w ulicy Obrońców Pokoju, zleconej przez spółkę Wodnik – mówi Paweł Łanucha. – Wymieniliśmy już około 50 procent starej sieci, zdjęliśmy też część nawierzchni na całej długości drogi, a od jutra rozpoczniemy prace na skrzyżowaniu Obrońców Pokoju z ul. Poznańską – wymienia podwykonawca.

By zminimalizować utrudnienia dla pieszych i zmotoryzowanych, prace mają być prowadzone w dwóch etapach i przemiennie po jednej stronie drogi.

- Poza wspomnianą wymianą sieci wodociągowej, wymieniona zostanie nawierzchnia drogi i chodników, pojawi się nowe oświetlenie (7-8 lamp), naprawiona będzie sieć kanalizacji deszczowej. Doświetlone zostaną przejścia dla pieszych – wylicza Paweł Łanucha.

Prace za ok. 464 tys. zł mają potrwać do końca roku. Już wiadomo, że wykonawca nie zmieści się w terminie, bo na plac budowy wszedł znacznie później niż planowano, a umowna data zakończenia inwestycji to 30.09.2016.

Za opóźnienia Miasto najprawdopodobniej nałoży na wykonawcę kary umowne. Póki co jednak robotnicy dwoją się i troją, by inwestycję zamknąć jak najszybciej i proszą mieszkańców o wyrozumiałość, a także stosowanie się do znaków ustawionych na placu budowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~obser 18-10-2016 7:41
Ta sama firma remontuje ul.Wyczółkowskiego i już wiadomo że do końca roku się nie wyrobią.Dlaczego miasto dopuszcza taką firmę do przetargów?? Kto bierze do kieszeni?Czy urzędasom Qrwa ciągle mało????
~VIOLKA 18-10-2016 9:01
Wczoraj jechałam z Biedronki na Sobieskiego nieświadomie skierowałam się na wykopaliska ! kierowcy przede mną i za mną musieliśmy wyjechać po dziurach z wystającymi rurami ! masakra . Czy ten odcinek drogi nie powinien być zamknięty ? a w okolicy ulic jednokierunkowych tymczasowo zmiana ruchu i informacje o robotach drogowych ? MASAKRA !!!!
~Karol 18-10-2016 9:27
A dlaczego ciągle u nas prace wykonują "podwykonawcy" a nie ten co wygrał przetarg? A co do opóźnień: W JG to przecież norma, że prace drogowe są wykonywane nie na czas i to bez konsekwencji dla firm wykonujących. Prawdę pisze powyżej "18-10-2016 07:41 | ~obser" - .. ciągle mało".
~Barejka 18-10-2016 10:12
Ten prowizoryczny dworzec PKS powinni zlikwidować nic na tym dworcu niema od toalet począwszy, niestety tak to jest jak rządzą nami z partii PO wszystko likwidują by nachapać się do własnych kieszeń. Zobaczcie co ta partia zrobiła z dworcem PKS w Wałbrzychu jak to teraz ładnie wygląda. Spróbujcie z tego dworca gdziekolwiek wyjechać. Jesteśmy tylko po to by płacić IM podatki by oni robili kolejne przekręty na kolejnych przetargach gdzie cena jest z kosmosu wzięta tylko po to by jak najwięcej pieniędzy trafiło na lewo do kieszeń niekoniecznie tych uczciwych ludzi.
~ 18-10-2016 10:46
Na dodatek takie beztalencie uczy młodzież. Świat się wali...
~jgjgjg 18-10-2016 17:33
jak zwykle bezmyślnie. Dlaczego przy okazji tego remontu nie poszerzyć ulicy na skrzyżowaniu z Podwale o dodatkowy pas i rozdzielić prawoskręt od lewoskrętu. Czyżby tak prozaiczna rzecz była poza możliwościami umysłowymi władz MZDiM?
~Rert 19-10-2016 5:30
Firma termin na przesunięty że względu na kolizję z inwestycją Wodnika. Brawo, nareszcie miasto dogaduje się z sieciowcami i wspólnie planują inwestycje o podobnej specyfice. Oby tak dalej! Może w końcu nie będzie dróg pociętych przekopami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group