Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 8682
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont na Obrońców Pokoju. Są utrudnienia

Wtorek, 18 października 2016, 7:30
Aktualizacja: Środa, 19 października 2016, 8:14
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Remont na Obrońców Pokoju. Są utrudnienia
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Od dwóch tygodni trwają prace przy przebudowie ulicy Obrońców Pokoju, biegnącej przy Dworcu PKS w Jeleniej Górze. – Od dzisiaj (18.10) przez co najmniej tydzień zamknięte zostanie skrzyżowanie z ul. Poznańską, która na czas prowadzonych prac na skrzyżowaniu, będzie ulicą dwukierunkową – informuje Roman Łanucha, koordynator prac z jeleniogórskiej firmy OFF–BUD.

Jak mówi Paweł Łanucha z ramienia podwykonawcy (przetarg na remont tej ulicy wygrało Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych), tuż przed rozpoczęciem prac zmieniono zakres inwestycji. - Poszerzono to zadanie o wymianę sieci wodnej w ulicy Obrońców Pokoju, zleconej przez spółkę Wodnik – mówi Paweł Łanucha. – Wymieniliśmy już około 50 procent starej sieci, zdjęliśmy też część nawierzchni na całej długości drogi, a od jutra rozpoczniemy prace na skrzyżowaniu Obrońców Pokoju z ul. Poznańską – wymienia podwykonawca.

By zminimalizować utrudnienia dla pieszych i zmotoryzowanych, prace mają być prowadzone w dwóch etapach i przemiennie po jednej stronie drogi.

- Poza wspomnianą wymianą sieci wodociągowej, wymieniona zostanie nawierzchnia drogi i chodników, pojawi się nowe oświetlenie (7-8 lamp), naprawiona będzie sieć kanalizacji deszczowej. Doświetlone zostaną przejścia dla pieszych – wylicza Paweł Łanucha.

Prace za ok. 464 tys. zł mają potrwać do końca roku. Już wiadomo, że wykonawca nie zmieści się w terminie, bo na plac budowy wszedł znacznie później niż planowano, a umowna data zakończenia inwestycji to 30.09.2016.

Za opóźnienia Miasto najprawdopodobniej nałoży na wykonawcę kary umowne. Póki co jednak robotnicy dwoją się i troją, by inwestycję zamknąć jak najszybciej i proszą mieszkańców o wyrozumiałość, a także stosowanie się do znaków ustawionych na placu budowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
926
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group