Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7183
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont na „głównym” – zbędne utrudnienia

Piątek, 3 lipca 2015, 7:09
Aktualizacja: Sobota, 4 lipca 2015, 7:02
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Remont na „głównym” – zbędne utrudnienia
Fot. Archiwum Jelonki.com/Przemo
Niedawno pisaliśmy o rozpoczętym remoncie na dworcu kolejowym w Jeleniej Górze. Mieszkańców i przyjezdnych bardzo cieszy ten fakt, bo do tej pory perony nie były chlubną wizytówką miasta. Dostaliśmy jednak sygnały od podróżnych o niepotrzebnych utrudnieniach.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamierzaj przeprowadzić na jeleniogórskim dworcu modernizację trzech peronów, które będą wyższe, z odnowionymi wiatami, nowymi torami i przejściem podziemnym oraz zaopatrzone w windę.

Podróżni skarżą się, że mimo prac remontowych prowadzonych obecnie tylko na peronie nr 3 i 4, zlikwidowane zostały wszystkie ławki i czekający na pociąg nie mają gdzie usiąść.

Jak zapewnił nas Bogdan Ząbek z działu prasowego PKP PLK S.A, wykonawca prac remontowych, firma Infrakol, nie likwidowała infrastruktury na peronach 1 i 2. Oznacza to, że albo ławek nie było tam od dawna, albo nikt nie przyznaje się do ich usunięcia.

- Wszyscy rozumieją tymczasowe utrudnienia oraz to, że pociągi odjeżdżają teraz tylko z dwóch peronów, jednak dochodzi do sytuacji, kiedy podróżni czekają na jednym, a pociąg wjeżdża na inny, a nie ma o tym informacji – wytyka nasza Czytelniczka. - Dla młodego człowieka nie jest to duży problem, jednak osoby starsze i posiadające duży bagaż maja z tym kłopot - dodaje.

- Niestety, kasy na dworcu nie zawsze są czynne i nie można dowiedzieć się, z którego stanowiska odjedzie pociąg, a wiszące w holu dworca rozkłady nie są aktualne – podkreśla Czytelniczka.

Bogdan Ząbek prosi pasażerów o wyrozumiałość i cierpliwość, która nagrodzona zostanie nowymi, funkcjonalnymi peronami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group