Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5168
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont na „głównym” – zbędne utrudnienia

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 lipca 2015, 7:09
Aktualizacja: Sobota, 4 lipca 2015, 7:02
Autor: Karolina Matusewicz
Fot. Archiwum Jelonki.com/Przemo
Niedawno pisaliśmy o rozpoczętym remoncie na dworcu kolejowym w Jeleniej Górze. Mieszkańców i przyjezdnych bardzo cieszy ten fakt, bo do tej pory perony nie były chlubną wizytówką miasta. Dostaliśmy jednak sygnały od podróżnych o niepotrzebnych utrudnieniach.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamierzaj przeprowadzić na jeleniogórskim dworcu modernizację trzech peronów, które będą wyższe, z odnowionymi wiatami, nowymi torami i przejściem podziemnym oraz zaopatrzone w windę.

Podróżni skarżą się, że mimo prac remontowych prowadzonych obecnie tylko na peronie nr 3 i 4, zlikwidowane zostały wszystkie ławki i czekający na pociąg nie mają gdzie usiąść.

Jak zapewnił nas Bogdan Ząbek z działu prasowego PKP PLK S.A, wykonawca prac remontowych, firma Infrakol, nie likwidowała infrastruktury na peronach 1 i 2. Oznacza to, że albo ławek nie było tam od dawna, albo nikt nie przyznaje się do ich usunięcia.

- Wszyscy rozumieją tymczasowe utrudnienia oraz to, że pociągi odjeżdżają teraz tylko z dwóch peronów, jednak dochodzi do sytuacji, kiedy podróżni czekają na jednym, a pociąg wjeżdża na inny, a nie ma o tym informacji – wytyka nasza Czytelniczka. - Dla młodego człowieka nie jest to duży problem, jednak osoby starsze i posiadające duży bagaż maja z tym kłopot - dodaje.

- Niestety, kasy na dworcu nie zawsze są czynne i nie można dowiedzieć się, z którego stanowiska odjedzie pociąg, a wiszące w holu dworca rozkłady nie są aktualne – podkreśla Czytelniczka.

Bogdan Ząbek prosi pasażerów o wyrozumiałość i cierpliwość, która nagrodzona zostanie nowymi, funkcjonalnymi peronami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~fan pkp 3-07-2015 8:17
Jedyny kraj w którym przy przebudowie dworca pasażerowie mają sobie biegać po wszystkich peronach i szukać skąd będzie odjeżdżał pociąg, bo informacji nie ma. Kilka dni temu prawie uciekł mi pociąg, bo odjeżdżał z peronu 1a, 1c czy coś takiego na uboczu, o którego istnieniu nawet nie wiedziałem i pewnie nie tylko ja, trzeba się było trochę nabiegać z bagażami.
~obser 3-07-2015 8:30
Uwaga! Uwaga ,pociąg spółki przewozy regionalne wjedzie na peron.....yyyyyyyy.. na pierwszy ,albo trzeci ....albo może czwarty.....jak wjedzie to będzie!.....życzymy miłej podróży"
~wer 3-07-2015 8:45
Wsiąść do pociągu byle jakiego, nie dbać o bagaż... Taka muza, chyba Rodowicz, powinna przygrywać pasażerom do zakończenia prac...
~Le1Kiepury 3-07-2015 8:53
Do tych wyzej. Jeszcze se buty na rzepy kupcie bo watpie czy wiazac potraficie...
~Le1Kiepury 3-07-2015 10:19
O nastepny co butow wiazac nie umie. Obser bo obserany chodzisz calymi dniami. Myslisz ze zabawny jeste. Ty wogle wiesz co to jest dworzec? Masz na swojej wiosce choc przystanek?
~kik 3-07-2015 10:34
Ławek na peronach nie ma od 2 lat ale budka tel sprzed 30 stoi.stoi. Brawo
~DJ 3-07-2015 11:17
Czy Jelonka nie mogła by blokować wpisów takich frustratów jak L1Kiepury, których wypowiedzi poza nachalną chęcią zaistnienia w sieci niczego nie wnoszą, a dodatkowo trącą prymitywizmem, chamstwem i prostactwem?
~abaz 3-07-2015 11:25
faktycznie na dworcu nie ma ławek, tydzień temu siedziałem na jednej ;p
~ 3-07-2015 11:40
Ten z kiepury to rzeczywiście urodził się i koniec..... może skończył gimnazjum ???ale chyba nie ,do brze że umie pisać i może ..czytać
~ 3-07-2015 12:07
Nie wiem w jakim celu funkcjonuje na dworcu peron 4 .Pociągi do Zgorzelca można odprawiać z peronu 1 przy przystankach MZK do Wrocławia z peronu 1 gdzie kiedyś odjeżdzały pociągi do Karpacza,Kowar a tylko przelotowe wpus...ć na perony 2 i 3
~Le1Kiepury 3-07-2015 13:29
Czy jelonka nie mogla by blokowac takich flustratow co to tylko moje komentarze komentują? Poniewaz oprucz obrażania mnie ich komentarze nie wiele wnosza. Nie interesuje cie co pis, e to po co to czytasz i jeszcze jakies swe wypocinki wypisujesz. Tak nie skonczylem szkoly i nie pracuje w markecie kfc mac czy na budowie. I mam prawo pisac co chce. Tak wiec znielub mnie jeszcze bardziej elo.
~Le1Kiepury 3-07-2015 13:31
Co cza miec w glowie by na pociag nie trafic ale skoro na dworcu nie umi sie znalezc pociagu lawki, to jak mozna zrozumieć co Pan z kiepury pisze
~Podróżnik 3-07-2015 14:44
Wiem, że to może zabrzmieć górnolotnie i nie każdy może z tego rozwiązania skorzystać. Ja jeżdżę koleją bardzo rzadko, ale kiedy to czynię, bilety kupuję w internecie, bo to wygodny sposób. Najlepiej nie zdawać się na "panienki z okienka", tylko przedzwonić do informacji kolejowej i tam poprosić o konkretną informację. Szkoda nerwów i odejścia "z kwitkiem". Można w przypadku osób starszych, które nie obsługują komputera poprosić dzieci, wnuki, czy znajomych, aby Ci, o ile posiadają bankowość internetową załatwili zakup biletów przez internet.
~Podróżnik 3-07-2015 14:49
Tam, gdzie zostaje coś przebudowane, są utrudnienia, ale i to minie i dworzec będzie zapewne wyglądał o niebo lepiej. Szkoda rzeczywiście, że ławek nie ma, w szczególności dla osób starszych, ale liczę, że remont nie potrwa wieki :)
~ 3-07-2015 21:02
Ławki zlikwidowano kilka miesięcy temu na peronach. Dokładnie nie pamiętam. Jeżdżę co tydzień do Wrocka i wciskanie bzdur, że od dawna nie ma jest wygodną wymówką. Zawsze sobie torbę kładłem na ławce, a od tych kilku miesięcy muszę z nią łazić.
~... 4-07-2015 7:34
''Pan z kiepury'' - hahaha nie dość że prostak i ortograficzne dno to jeszcze megaloman...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group