Czytających: 11268

klasa okręgowa: Remis Lotnika na koniec sezonu

Niedziela, 10 czerwca 2012, 13:15
Aktualizacja: 16:26
W ostatniej kolejce piłkarskiej okręgówki Lotnik Jeżów Sudecki zremisował z Włókniarzem Mirsk 2:2. Mecz nie miał znaczenia dla końcowego układu ligowej tabeli, jezowianie zajęli ostatecznie piąte miejsce, a gracze z Mirska – czwarte.

W siedmiu spotkaniach 30. kolejki padły łącznie 43 gole (nie wliczając walkowera dla Czarnych), a więc średnio kibice zgromadzeni przy boiskach jeleniogórskiej okręgówki zobaczyli 6 goli na mecz! Piknikowa atmosfera, która towarzyszy spotkaniom ostatniej kolejki była odczuwalna również w Jeżowie Sudeckim. Przygotowaniom do tradycyjnego zakończenia sezonu nie przyglądali się jedynie piłkarze, którzy mimo meczu o tzw. "pietruszkę" zgotowali kibicom ciekawe widowisko, w którym padły 4 gole. W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, wielokrotnie popisywali sie koronkowymi akcjami, piłka krążyła od nogi do nogi, ale brakowało kropki na "i". Dopiero w 30. minucie Suchanecki skutecznie wykończył jedną z prób. Dziesięć minut później dogodną sytuację miał Jurczyk, ale strzelił obok słupka.

Po zmianie stron do odrabiania strat rzucili sie piłkarze z Mirska, w 50. minucie Faściszewski trafił w poprzeczkę, ale kilkanaście minut później poprawił celownik i zdobył gola wyrównującego. Krótko trwała radość przyjezdnych, gdyż po wznowieniu gry od środka boiska jeżowianie ponownie objęli prowadzenie. Wprowadzony w drugiej połowie M.Wojtas uniknął pułapki ofsajdowej i pokonał Jaworskiego. W 70. minucie Kurzelewski uratował swoją drużynę przed stratą drugiego gola, kiedy to wybił futbolówkę z linii bramkowej. Co się odwlecze to nie uciecze - głosi znane powiedzenie. Tak było i tym razem - odczuwający zmęczenie zawodnicy Lotnika nie uchronili się przed golem wyrównującym autorstwa Badury. Niewiele zabrakło, a Włókniarz wywiózłby z Jeżowa Sudeckiego komplet punktów, ale w sytuacji gdy trzech mirszczan miało przed sobą jednego obrońcę i bramkarza, Śliwiński nie trafił w bramkę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2, po czym rozpoczęto świętowanie zamknięcia sezonu 2011/2012.

Lotnik Jeżów Sudecki - Włókniarz Mirsk 2:2 (1:0)

Lotnik: Kustosz - Kurzelewski, Suchanecki, Hamowski, Górgul, Maćkowski, Kik, Hobgarski, Nowiński, Pieńkowski, Jurczyk. Rezerwowi: M.Wojtas, Kraiński, S.Kocot.

Włókniarz: Jaworski - Szurmej, Niemienionek, Grygiel, Dołęga, Chlabicz, Sz.Morzecki, Supel, Faściszewski, Śliwiński, B.Morzecki. Rezerwowi: Badura, J.Jasiński, W.Jasiński, Krawczyk, Wichowski, Fościak.