Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8357
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Rekordowy budżet Programu “KLUB”

Wtorek, 21 kwietnia 2020, 14:27
Aktualizacja: 14:31
Autor: MDvR
Kraj: Rekordowy budżet Programu “KLUB”
Fot. archiwum
Minister Sportu Danuta Dmowska–Andrzejuk zdecydowała o zwiększeniu środków przeznaczonych na Rządowy Program „KLUB” z 42 milionów do rekordowej kwoty ponad 55 milionów złotych. Dzięki temu, ministerialnym wsparciem może zostać objętych 12 tysięcy szkoleniowców oraz 5 tysięcy klubów sportowych.
Zdecydowałam o zwiększeniu środków na program „KLUB” z uwagi na trudną sytuację trenerów i instruktorów pracujących z dziećmi i młodzieżą, związaną z pandemią koronawirusa. Wiem, że to właśnie dzięki klubowym szkoleniowcom swoje wielkie sportowe kariery rozpoczęło wielu wybitnych zawodników. Poza zwiększeniem środków, zmianie uległy też zasady ich wydatkowania. Każdy klub sportowy wsparty przez ministerstwo sportu, będzie mógł przeznaczyć całą kwotę dofinansowania na wynagrodzenie dla trenerów i instruktorów – powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Rządowy Program „KLUB” to wsparcie małych i średnich klubów sportowych. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów. Przedmiotem dofinansowania są wynagrodzenie szkoleniowców, organizacja obozów sportowych i zakup sprzętu sportowego. Beneficjentami Programu są kluby sportowe pracujące z dziećmi i młodzieżą do 18. tego roku życia. W 2019 roku ministerstwo sportu wsparło 3885 małych i średnich klubów sportowych.

To ważna informacja dla wielu naszych klubów, które rokrocznie starają się o dodatkowe środki w kwocie 10 tysięcy złotych (kluby jednosekcyjne) lub 15 tysięcy złotych (kluby wielosekcyjne). W związku z epidemią koronawirusa, Ministerstwo Sportu wydłużyło termin składania wniosków z 15 marca do 9 kwietnia 2020 roku. Obecnie kluby czekają na rozstrzygnięcia, które nastąpić mają do 4 czerwca.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
23%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
28
Tak
36%
Nie
64%
Nie wiem
0%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group