Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2331
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn/region: Rekord WOŚP pobity – w Podgórzynie!

Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 9:41
Aktualizacja: 9:45
Autor: Przemysław Linke/Wydział Promocji Gminy Podgórzyn
Podgórzyn/region: Rekord WOŚP pobity – w Podgórzynie!
Fot. Organizatorzy
8046 zł – tyle zebrali wolontariusze w Podgórzynie, którzy kwestowali wczoraj pod opieką Leszka Basińskiego. Gdzie zbierali pieniądze? W całym regionie. Byli w Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Jeleniej Górze i oczywiście w Gminie Podgórzyn.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Podgórzynie zagrała po raz 12. 25 wolontariuszy wyruszyło w teren o godz. 10.00. O godz. 15. 00 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie, gdzie mieściła się siedziba sztabu WOŚP pod dowództwem Wojtka Ziemniaka, ruszyło orkiestrowe pozytywne granie. Każdy chętny mógł nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego informowania dyżurnego o zagrożeniu, oraz wziąć udział w licytacjach. Dla najmłodszych przygotowana została dmuchana zjeżdżalnia, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem ze strony dzieci.

- Nasi wolontariusze zmęczeni, przemoczeni, ale szczęśliwi powrócili do sztabu o godzinie 16.00, gdzie czekał na nich gorący posiłek – relacjonują organizatorzy.

Na scenie pojawił się zespół „Ness”. Dobra rockowa muzyka podkręciła i tak już gorącą atmosferę. Zmianę klimatu, po ostrych dźwiękach, wprowadziła cieplicka ekipa „1bezJot”, prezentując hiphopowe utwory. Gdy ostatnie bity dobiegły końca nadszedł czas na urodzinowy tort, z okazji XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Każdy kto był wówczas w siedzibie naszego sztabu mógł skosztować kawałek przepysznego ciasta – mówią organizatorzy.

Na koniec, tak jak w całej Polsce, rozbłysło światełko do nieba. Pokaz sztucznych ogni oraz lampiony wysłane do nieba zrobiły na mieszkańcach ogromne wrażenie.

- Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna nikomu głodnemu nie pozwolił opuścić naszego sztabu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Podgórzyn – piszą organizatorzy.

W minionym roku podczas XIX Finału WOŚP Podgórzyn zebrał 6900 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group