Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5840
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Reklamy chodnikowe na cenzurowanym

Środa, 13 lutego 2008, 14:10
Aktualizacja: Czwartek, 14 lutego 2008, 7:59
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Reklamy chodnikowe na cenzurowanym
Fot. TEJO
Na co drugą planszę reklamową w centrum Jeleniej Góry nie mają pozwolenia właściciele sklepów i innych placówek handlowych na śródmiejskim trakcie. Kontrolowała to w środę straż miejska.

Na postawienie reklamy chodnikowej trzeba mieć zezwolenie z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, który – za odpowiednią opłatą – wyraża zgodę na zajęcia pasa ruchu. Bez tej formalności reklamowanie sklepów, banków i biur planszą na trotuarze jest wykroczeniem.

W środę tablice reklamowe zaczęły szybko znikać z ulic Konopnickiej i 1 Maja. Powód? „Nalot” straży miejskiej, która sprawdzała, czy handlowcy mają odpowiednie zezwolenia wydane przez MZDiM. – Co drugi podmiot nie dysponował nimi – powiedzieli nam kontrolujący strażnicy miejscy. Ludzie najczęściej tłumaczyli, że zapomnieli o opłacie. Strażnicy dali im czas na uzupełnienie zaległości. Sprawdzą to podczas ponownej kontroli.

Wciąż jednak nie wiadomo, jakie stawki obowiązują za zajęcie pasa ruchu po podwyżce uchwalonej przez radę. Rajcy pomylili się i uchwalili bulwersująco wysoką zwyżkę cen: opłaty wzrosły o 1000 procent! Uchwała ma być jednak unieważniona, a błąd naprawiony. Póki co wielu handlowców wstrzymuje się z opłatą nie znając właściwych stawek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group