Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7831
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojcieszów: Referendum w Wojcieszowie – zabrakło 19 głosów!

Wtorek, 4 lipca 2017, 11:20
Aktualizacja: Czwartek, 6 lipca 2017, 7:21
Autor: Przemek Kaczałko
Wojcieszów: Referendum w Wojcieszowie – zabrakło 19 głosów!
Fot. Przemek Kaczałko
W minioną niedzielę (2.07) w Wojcieszowie odbyło się referendum lokalne ws. przyłączenia gminy do powiatu jeleniogórskiego. Obecnie miejscowość położona w Górach Kaczawskich administracyjnie należy do powiatu złotoryjskiego.

Do urn poszły 892 osoby, a więc 29,4 proc. uprawnionych do głosowania, których w sumie było 3 034. Aby referendum było ważne, musiało wziąć w nim udział co najmniej 30 proc. uprawnionych. Do uzyskania wymaganej frekwencji zabrakło jedynie 19 głosów! Głosów na TAK było 838, na NIE – 43, a nieważnych 11.

- Dziękuję wszystkim za to, że poświęciliście swój czas i pokazaliście, że los leży w naszych rękach - jesteście wielcy. Zdecydowana większość powiedziała „tak”. Pamiętajcie, że są już wakacje i część osób odpoczywa oraz o tym, że wiele osób widniejących w spisie wyborców przebywa poza Wojcieszowem – ogłosił na portalu społecznościowym Łukasz Horodyski, inicjator referendum, który najprawdopodobniej nie składa broni i wkrótce ogłosi kolejne działania w walce o przyłączenie gminy do powiatu jeleniogórskiego.

Przypomnijmy, inicjator referendum przekonywał, że dla mieszkańców Wojcieszowa zmiana powiatu wiąże się z korzyściami. - Odkąd pamiętam, byliśmy w województwie jeleniogórskim. Tam nam bliżej, bo większość ludzi tam pracuje, tam większość dzieci chodzi do szkół średnich. Samo miasto Jelenia Góra ma dużo więcej możliwości, więcej atrakcji niż Złotoryja. To do Jeleniej Góry jeździmy robić zakupy i tam moglibyśmy załatwiać swoje sprawy. Dodatkowym atutem jest szpital wojewódzki – wymieniał (przed głosowaniem) korzyści ze zmiany powiatu Łukasz Horodyski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group