Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3780
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Recital skrzypcowy w Staniszowie

Poniedziałek, 15 września 2014, 8:22
Aktualizacja: Czwartek, 18 września 2014, 7:54
Autor: Manu
Jelenia Góra: Recital skrzypcowy w Staniszowie
Fot. Organizator
27 września (w sobotę) o godz. 20.00 w Sali Balowej Pałacu Staniszów z recitalem skrzypcowym wystąpi Natalia Wysocka. Przy fortepianie towarzyszyć jej będzie Róża Wysocka. Bilety w cenie 20 złotych (do nabycia w recepcji Hotelu Pałac Staniszów). Rezerwacja miejsc – tel.: 75–755–84–45, e–mail: fundacja@palacstaniszow.pl

W programie utwory Friedricha 'Fritza' Kreislera, Camille Sainta-Saënsa, Piotra Czajkowskiego, Julesa Masseneta oraz Astora Piazzolli.

Natalia Wysocka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Mińsku w klasie skrzypiec Olgi Parchomenko (uczennicy Davida Ojstracha). Jest drugim Koncertmistrzem w Filharmonii Dolnośląskiej oraz nauczycielem gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Gorze. Prowadziła orkiestrę pod batutą znakomitych dyrygentów, m.in. takich jak Mirosław Błaszczyk, Tomasz Bugaj, Marek Pijarowski, Jerzy Swoboda oraz Tadeusz Wojciechowski. Występowała na terenie kraju i za granicą, m.in. w Chinach, Czechach, Hiszpanii, Niemczech i Szwajcarii. Współpracuje z rożnymi zespołami kameralnymi (tria, kwartety i orkiestry kameralne). Występowała również wielokrotnie jako solistka z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Dolnoslaskiej.

Róża Wysocka to absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie fortepianu Włodzimierza Obidowicza. Jest solistką i akompaniatorem. Współpracuje na stale z Orkiestrą Dolnośląska, wykonując partie fortepianu, celesty i klawesynu oraz z wieloma zespołami kameralnymi, koncertującymi na terenie kraju i za granicą. Przez długi czas współpracowała jako pianistka z Liniami Morskimi “Carnival Cruise Line” oraz “Fred Olsen Cruise Line” w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group