Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6768
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Recital organowy Bogdana Narlocha

Wtorek, 14 lipca 2015, 7:41
Aktualizacja: 12:45
Autor: Manu
Jelenia Góra: Recital organowy Bogdana Narlocha
Fot. Organizator
W niedzielę (19.07) o godz. 19.15 w ewangelicko–augsburskim Kościele Zbawiciela w Cieplicach, w ramach cyklu trzynastych już “Cieplickich Koncertów Organowych”, wystąpi Bogdan Narloch.

Bogdan Narloch studia muzyczne odbył w klasie organów prof. Leona Batora w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brał udział w wielu kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. u Milana Šlechty w Pradze, Guy Boveta, U. Spang-Hansena. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie.

W swoim dorobku posiada kilka nagrań CD m.in. prezentując historyczne organy i muzykę organową Pomorza. Poza działalnością artystyczną zajmuje też historycznym budownictwem organowym, współpracując w tym zakresie z Urzędem Ochrony Zabytków.

Bogdan Narloch brał udział w wielu koncertach w kraju i za granicą (Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Norwegia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja, Włochy). Od roku 1995 wspólnie z prof. Markiem Toporowskim organizuje Ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej, odbywające się pod patronatem Ministra Kultury. Jest wykładowcą z tytułem doktora habilitowanego na Akademii Sztuki w Szczecinie, Instytucie Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, oraz nauczycielem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie, gdzie prowadzi klasę organów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group