Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 6530
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Razem zdziałamy więcej – kolejny projekt aktywizacyjny KSON–u

Sobota, 29 sierpnia 2020, 13:13
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2020, 10:06
Autor: TS
Jelenia Góra: Razem zdziałamy więcej – kolejny projekt aktywizacyjny KSON–u
Fot. Archiwum
Od jesieni ubiegłego roku Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych wspólnie z Fundacją „Krzyżowa” Dla Porozumienia Europejskiego realizuje właśnie kończący się projekt aktywizujący osoby w wieku 16-29 lat pochodzące ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Celem projektu - mówi Anna Daskalakis, opiekun grupy - jest podniesienie wiedzy i kompetencji społecznych wraz z umiejętnością zastosowania tych kompetencji w codziennym życiu. Uczestnicy projektu – 18 młodych ludzi od lutego do końca sierpnia wzięło udział w warsztatach i szkoleniach z zakresu współpracy w grupie, wykorzystania osobistych cech przywódczych, umiejętności motywowania, przekonywania i doradzania innym osobom, jak również wypracowywania tak trudnego w życiu kompromisu. Zajęcia dotyczyły problemów zwracania się do rozmówców i umiejętności zadawania pytań.
To ważne cechy dla umiejętności prowadzenia dialogu społecznego. Część zajęć poświęcona była również poznaniu podstaw języka migowego i wstępu do sztuki dziennikarstwa radiowego z myślą o naszej rozgłośni „Radio KSON.pl”. To był bardzo trudny projekt, gdyż w połowie jego trwania zaatakował nas wirus – podkreśla p. Anna. - Z konieczności zatem przeszliśmy na działania zdalne, ale na szczęście udało się cały program projektowy w komplecie osobowym zakończyć.

Trwałym efektem projektu są zdobyte umiejętności uczestników, a w części dziennikarskiej nagranych przy współpracy dziennikarzy Radia KSON i wyemitowanych „dziennikarskich próbek” autorstwa młodzieży. Udało się również dzięki projektowi doposażyć studio radiowe KSON w sprzęt techniczny, który będzie służył wszystkich zainteresowanym tą formą pracy medialnej. Mamy nadzieję, że kilku naszych Uczestników pozostanie na stałe we współpracy zarówno z Radiem jak i odradzającą się Karkonoską Telewizją Integracyjną KSON.

Największą wartością, jak się wydaje – mówi A Daskalakis – jest jednak próba wywołania potrzeby kompromisu jako podstawowego elementu każdego dialogu społecznego. I to się nam udało!

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego to „Mercedes” pośród polskich i europejskich fundacji, w swojej części projektowej realizował zadania dotyczące powiatu świdnickiego w odniesieniu do młodzieży szczególnie narażonej na wykluczenie społeczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
365
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group