Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7034
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Razem w obcych rytmach

Wtorek, 9 czerwca 2009, 7:34
Aktualizacja: Środa, 10 czerwca 2009, 8:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Razem w obcych rytmach
Fot. Kamil Tokarewicz
Dziewiętnastu uczestników z Jeleniej Góry i okolic wzięło udział w piątej edycji Konkursu Piosenki Międzynarodowej. Wszyscy wstąpili na scenie Filharmonii Dolnośląskiej. Śpiewano nie tylko po angielsku, lecz także po czesku, rosyjsku, ukraińsku, włosku i hiszpańsku.

- Każdy wykonał jedną piosenkę w języku obcym z podkładem muzycznym – mówi Agnieszka Stępień z Zespołu Szkół Społecznych w Jeleniej Górze, organizatorka konkursu. Nagrodą główną w konkursie był roczny kurs języka angielskiego zafundowany przez współorganizatora, Szkołę Języków Obcych „English School”. Pozostali zwycięzcy otrzymali sprzęt RTV oraz książki i słowniki językowe.

Jury oceniało przede wszystkim dobór repertuaru, poprawność językową, barwę głosu, interpretację, muzykalność, wyczucie rytmu i ogólne wrażenie artystyczne.

Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Kuncewicz z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. Za laureatką uplasowały się Natasza Sołtanowicz z Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych, Agnieszka Mirek z Publicznego Gimnazjum w Piechowicach oraz Katarzyna Białkowska i Małgorzata Cieślak z ZSO nr 1 im. Żeromskiego, oraz grupa „Wersalka” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze.
Wyróżnienie zdobyli: Gabriela Kowalewska z Gimnazjum nr 1 oraz Małgorzata Filiczkowska i Adam Kołowski z „Żeroma”. Wszystkim gratulujemy.

Organizatorzy już zachęcają wszystkich wokalnie utalentowanych uczniów do wzięcia udziału w konkursie za rok. Jak mówi Agnieszka Stępień do uczestnictwa od kwietnia zapisywać się mogą nie tylko szkoły, ale również indywidualni uczestnicy.
Zespół Szkół Społecznych w Jeleniej Górze, który jest organizatorem imprezy mieści się przy ulicy Bronka Czecha. Można też kontaktować się telefonicznie pod numerem (075)75 535 27.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group