Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7069
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Razem dla dobra dolnośląskich uzdrowisk

Poniedziałek, 29 czerwca 2009, 16:25
Aktualizacja: 21:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Razem dla dobra dolnośląskich uzdrowisk
Fot. Angela
Dziesięć gmin uzdrowiskowych i jeden wspólny cel: promocja. To powód, dla którego burmistrzowie i przedstawiciele uzdrowisk z Dolnego Śląska spotkali się dzisiaj w Hotelu Caspar w Cieplicach, gdzie podpisano porozumienie.

Uroczyste podpisanie porozumienia dziesięciu dolnośląskich gmin uzdrowiskowych odnośnie wspólnej promocji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to pierwszy krok w działaniu. Gmina Jelenia Góra przyjęła na siebie rolę lidera, dzięki czemu będzie koordynować wszystkie działania promocyjne.

– Teraz chcemy przygotować wspólny wniosek na kampanię promocyjną nie tylko krajową, ale i międzynarodową – mówił Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. – Jest to bardzo ważne, że potrafiliśmy się porozumieć, bo te działania jednoczą nas. Nie konkurujemy między sobą na rynku usług uzdrowiskowych, ale uzupełniamy się czego dowodem jest podjęcie starań i podpisanie umowy na wspólną promocję.

Działania promocyjne mają polegać na szeroko rozumianych kampaniach informacyjnych: w mediach, w środkach transportu, na ulotkach, plakatach, które będą docierały do mieszkańców różnych krajów zainteresowanych pobytem uzdrowiskowym w jednym z uzdrowisk Dolnego Śląska.

Wartość całej kampanii promocyjnej ma opiewać na ponad 2 miliony złotych, a znaczna jej część będzie pochodziła z Regionalnego Programu Operacyjnego. Każda z gmin, która podpisała porozumienie, niezależnie od wielkości, otrzyma z tej puli taką samą sumę – 10 procent. Nabór wniosków odbędzie się od październiku do listopada br. Fizycznie projekt powinien ruszyć pełną parą w I kwartale 2010 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group