Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6599
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Raz Dwa Trzy w stolicy Karkonoszy

Niedziela, 10 lutego 2008, 15:21
Aktualizacja: 15:22
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Raz Dwa Trzy w stolicy Karkonoszy
Fot. Archiwum zespołu
Znana grupa Raz Dwa Trzy wystąpi w Jeleniej Górze! Koncert odbędzie się dopiero 3 marca, ale już ruszyła sprzedaż biletów.

Muzycy wystąpią w Teatrze Jeleniogórskim i będą promować swoją najnowszą płytę z piosenkami Wojciecha Młynarskiego.

Raz Dwa Trzy to jedna z najbardziej znanych grup grających m.in. poezję śpiewaną. Powstała 17 lat temu, jak żartobliwie podają muzycy, dokładnie... 31 lutego 1990 roku.

Od 12 lat Raz Dwa Trzy gra w niezmienionym składzie: Adam Nowak – gitara, śpiew, Grzegorz Szwałek – pianino el. , akordeon, Jacek Olejarz – perkusja, Jarek Treliński – gitara elektryczna, Mirek Kowalik – gitara basowa.

Zespół od samego początku wpadł w oko widzom i jurorom. W Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (wiosna 1990r.) zdobył nagrodę grand prix festiwalu, za teksty, muzykę, aranżacje. Później grupa został zaproszony do udziału w opolskim festiwalu, w koncercie „Debiuty” i otrzymał wyróżnienie. W kolejnych latach brał udział w festiwalach w Krakowie i w Opolu.

Na początku lat dziewięćdziesiątych został zaproszony również na festiwal w Jarocinie.
Największy sukces w bogatej karierze zespołowi przyniosła płyta „Trudno nie wierzyć w nic” z 2003 roku. Zespół został nominowany do Fryderyków 2003 aż w siedmiu kategoriach. Otrzymał pięć statuetek, w kategoriach: muzyka alternatywna, piosenka Roku, produkcja, teksty, płyta roku oraz grupa roku.

Na początku ubiegłego roku na zamówienie Przeglądu Piosenki Aktorskiej zespół przygotował program z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Koncert premierowy był niezwykle udany. To spowodowało, że Raz Dwa Trzy w połowie woku nagrał materiał koncertowy.

Koncert Raz Dwa Trzy w Jeleniej Górze odbędzie się 3 marca, bilety do nabycia w sekretariacie JCK, przy ul. Bankowej 28/30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group