Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8476
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Ratunek ze śmigłowcem

Niedziela, 2 sierpnia 2020, 7:00
Aktualizacja: Wtorek, 4 sierpnia 2020, 8:05
Autor: WAC
Powiat: Ratunek ze śmigłowcem
Fot. GOPR
Kolejną akcję ratunkową, z udziałem śmigłowca przeprowadzili w miniony piątek (31.07) ratownicy z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ratownik dyżurny odebrał wezwanie pomocy od kobiety, która doznała urazu nogi. Do zdarzenia doszło w trudnym terenie, w rejonie rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. Jednak dzięki zadysponowaniu do działań wojskowego śmigłowca W-3 Sokół.

Dodajmy, że nie była to jedyna akcja ratunkowa tego dnia. Goprowcy w okolicy Chojnika udzielali też pomocy innej kobiecie z urazem nogi.

W ostatnich tygodniach obserwujemy wysoką aktywność turystów w rejonie naszego działania - informują ratownicy GOPR. - Wielu z nich wybiera rzadziej odwiedzane rejony i szlaki, które często są mniej dostępne, ale i bywają trudniejsze. Przed wyjściem w góry przygotujcie się dobrze, zaplanujcie trasę wycieczki według waszych możliwości, dobierzcie odpowiednie ubranie oraz sprzęt i przede wszystkim pamiętajcie o w pełni naładowanym telefonie komórkowym z zapisanym numerem ratunkowym GOPR 985 oraz aplikacją Ratunek - apelują ratownicy.

Twoja reakcja na artykuł?

10
22%
Cieszy
2
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
10
22%
Smuci
3
7%
Złości
20
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group