Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2590
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ratunek na najwyższym poziomie

Wtorek, 26 stycznia 2010, 7:56
Aktualizacja: Środa, 27 stycznia 2010, 8:12
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ratunek na najwyższym poziomie
Fot. TEJO
Jeleniogórskie pogotowie ratunkowe utrzymało certyfikat zarządzania jakością. Drugi audyt nadzoru przeprowadzono w minionym tygodniu pod kątem nowej normy ISO 9001:2008. To oznacza, że jeleniogórscy ratownicy medyczni ratując ludzi pracują idealnie: minimalizują czas dojazdu, działają bardzo sprawnie i skutecznie i szkolą się.

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze utrzymało na kolejny rok przyznany w 2008 roku certyfikat zarządzania jakością w zakresie: ratownictwo medyczne oraz transport medyczny i sanitarny, nocna i świąteczna wyjazdowa pomoc medyczna i zabezpieczanie imprez masowych.

Certyfikat przyznany został na trzy lata, jednak każdego roku przeprowadzany jest audyt, który powala placówce na utrzymanie świadectwa. To kontrole jakości świadczonych usług, w pogotowiu odnoszących się do potrzeb pacjentów. Do utrzymania ISO niezbędne jest prowadzenie szczegółowej dokumentacji, która podczas audytu jest dokładnie sprawdzana. To jednak nie wszystko. Kontroli podlegają również rzeczywiste działania ratowników medycznych i pozostałych pracowników pogotowia.

– Dla nas i dla pacjentów utrzymanie certyfikatu ISO oznacza świadczenie usług według norm ogólnoświatowych – mówi Dariusz Kłos, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Głównym celem założeń tego certyfikatu jest z jednej strony zapewnienie wysokiej jakości usług dla naszych pacjentów, z drugiej rozwój i zadowolenie pracowników.

W przyszłym roku Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze będzie występować o recertyfikację. Wówczas całą procedurę przygotowawczą będzie musiało rozpocząć i przejść od nowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1167
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group