Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6944
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rajd Arado: Ostatnia próba sił

Poniedziałek, 4 maja 2015, 7:44
Aktualizacja: Wtorek, 5 maja 2015, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rajd Arado: Ostatnia próba sił
Fot. Tomasz Raczyński
Niedziela (3.05) była ostatnim dniem z Rajdem Arado, który od piątku podróżował po regionie jeleniogórskim prezentując rekonstrukcje działań wojennych. W ostatniej bitwie przy jeleniogórskim Paulinum wzięło udział ok. 200 rekonstruktorów.

Przez trzy dni pasjonaci historii wojennej, gromadzący stroje i sprzęt z czasów II wojny światowej przeprowadzali inscenizacje na Zamku Czocha, w Kamiennej Górze, Kowarach, Karpaczu, Szklarskiej Porębie, a także w Jeleniej Górze. W stolicy Karkonoszy ostatniego dnia powstało na Rynku stanowisko World of Tanks, czyli gratka dla wielbicieli gier wojennych. Od godz. 14 na polanie przy Parku Paulinum toczyła się najważniejsza bitwa tegorocznego Rajdu Arado, gdzie stały się słynne Hetzery z czołgami M5 Stuart i M4 Sherman.

„Do pędzących przez polsko-czeskie pogranicze kolumn US Army dociera wieść o śmierci Hitlera i kapitulacji Berlina. Upragniony Dzień Zwycięstwa w Europie wydaje się być blisko. Zanim jednak chłopcy zza Atlantyku odkorkują szampana przyjdzie im zmierzyć się z uzbrojoną między innymi w niszczyciele czołgów kolumną niemiecką. W sukurs sprzymierzonym przyjdzie Armia Czerwona oraz polscy spadochroniarze.”

- Było super, może trochę głośno, ale na wojnie to oczywiste – mówiła pani Katarzyna z Jeleniej Góry. - Jestem już 15 lat po służbie wojskowej i z chęcią odwiedzam takie rajdy. Zabieram też syna, który mimo że kilka razy wystraszył się mówi, że bardzo mu się podobało – dodał pan Krzysztof.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group