Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 2385
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rajd Arado nie dla Jeleniej Góry!

Wtorek, 27 marca 2018, 6:37
Aktualizacja: Środa, 28 marca 2018, 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rajd Arado nie dla Jeleniej Góry!
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilku lat długi weekend majowy wiązał się z wrażeniami dostarczonymi przez grupy rekonstruktorów, przy użyciu oryginalnego sprzętu wojskowego. Rajd Arado, bo o nim mowa – w tym roku również zawita do naszego regionu, ale na mapie imprezy zabraknie Jeleniej Góry!

Kowary, Karpacz, Kamienna Góra, a także prawdopodobnie Wałbrzych – będą gościć grupy rekonstruktorów z całej Polski. Jak się dowiedzieliśmy w firmie Arado Fabryka Historii, prezydent Marcin Zawiła pismem z dnia 20 marca br. poinformował organizatorów, że Miasto Jelenia Góra nie weźmie udziału w Rajdzie Arado 2018!

Informacja uzyskana od firmy Arado jest potwierdzona stosownym pismem podpisanym osobiście przez prezydenta, ale sam Marcin Zawiła w rozmowie z nami zaprzecza, jakoby decyzja w tej sprawie zapadła. - Liczymy pieniądze, nie ma jeszcze decyzji. Rozmawiamy – twierdzi włodarz miasta.

Rajd Arado świetnie wpisywałby się w jubileusz Odzyskania Niepodległości i każdego roku przyciągał tłumy mieszkańców i turystów, ale trudno wymagać od organizatorów, aby do ostatniej chwili czekali na decyzję Jeleniej Góry czy włączy się w organizację i współfinansowanie imprezy. - Program mamy już gotowy, plakaty już powstają. Jelenia Góra zdecydowała, że nie weźmie udziału w tegorocznym Rajdzie Arado – potwierdza Krzysztof Wojtas, przedstawiciel spółki Arado Fabryka Historii.

Impreza odbędzie się w dniach 27 kwietnia – 1 maja 2018 r. Wkrótce poznamy szczegółowy harmonogram.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group