Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 6121
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radosne i spokojne obchody Dnia Niepodległości

Niedziela, 11 listopada 2012, 16:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 listopada 2012, 9:24
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Radosne i spokojne obchody Dnia Niepodległości
Fot. Mestra
Oficjalne przemówienia władz miasta, musztra paradna gwardii z parafii Matki Bożej Miłosierdzia z Cieplic i orkiestry Filharmonii Dolnośląskiej, pokazy ratownictwa medycznego, piknik i miasteczko służb mundurowych oraz uroczysty przemarsz przez miasto w biało–czerwonych barwach – tak przebiegały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Jeleniogórzanie, zarówno Ci kilu-, jak i kilkudziesięcioletni, tłumnie stawili się o godz. 11.00 na Placu Ratuszowym, gdzie po uroczystym odegraniu hejnału Jeleniej Góry i odśpiewaniu hymnu narodowego, wysłuchali przemówienia prezydenta miasta Marcina Zawiły. Prezydent zachęcał przede wszystkim do odłożenia politycznych sporów dla dobra ojczyzny.

Po przemówieniu jeleniogórzanie wzięli udział w uroczystości przekazania Muzeum Karkonoskiemu sztandaru związkowego z 1919 roku przez Związek Inwalidów Wojennych. Wręczone zostały też odznaczenia Związku Sybiraków dla gen. Bronisława Peikerta i płk. Marka Gołębiowskiego. Następnie odbyła się musztra paradna gwardii z parafii Matki Bożej Miłosierdzia z Cieplic, której przygrywała orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej.

O godz. 12.20 uformował się pochód, który ulicą 1 Maja przemaszerował do Kościoła Garnizonowego, gdzie pod
pomnikiem „Wolność i Niepodległość” złożono kwiaty i wieńce.

Po części oficjalnej na Placu Ratuszowym, miały miejsce pokazy ratownictwa medycznego, podczas których można było zobaczyć jak wygląda działanie służb ratunkowych na miejscu wypadku. Atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, było miasteczko służb mundurowych, a w nim stoiska policji, służby celnej, straży ochrony kolei czy straży pożarnej. Dla wszystkich przygotowana została też wyśmienita, gorąca grochówka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1204
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group