Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5239
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radosna Dziesiątka... czeka smutna

Sobota, 15 maja 2021, 9:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radosna Dziesiątka... czeka smutna
Fot. Przemek Kaczałko
Inwestycja w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego pod nazwą "Radosna Dziesiątka" poprawiła infrastrukturę zewnętrzną przy Szkole Podstawowej Nr 10, ale od listopada dzieci nie mogą z niej korzystać. Nieoficjalnie, przez bałagan w Wydziale Oświaty, ale Urząd Miasta zaprzecza...
W listopadzie miasto odebrało od wykonawcy plac zabaw, street workout park i szachy zewnętrzne przy SP 10 - zrobione w ramach JBO. Do tej pory nie mogą dzieci z tego korzystać, bo wydział oświaty nie chce przekazać szkole i dyrekcja nie wie dlaczego. Piszę w imieniu zaniepokojonych rodziców, którzy głosowali na projekt i nie rozumieją dlaczego dzieci nie mogą z niego korzystać - poinformował nas Czytelnik (dane do wiadomości redakcji). - Rodzice głosowali w JBO i nie rozumieją dlaczego plac jest zamknięty, skoro prezydent w swoich filmach chwalił się tą inwestycja już dawno - dodał.

Zdaniem naszego rozmówcy, wydział inwestycji przekazał plac już w listopadzie wydziałowi oświaty, a tam mieli tłumaczyć się, że pracownik, który to dostał był chory. - Ale to już 7 miesięcy minęło - podkreśla rodzic.

Oficjalna odpowiedź Urzędu Miasta zaprzecza, jakoby problem był w Wydziale Oświaty...

Nie jest prawdą, że plac zabaw przy SP 10 był oddany do użytkowania w listopadzie, a nie został przekazany szkole, jak wynikałoby z treści pytania. Nie jest też prawdziwe stwierdzenie, że siedmiomiesięczny okres wynikał z rzekomej choroby jakiegoś pracownika - odpowiada Cezariusz Wiklik, rzecznik UM.
Faktycznie – w drugiej dekadzie listopada zakończono tam roboty objęte zamówieniem, niemniej pozostało jeszcze sporo prac finansowanych spoza budżetu obywatelskiego, a one powinny być wykonane dla „spięcia” całości w funkcjonalne miejsce (dotyczy to instalacji niektórych ławeczek, wysiania trawy, itp. działań możliwych do wykonania o innej porze roku). W dodatku termin zakończenia prac budowlanych zbiegł się bardzo pechowo z jesiennym szczytem epidemii covid-19, wprowadzaniem decyzjami rządowymi sukcesywnie coraz to wyższych norm obostrzeń, co w zasadzie uniemożliwiało przekazanie tego placu dzieciom. W czasie, gdy uczyły się – dla swojego i nauczycieli bezpieczeństwa - zdalnie, mogłyby nieść groźbę zakażeń w trakcie zabawy. Ustalono wówczas, że bezpieczniejsze będzie odczekanie do okresu „luzowania” obostrzeń, zakończenia wszelkich prac instalacyjnych i pielęgnacyjnych w tym miejscu i zorganizowanie otwarcia placu w terminie, kiedy uczniowie wrócą do szkoły (co zbiega się z kolei z Dniem Dziecka, będącym dobrą okazją do uruchomienia tego miejsca i bezpiecznej na nim zabawy.) - dodał C. Wiklik.

Twoja reakcja na artykuł?

3
12%
Cieszy
11
44%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
12%
Złości
7
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
309
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group