Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7397
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni z zakazem posługiwania się nazwą PO

Wtorek, 3 stycznia 2017, 8:40
Aktualizacja: Środa, 4 stycznia 2017, 8:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni z zakazem posługiwania się nazwą PO
Fot. Przemek Kaczałko
W Radzie Miejskiej Jeleniej Góry zakończyła się era Platformy Obywatelskiej. Formacja, która w minionych wyborach uzyskała najlepszy wynik (8 mandatów) praktycznie przestała istnieć. Po odejściu z klubu większości radnych, pozostali dostali zakaz posługiwania się nazwą partii.

Z komitetu złożonego z członków i zwolenników Platformy Obywatelskiej oraz Obywatelskiego Dolnego Śląska do Rady dostało się 8 osób: Bożena Wachowicz-Makieła, Anna Ragiel, Krzysztof Kroczak, Konrad Sikora (zastąpił Miłosza Sajnoga), Piotr Iwaniec, Piotr Miedziński, Leszek Wrotniewski i Alicja Szklarska. Czworo pierwszych pod koniec roku zdecydowało się odejść z klubu PO i utworzyć z Wojciechem Chadżym klub radnych „niezależnych”. Odszedł także Piotr Iwaniec, który pozostaje póki co niezrzeszony, z kolei Piotr Miedziński, Leszek Wrotniewski i Alicja Szklarska otrzymali od Zofii Czernow zakaz posługiwania się szyldem PO w Radzie Miejskiej.

Zatem jaki klub reprezentuje wspomniana trójka? - Zdania są podzielone – uważa P. Miedziński. - Wpłynęło do trzech radnych pismo pani Zofii Czernow, która powołując się na zapisy statutu Platformy wezwała nas do zaprzestania posiłkowania się nazwą i logiem Platformy Obywatelskiej. Z mojego punktu widzenia jest to niezgodne ze statutem partii, natomiast zastanawiamy się co z tym fantem zrobić, bo organ, który nie jest do tego powołany, czyli Koło w Jeleniej Górze taką decyzję podjął – dodał były szef klubu radnych PO.

Jak mówi P. Miedziński, wkrótce radni zdecydują, czy nadal firmować zamieszanie swoimi nazwiskami. - Być może będziemy radnymi klubu o innej nazwie, natomiast nieuczciwe jest z mojego punktu widzenia to, co zrobili radni, którzy zostali wybrani z list Platformy Obywatelskiej – ich wyborcy ocenią – stwierdził radny. - Jestem zdania, że jeżeli ktoś kogoś nie chce, to tam się nie wchodzi. Jeżeli koledzy robią prywatny folwark, to nie jest już moja formacja – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group