• Poniedziałek, 16 lipca 2018
  • Godz. 12:26
  • Imieniny: Benedykta, Benity, Eustachego, Mariki
  • Czytających: 5893
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Radni przedstawili 21 postulatów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 stycznia 2018, 8:57
Aktualizacja: Czwartek, 11 stycznia 2018, 6:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego spotkali się wczoraj (8.01) z prezydentem Jeleniej Góry. Zgodnie z zapowiedziami przedstawili swoje propozycje, które ich zdaniem powinny się znaleźć w budżecie na rok 2018, jednak nie wskazali źródeł finansowania. – Prezydent o to nie pytał. Jeżeli to pytanie padnie, to powiemy skąd – stwierdził Leszek Wrotniewski.

Postulaty większości Rady Miejskiej spotkały się z rozczarowaniem, a nawet szyderstwem zwolenników polityki Marcina Zawiły, ale sam prezydent dużo dyplomatyczniej podszedł (na gorąco) do propozycji, które otrzymał. Wśród postulatów radnych była przede wszystkim rezerwa celowa w wysokości 10 milionów złotych, która ma zabezpieczyć brakujące środki na oświatę. Jednym z ważnych postulatów jest rezygnacja z przeprowadzki Osiedlowego Domu Kultury do zabobrzańskiego zameczku, który ma być poddany renowacji, a także rezygnacja z termomodernizacji starych budynków przedszkoli (MP: 4, 11, 14), a w ich miejsce stworzenie nowych - modułowych. W kwestii rezerwy na oświatę, prezydent zaproponował, że co kwartał będzie składać sprawozdania radnym o sytuacji w oświacie, bowiem w trakcie roku ten stan się zmienia.

- Te oczekiwania szacunkowo to ponad 20 milionów złotych - wykonanie ich wszystkich jest praktycznie niemożliwe, ale na pewno część z tych oczekiwań będę starał się zrealizować - zapowiada Marcin Zawiła. O rzeczach drobnych możemy rozmawiać - jest koncepcja stworzenia kącika malucha w Urzędzie Miasta, strefy kibica na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej (jednym ze sponsorów ma być Leroy Merlin - sponsor polskiej reprezentacji) - wymieniał M. Zawiła, który odniósł się także do postulatu utworzenia strefy budownictwa mieszalnego w jednostce centralnej (wokół ulicy Wolności). - Sprzedaliśmy tam już prawie 5 ha, do tego 10-15 ha mamy przygotowane do sprzedaży, więc jak widać - jest to realizowane - stwierdził prezydent.

- Nie wyobrażam sobie, żeby grupa radnych dążyła do tego, żeby siać zamęt. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nasze możliwości przebudowania budżetu są ograniczone - zapewnia M. Zawiła, który potrzebuje kilku dni, aby przeanalizować dokładnie złożone propozycje. - Rzeczą nadrzędną jest posiadanie budżetu, więc jakieś kroki w tym kierunku zrobię. Do tanga trzeba dwojga i jestem w stanie się porozumieć - dodał prezydent.

Przedstawiciele grupy radnych, którzy podczas grudniowej sesji przejęli władzę w Radzie Miejskiej również chcą kompromisu. - W naszej ocenie jest pole na rozmowy. Z naszej strony jest wola porozumienia - deklaruje Ireneusz Łojek (szef klubu PiS). - Największy problem negocjacyjny to brakujące 10 milionów na oświatę - tyle nie brakowało jeszcze nigdy. Nie chcemy doprowadzić do tego, aby problem pojawił się na koniec roku - dodał Leszek Wrotniewski z klubu DRS. Radni mają świadomość, że posiadając większość mogą sami dokonać przesunięć, ale jak zapewniają - wolą to zrobić w porozumieniu z prezydentem. Radni odnieśli się także do kwestii zameczku na Zabobrzu. - Ten obiekt nigdy nie będzie spełniać oczekiwań mieszkańców Zabobrza, będzie problem z jego ergonomią, a do tego jest to obiekt i park zabytkowy, więc kierunkiem rozwoju dla tego miejsca jest funkcja gastronomiczno-hotelowa jak na Paulinum - podkreślił L. Wrotniewski. Wśród pozostałych propozycji były m.in. remonty niektórych ulic, chodników czy kładka dla pieszych do Term Cieplickich.

Czytaj również

Komentarze (62) Dodaj komentarz

~zaboberek 9-01-2018 9:50
"...utworzenia strefy budownictwa mieszalnego". Co to jest za nowy rodzaj budownictwa?
~ 9-01-2018 11:32
do: ~zaboberek (9:50)
Zapytaj HGW . Ona ci wytłumaczy, jak mieszać, żeby zarobić nie mieszając nawet cementu, piasku i wody.
adam57sochrau 9-01-2018 11:45
do: ~ (11:32)
Szacun!No coments,jesteś Wielki.
~ 9-01-2018 9:54
przedszkola modułowe? Gratuluję pomysłu..ciekawe co to za cudo :D
~ 9-01-2018 11:08
odpowiedź na usunięty komentarz
wszystko pięknie, tylko 1. kup projekt - to chyba najprostsza i najtańsza sprawa 2. działka - nawet jeśli miejska to nie wszędzie może stać przedszkole wg m.pl. zag. przestrzennego 3. pozwolenia na budowę do uzyskania 4. czas i koszt budowy 5. koszt wyposażenia 6. drogi dojazdowe/parkingi itd itp. Co z tego że ładne, nowoczesne i pięknie i kolorowo skoro nakład pracy i całkowity koszt WIELOKROTNIE przekroczy koszt docieplenia starego przedszkola? Przecież to będą koszty kilku milionów zł... Zobacz ile kosztowała fontanna u zbiegu Wolności i W.Polskiego... Myślisz że przedszkole będzie tańsze? :D Moje dzieci chodzą do MP19, jestem zadowolony. Ja sam chodziłem za komuny do przedszkola, pewnie tak jak Ty... i żyję... może nie było jak z obrazka, ale spełniło swoją funkcję..Wiadomo że nowe przedszkola, często prywatne, są piękne i cud miód i malina, ale to jest MP - miejskie przedszkole.. Dotowane w większości z kasy miasta a nie z czesnego rodziców..
~widzę i opisuję 9-01-2018 15:01
do: ~ (9:54)
Przedszkole modułowe to niech sobie Wrotniewski w Dziwiszowie postawi. Albo niech zlikwiduje tzw. Okraglaczka i wybuduje żonie nowe - modułowe przedszkole. Ciekawe dlaczego nie wnosił takich propozycji zamiast termomodernizacji Okrąglaczka. Prywata radnego wychodzi. W sprawie przedszkoli to powinien on milczeć bo robi się żałosny. A druga sprawa to jakaś krucjata Wrotniewskiego p. Ragiel przeciwko tym trzem przedszkolom. Co chwilę słychać o jakiś pomysłach p. Ragiel o likwidacji placówek oświaty i kultury. Później kłamliwie zaprzecza, mimo nagrań z jej wypowiedzi. Wrotniewski i Ragiel - większych kombinatorów i załatwiaczy w radzie jeleniogórskiej nie znajdziesz. Kompromitacja. Głosowali bez wnoszenia poprawek przeciwko budżetowi i teraz bzdurnymi postulatami próbują poprawić swój pokrętny wizerunek. Państwu już dziękujemy.
~ 9-01-2018 16:49
do: ~widzę i opisuję (15:01)
W.i R. to twarze dobrej zmiany ? No to dlatego nie są w stanie zapamietać co wcześniej mówili i obiecywali. Ta formacja tak juz ma. Moze dlatego ,że trzon stanowią moherowe berety , o przepraszam, już niemodne, teraz dzidzie pierniczanki w dziecinnych czapulkach z wykończeniem z zajęczego zadka,ale za to z wysokim cholesterolem.
~ 9-01-2018 18:52
do: ~ (16:49)
te, dzidzia a ty dalej śmigasz w tym futrze i czapce z królików, co to w Szmatexie kupiłaś w okolicach Okrągłego Stołu ???
~ 9-01-2018 19:18
do: ~ (18:52)
Nie. W kurtce Zary , z kapturem co to wytargałam w Warsiawie .łońskiego roku na wyprzedaży. Capkę z królików i futro z okolic okrągłego stołu, mole, qrwa, wpierd....ly !
~ 9-01-2018 19:26
do: ~ (18:52)
Futro ! Ano właśnie, czy twoja stara jeszcze je ma , bo w lumpie razem takie same ,kupowałyśmy ?A z capecki z królika to ten zadek do twojej dziecinny psysyty i jest cud mody !
~ 9-01-2018 21:00
do: ~ (19:26)
Nie moja stara wcale ich nie nosiła, bo nie chciała wyglądać tak głupio , jak ty. Nie chciała być tandetą taką jak ty !!!
~ 9-01-2018 23:53
do: ~ (21:00)
ależ nosiła,nosiła ! Wszyscy mogą poświadczyć ! Nieraz na lumpach wyrywała innym klientkom łachy!
~Pracownik MPGK 9-01-2018 10:29
Niech więcej stanowisk w MPGK rozda rodzinie prezesa Term i znajomkom to na pewno bedzie lepiej...
~Utoniecie razem ze mną 9-01-2018 10:30
Chory z ambicji Wrotniewski jak zwykle przygotował gniota. Gniot musiał powstawać na kolanie. Wszystko wskazuje na to, że chorobliwie ambitny zamiejscowy radny Wrotniewski postanowił pociągnąć z zemsty na dno nasze miasto.
~Zadłużyć, zniszczyć 9-01-2018 10:41
Wrotniewski i spółka postanowili zadłużyć miasto o dalsze 20 mln PLN. Czy tak postępuje odpowiedzialny radny? Traktuje to jako kolejną złośliwość w stosunku do naszego miasta.
~fra 9-01-2018 10:51
do: ~Zadłużyć, zniszczyć (10:41)
Zanim się wypowiesz najpierw się okeśl jak sie chcesz nazwać a nie zmieniasz nazwy przy kazdym swoim poście.Gdzie masz napisane ze Wrotniewski chce zadłuzyć miasto?Uważam ze postulaty w większości słuszne tylko trochę za póżno przyszło to otrzezwienie.Stare przedszkola nie warto remontować efektywniejsze będzie nowy budynek,podobnie z remontem hali na złotniczej .
~fra 9-01-2018 10:43
Postulatów 21 czy ta zbieżność jest przypadkowa?Zameczek od samego początku nietrafiony pomysł.To nic innego jak drenaż kasy miejskiej Wybudowanie nowego obiektu bedzie tańsze i sprosta współczesnym oczekiwaniom.Podobnie z obiektem MDK na ul.M.Skłodowskiej,sprzedać lub wyburzuć i w to miejsce nowy obiekt.Koniecznie połączyć w jedną wszystkie instytucje kultury ODK,MDK,JCK ii inne.
~how how 9-01-2018 10:53
Łabędzi śpiew przewodniczącego z cyklu od przedszkola do Opola :)
~Wrotniewski na Marsa! 9-01-2018 11:07
Myślę, że Wrotniewski powinien był zażądać od miasta kosmodromu. A co? Nie da się? Znaczy prezydent zły! Chociaż z kosmodromem to nie jest złe. Wsadzi się Wrotniewskiego i spółkę do rakiety i na Marsa.
~pomyłka 9-01-2018 11:15
dlaczego na zdjęciu pokazano Bieruta? chyba powinien być prezydent?
~ 9-01-2018 11:41
Panie Marcinek, a gdzie ta szybka kolej/tramwaj/ miejska ????!!!!!
adam57sochrau 9-01-2018 11:52
Jelonko obudź się!!!chodziło o moderatora.
~gluś 9-01-2018 12:46
co to za "strefa malucha" kto weźmie za powierzone w opiekę dzieci? nie rozumiem od kiedy to idąc załatwić sprawę do urzędu zabiera się dzieci? może wystarczy, jeśli taka już jest konieczność, obsługiwać taką osobę z dzieckiem poza kolejnością, żeby skrócić czas oczekiwania i tyle
~123 9-01-2018 13:38
do: ~gluś (12:46)
masz rację, to typowy nieprzemyślany pomysł radnych z opozycji - rzucają hasełko "strefa malucha", bo dzieci, bo 'dobrze się kojarzy', itp. - i nawet nie wysilą szarych komórek by przewidzieć, że konsekwencją musiałoby być zatrudnienie co najmniej jednej opiekunki w każdym z budynków UM: Ratusz, Wojska Polskiego, Ptasia. Bo przecież nikt dziecka w jakimś kącie na korytarzu czy pomieszczeniu bez opieki nie zostawi, co będzie, jak dziecko wyjdzie na ulicę "w poszukiwaniu rodzica"? Więc konsekwencja to 3 nowe etaty na opiekunki = kolejne wydatki w budżecie. Ręce opadają nad poziomem radnych z (totalnej) opozycji.
~racjonalizator 9-01-2018 13:19
Proponuję utworzyć zamiejscowy oddział Rady Miejskiej z siedzibą w Dziwiszowie.
~jelon 9-01-2018 13:46
Tak się ośmieszyć, nie uchwalając budżetu bo nie ujęto nasadzenia kwiatów na Zabobrzu i to pewnie pod blokiem radnego Szymańskiego.Jaki wstyd
~n/n 9-01-2018 14:02
..."jak nie poprosi to nie powiemy skąd finansowanie", koncert życzeń przedwyborczych. Jak się składa postulaty to kompletne, a tu zachowanie jak u 6 latka w piaskownicy. Zabawa na 80tyś.organizmie. Przez całą kadencję żadnych ruchów aż nagle przebudzenie w roku wyborczym....
~efendi 9-01-2018 14:09
Cały czas do przodu ! Toż to nie trzeba jeździć na Wrotkach I Ładą aby stwierdzić , że na oświatę będzie brakowało już zawsze .Dynamiczny rozwój miasta w liczbach : Ludność Ustaw stan początkowy tablicy 2012 2013 2014 2015 2016 Ludność ogółem - stan w dniu 31 XII 82 846 81 985 81 408 81 010 80 524 Ludność w wieku przedprodukcyjnym - stan w dniu 31 XII 11 998 11 716 11 705 11 613 11 496 Ludność w wieku produkcyjnym - stan w dniu 31 XII 52 552 51 309 50 087 48 983 47 876 Ludność w wieku poprodukcyjnym - stan w dniu 31 XII 18 296 18 960 19 616 20 414 21 152 Przyrost naturalny -394 -371 -334 -342 -421 Urodzenia żywe 627 641 651 649 583 Zgony 1 021 1 012 985 991 1 004 Saldo migracji zobacz opis metodologii Metodologia -227 -352 -240 . -33 Małżeństwa 397 320 357 361 375 Rozwody 205 193 197 189 183
~` 9-01-2018 14:10
1. Za nic nie odpowiadać. 2. Głupoty robić. 3. Wspierać ziomków. 4. Udawać mądrego. ......
~konkret 9-01-2018 14:18
na początku roku już jest brak 10 mln na oświatę wyliczone na podstawie projektów w wys.90% przewidywanych wydatków i jak zwykle co roku na koniec roku trzeba dołożyć to wyjdzie 20 mln. Oświata wymaga reformy i dostosowania do bieżących potrzeb, a przecież od kilku lat zmniejsza się ilość dzieci placówki się zamyka lub łączy, a potrzeby coraz większe to z czego to wynika.
~widzę i opisuję 9-01-2018 15:04
Przedszkole modułowe to niech sobie Wrotniewski w Dziwiszowie postawi. Albo niech zlikwiduje tzw. Okraglaczka i wybuduje żonie nowe - modułowe przedszkole. Ciekawe dlaczego nie wnosił takich propozycji zamiast termomodernizacji Okrąglaczka. Prywata radnego wychodzi. W sprawie przedszkoli to powinien on milczeć bo robi się żałosny. A druga sprawa to jakaś krucjata Wrotniewskiego p. Ragiel przeciwko tym trzem przedszkolom. Co chwilę słychać o jakiś pomysłach p. Ragiel o likwidacji placówek oświaty i kultury. Później kłamliwie zaprzecza, mimo nagrań z jej wypowiedzi. Wrotniewski i Ragiel - większych kombinatorów i załatwiaczy w radzie jeleniogórskiej nie znajdziesz. Kompromitacja. Głosowali bez wnoszenia poprawek przeciwko budżetowi i teraz bzdurnymi postulatami próbują poprawić swój pokrętny wizerunek. Państwu już dziękujemy. Wkrótce wybory i mam nadzieje, że żadna tzw. "dobra zmiana" wam nie pomoże.
~ 9-01-2018 15:10
Budżet jest  zły bo nie uwzględnił stanowisk pracy dla wnuków Pani Ragiel!.... Radna Ragiel wstawiła właśnie do spółek miejskich już czterech członków rodziny. Synka do schroniska MPGK a Synową do zieleni miejskiej tez  w MPGK do tego  drugi Synek w Wodniku pracuje i jego Panienka też. Przecież tej pani radnej Annie chodzi tylko o stołki dla rodziny. Zastrasza lub kupuje nauczycieli i szantażuje, że ma ich głosy. Ludzie powiedzcie dość! I ona była kiedyś nauczycielką i nasze dzieci uczyła!! Czego?? Kumoterstwa, nepotyzmu, kierowania się własnym interesem! Panie chroń ich przed takimi pedagogami!
~koncepcyjnie 9-01-2018 15:20
"Prezydent o to nie pytał. Jeżeli to pytanie padnie, to powiemy skąd – stwierdził Leszek Wrotniewski". Wiem ,ale nie powiem -Miś Barejada cd. Władza władza się śni . To albo rozmawialiście merytorycznie, albo tylko medialnie chcecie zaistnieć ,albo jaźnia. Jak zawsze koncert życzeń. Wstyd i tyle dla miasta. Szkoda tylko Jeleniej Góry w tej rozgrywce. 20 mln dać- a dla kogo ten wywiad chciałby się powiedzieć. Brudna jest ta polityka.
~A 9-01-2018 17:54
do: ~koncepcyjnie (15:20)
Antyleszek W pozdrawiam
~ 9-01-2018 15:35
nie no przedszkola trzeba remontować!!!!!!!!!!!!!!!
~ 9-01-2018 15:40
dobry pomysł z zameczkiem na Zabobrzu ,to nie jest obiekt na instytucje kultury .Brak mozliwosci wybudowania sali koncertowej,obiekt zabytkowy czyli problemy z konserwatorem zabytków no i biorąc pod uwage kompletne rozpasanie z wydatkami na kulturę raczej chyba trzeba zacząc obcinać koszty.
~Nil 9-01-2018 16:48
PiS ma twarz radnego Wrotniewskiego z Dziwiszowa i radnego Sarzyńskiego duchem z czasów Bieruta.
~Nil 9-01-2018 16:52
Tytuł nietrafiony. Powinien brzmieć: 21 postulatów 11 frustratów
~Kij 9-01-2018 17:23
Komunikacja opozycji. Nie pytał to nie powiedział. Otóż podstawową zasadą wprowadzania jakiegokolwiek wydatku do budżetu jest konieczność podania źródła finansowania wydatku. Kłania się ustawa o finansach publicznych. Ponoć w opozycji sami uczeni, więc powinni wiedzieć. To co robi cześć radnych to istna kpina z mieszkańców JG. Myślicie że tego nikt nie widzi? Że z idiotami macie do czynienia? Tylko prywata, nic więcej. To co robicie nie ma nic wspólnego z polityką. Po prostu miernoctwo.
~A 9-01-2018 17:26
Tak zaufać mi biedny syn bóg to legendy z pozdrawiam. Pan gratuluję prezydent jg
~Jg 9-01-2018 17:34
Jak PO likwidowałozerówki w szkołach to nie było pytań . A warunkiem powstania zerówki przy szkole podstawowej był osobny budynek dla owej zerówki .Jak to wtedy Peło mówiło budynek modułowy .
~A 9-01-2018 17:43
Będzie zgoda się kary wieaznie 8 lat Leszek W. Wiem ostatnie polityki próby dokumenty wzór to uwagi fałszywe
~A 9-01-2018 17:46
Ja wszystko to wiem cel tajemnice
~efi 9-01-2018 19:15
Tak zwani mieszkańcy są już tylko na papierze lub emeryturach. Liczba ludności w ciągu ostatnich 10 lat spadła o prawie 10 tysięcy tysięcy ale odwrotnie do tego procesu wzrosła liczba tak zwanych urzędników, którzy zamiast pracować po prostu urzędują. No nijak się to nie zepnie ! Może zlikwidować Straż Darmo Miejską ? lub tak zwane Muzeum Karkonoskie, które odwiedza wyłącznie radny Kusiak .Nawet przedszkoli i szkół pod pistoletem już tam nikt nie zaciągnie !
~Luk 9-01-2018 20:11
>funkcja gastronomiczno-hotelowa jak na Paulinum >- podkreślił L. Wrotniewski Czyżby ktoś w PiS szykował się do przejęcia zameczku
~ 9-01-2018 20:26
nocna zmiana,dobra zmiana,lepsza zmiana - jako na górze,tak i na dole
~ 9-01-2018 21:01
do: ~ (20:26)
a twoja głupota - bez zmian !!!
Mirek Bołociuch 9-01-2018 21:57
Rodzice mnie sie pytaja Pnie Mirku i co Pan na to :) a jest dożo rodziców!!!!!! :) a ja mowie :)
~A 9-01-2018 23:25
Moje plac zabaw sprzedam 5 ha do 15 ha i źródła woda to gospodarki jak bogactwa ale ile kosztuje prawa miliard!!!
~liana 10-01-2018 6:17
Pani R nagle zrobiła się przyjaciółka Pana W z Dziwiszowa. Oboje to ciężkie przypadki frustracji z którą nie potrafią sobie poradzić. Warto by zajrzeć do komputerów Panów R.R.
~?o? 10-01-2018 6:58
O co te komentarze? Radni uchwalają i mają prawo nawet w budżecie umieścić termy w Dziwiszowie. Niech więc sobie uchwalają co chcą a zamiast komentować to na wyborach będziemy popierać tych czy innych. Ordynacja sprzyja partiom, ale jak będzie dobry kandydat to też może zdobyć mandat.
~Xiz 10-01-2018 7:54
Nie pytał, więc znowu mamy listę szumnych haseł bez fundamentu w postaci źródeł finansowania. Ci ludzie są niepoważni, to jakaś farsa. Oni mają zarządzać miastem? Krów paść niegodni. Ta jedenastka po wyborach powinna sobie szukać innego zajęcia, bo miastu tylko szkodzą. Inna sprawa, że i sami włodarze równie mało warci, wskutek czego to miasto obumiera i pustoszeje.
~ 10-01-2018 10:06
do: ~Xiz (7:54)
Skoro nie pytał to może go to nie interesuje? Może nie potrzebuje podpowiedzi i świetnie wie jak to zrobić.
~Pi 10-01-2018 9:57
A przedszkole (okrąglaczek) Pani Wrotniewskiej też sprzedać/wyburzyć i postawić modułowe? Jak była termomodernizacja okrąglaczka to jakoś radny Wrotniewski nie protestował.
~uparty może być osioł ! 10-01-2018 12:44
Przestańcie pisać durnoty. Prezydent ma pomysły, radni też mają pomysły na funkcjonowanie miasta. Kompromis i konsensus w sprawie budżetu jest potrzebny. Jak nie osiągniecie porozumienia to proszę złożyć mandaty, zarówno wykonawcze jak i uchwałodawcze.
~kimaka11 10-01-2018 14:49
Ragielowa chce więcej i więcej!! Dla swojej rodzinki!! Pazerne babsko!! Dość już życia na koszt mieszkańców!!! Dziadki leśne!!!
~ 10-01-2018 15:11
do: ~kimaka11 (14:49)
Chłepta z miejskiego koryta i gryzie karmiącego po kostkach!
~Kulombek 10-01-2018 16:22
Nie nażatra baba, skandal! Ragielowa, tylko o pracę dla rodzinki się troszczy. Powpychała darmozjadów do spółek!! Całe szczęście że chociaż mężusia wylali! Poczytajcie o przekrętach jakie w schronisku robił!! Miłośnik zwierząt k...mać!! chyba eksterminator!!!
~ 11-01-2018 19:55
do: ~Kulombek (16:22)
Trochę szacunku. Jak już , to Baba !!!
~kac moralny 10-01-2018 19:47
No to ładna grupa omłotowa zebrała i w tym towarzystwie Józio Sarzyński pamiętam gościa jak zabierał się do startowania na posła i wierzcie mi większego " usypiacza węży " nidgy nie słyszałem . A tak całkiem na serio to to ci radni z tymi ich 21 wnioskami to wyrażne " liberum veto " czyli stare szlachciury na służbie a wybory tuż,tuż .....
~ 11-01-2018 6:26
Budzety krojone sa nie dla mieszkancow tylko POd kolesi aby mocno zarobili. A oto najlepszy przyklad -smietnik na ul.Bankowa za 450 tysiecy zl.
~Laki 12-01-2018 19:42
A czy radni pomyśleli o dofinansowaniu ogrzewań? Czy już nie martwią się smogiem. A co z łącznikiem pomiędzy ul. Wojewódzką a Lubańską przecież mieli robić w 2018 r czy już radni zapomnieli? Już ich nie obchodzą ludzie pracujący w Z-dach przy ul. Spółdzielczej?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
5 tysięcy na dziecko?  16
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 13.07.2018 r.  
Miej świadomość
Czego bałbyś się w średniowieczu?  7
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  72
Aktualności
Grupy Robocze Euroregionu: cele na przyszłość  
Aktualności
Decydowali o losie Spółki Green Energy Power  6
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group