Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16085
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Radni powiatu podnieśli sobie diety

Piątek, 2 grudnia 2011, 8:10
Aktualizacja: 8:10
Autor: Angela
Czternastu powiatowych radnych było „za” podwyższą od przyszłego roku diet, które średnio wzrosną od 80 zł dla szeregowego radnego do 300 złotych dla przewodniczącego. Ma to zmotywować radnych do aktywniejszej pracy w komisjach. Przeciwko nowym stawkom była czwórka radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Dotychczas radny powiatowy bez dodatkowych funkcji np. przewodniczącego komisji, otrzymywał dietę w wysokości 1400 zł. Od nowego roku ta stawka wzrośnie o 80 zł. Dieta radnych przewodniczących komisji ma wzrosnąć o około 140 zł, a przewodniczącego rady o około 300 zł. Przeciwko tym podwyżkom na środowej sesji rady zagłosowali radni z Prawa i Sprawiedliwości: Eugeniusz Kleśta, Bogusław Chodak, Jarosław Kotliński i Julian Lachowicz.

- „Za” podwyżkami była cała ekipa rządząca. Jest to absurd, hipokryzja i niegodziwość by w czasie, kiedy do drzwi powiatu puka kryzys i nie ma pieniędzy na pensje dla pracowników wielu podległych jednostek, radni podwyższali sobie diety. Intencją tej uchwały miało być zmotywowanie radnych do aktywniejszego włączania się do pracy komisji i rady. Zdarzało się bowiem, że frekwencja była po prostu tragiczna. Złożyliśmy więc wniosek, by jednym z zapisów uchwały było potrącanie diet za brak uczestnictwo bez możliwości usprawiedliwiania nieobecności. Wniosek został jednak odrzucony. Została podwyżka - mówi radny Eugeniusz Kleśta.

Radny PiS podkreśla też, że wysokość diet jest ustalana współczynnikowo - procentowo, a to oznacza, że w ostatnim czasie rosła w zależności od wzrostu płac. Dla porównania w jeleniogórskiej radzie miasta podwyżek nie wprowadzano od minionej kadencji, i w tym roku też nie ma żadnych planów wzrostu diet miejskich radnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group