Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6045
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radni PO nie przyszli na sesję! Cena śmieci ta sama

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 sierpnia 2013, 14:40
Aktualizacja: Wtorek, 3 września 2013, 12:04
Autor: Red
Fot. Mea
– Nie rozumiem tego bojkotu. Radni Klubu PO powinni przyjść na sesję i bronić swego stanowiska, skoro uważają, że opłaty za wywóz śmieci w Jeleniej Górze są prawidłowo wyliczone – komentował brak kworum na dzisiejszej sesji szef Klubu PiS Krzysztof Mróz. Prezydent Marcin Zawiła zwołanie sesji nadzwyczajnej w okresie urlopowym nazwał próbą siania zamętu. Po sesji przewodniczący rady i prezydent zwołali konferencję prasową.

Na dzisiaj (07.08.), na godzinę 8.00, została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Jeleniej Górze. Wniosek w tej sprawie złożyli radni dwóch klubów: Prawa i Sprawiedliwości oraz Razem dla Jeleniej Góry. Temat był jeden: obniżka opłat za wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Wnioskodawcy: Ireneusz Łojek, Krzysztof Mróz, Oliwer Kubicki, Miłosz Sajnog, Rafał Szymański oraz Bożena Wachowicz-Makieła przygotowali projekt uchwały obniżający stawkę opłat za śmieci zmieszane z 28 zł do 17 zł, a za segregowane z 18 zł do 13 zł miesięcznie.

W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy m.in.: "W dniu 25 lipca 2013 roku otwarto oferty przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta Jelenia Góra. Cenę, jaką zaproponowało konsorcjum firm MPGK i Simeko to kwota 18,877 mln zł za 18 miesięcy. Z obliczeń wynika, iż obowiązująca obecnie stawka za odbiór śmieci dla mieszkańców jest znacznie wyższa, niż kwota, jaką miasto będzie płacić za wywiezienie odpadów. Należy przy tym zwrócić uwagę, iż gmina nie może zarabiać na wywozie śmieci. W związku z powyższym zaproponowane kwoty w projekcie niniejszej uchwały, w świetle kwoty zaproponowanej przez konsorcjum, w pełni pokryją koszty, jakie będzie ponosiła gmina."

Dzisiaj do dyskusji i głosowania na ten temat nie doszło, bo poza przewodniczącym rady Leszkiem Wrotniewskim, krzesła radnych PO były puste i zabrakło kworum. Sesja została przełożona na 3. września br. - Radni PiS na pewno obniżki cen śmieci nie odpuszczą – zapowiedział Krzysztof Mróz.

Tuż po sesji przewodniczący rady Leszek Wrotniewski i prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła zwołali konferencję prasową.

- Projekt uchwały o obniżkę opłat za wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych był dyskutowany i głosowany na sesji tuż przed przerwą urlopową – przypomniał Marcin Zawiła. Wniosek o zwołanie kolejnej sesji nadzwyczajnej w tej samej sprawie i to w okresie urlopowym prezydent nazwał próbą siania zamętu. - To działania nie na szkodę ekip politycznych czy Marcina Zawiły, lecz na szkodę mieszkańców, którzy by musieli ponownie składać deklaracje – mówił prezydent. Tłumaczył też, że informacje, jakoby stawki za śmieci były w Jeleniej Górze rażąco wyoskie są nieprawdziwe. - U nas w cenie jest wszystko, a na przykład mieszkańcy Legnicy sami muszą kupić lub wydzierżawić pojemniki, gdzie indziej założono wywóz odpadów raz na dwa tygodnia, u nas odbywa się to co tydzień, itd. - tłumaczył Marcin Zawiła. Zapowiedział też, że po okresie kwartału, kiedy na temat działania systemu będzie wiadomo dużo więcej, można wrócić do kwestii stawek.

Leszek Wrotniewski podkreślał natomiast, że brak kworum na dzisiejszej sesji wynikło z tego, że wiekszość radnych jest na urlopie lub na leczeniu. - Propozycja obniżki cen za wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych nie została dzisiaj odrzucona. Stanie się ona przedmiotem obrad po przerwie urlopowej – mówił.

Mediom rozdano oświadczenie Klubu Radnych PO. Oto jego treść:
"Próba zwołania przez grupkę radnych nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w terminie przerwy urlopowej, a także w sytuacji kiedy kilku radych – o czym powszechnie wiadomo – przebywa w szpitalach, trzeba uznać za naruszenie dobrych obyczajów i działanie nielicujące z powagą samorządu.

W dodatku intencją radnych, inicjatorów nadzwyczaj nej sesji jest uchylenie uchwały, którą osiągnięto w trudnym kompromisie, gwarantującej harmonijną pracę służb miejskich i firm wykonujących zadania, nałożone ustawą Sejmu RP,
Trudno w tym akcie złej woli dostrzeć dbałość o interes mieszkańców, tym bardziej, że rekomendujący uchwałę w obowiązującym brzemieniu Prezydent Miasta zapowiedział, iż w okresie trzech miesięcy dokona weryfikacji stawek i jeśli będzie tylko taka możliwość, zaproponuje ich obniżenie do realnego poziomu kosztów.

W odróżnieniu od innych miast, w tym Wrocławia, w których zbiórka odpadów odbywa się w atmosferze bałaganu, awantur i chaosu, w Jeleniej Górze wdrożyliśmy system zbiórki płynnie, mimo że przepisy ustawy nie są na tyle precyzyjne, by ułatwiały samorządom tę pracę.

Próba wprowadzenia obniżki wedle szacunków przygotowanych ad hoc oznaczałaby w praktyce, że mieszkańcy Jeleniej Góry musieliby – w okresie szczytu urlopowego – po raz kolejny składać deklaracje, posiłkując się wątpliwą do utrzymania kwotą opłat. Dzieje się to w sytuacji, gdy obecnie po okresie pięciomiesięcznej, wytężonej pracy, przy współudziale spółdzielni mieszkaniowych zebraliśmy 61 tys. z 81 tys. deklaracji, składanych przez jeleniogórzan zobowiązanych do tego ustawą.

O tym, jak wiotkie są szacunki kosztów i w jakiej skali odbywa się manipulacja kwotami świadczy m.in. zestawienie realnych wysokości opłat miejscowych, na które powołują się autorzy nowelizacji uchwały, którzy świadomie nie wzieli pod uwagę wszystkich składników opłat, w tym dzierżawy pojemników."

Do oświadczenia zostało dołączone zestawienie cenowe za odpady selektywne (z pojemnikami): Lubań – 16,50 zł, Jelenia Góra – 18 zł, Legnica – 19,70 zł, Podgórzyn – 20,30 zł, Piechowice – 22,50 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (82) Dodaj komentarz

rymcycymcy 7-08-2013 15:14
O ! ...w Lubaniu taniej ! :) ...my chcemy prezydenta z Lubania !! :)
~DJ 7-08-2013 15:16
No i co? Pokazali nam, obywatelom, nasze miejsce w szeregu. Kto wygra następne wybory? Oczywiście PO bo obywatele to w większości tępi ignoranci do których nic nie dociera.
~Grzegorz d 7-08-2013 15:20
Może gdyby było głosowanie odnośnie diet to by się zjawili ? bo co kogo tam obchodzą jacyś mieszkańcy maja płacić i już takie jest prawo władzy. Tylko czyńmy tak dalej a za te śmieci tylko sama władza będzie płacić bo w Jeleniej Górze nikt już nie zostanie.
~zet 7-08-2013 15:29
Ta pokazali te gdzie drożej a takich gmin gdzie jest drożej jest garstka. W całej Polsce jest taniej niż w Jeleniej!!!
~ret 7-08-2013 15:32
Płynnie...?! U mnie się nie zmieniło- nie mam dodatkowych kubłów pod blokiem- te co były to są, brakuje na papier, odpady biodegradowalne. I co robię- wrzucam do ogólnego śmietnika bo nie będę po Jeleniej jeździć i szukać kubła na papier- to koszt czasu mego i benzyny, a płacę wiec ej za śmieci i jeszcze za to mam dopłacać?
~GośćJG 7-08-2013 15:42
Ciekawe, nie mam pojemnikow. o worki mam sie sam upominac. Harmonogram a rzeczywistosc to dwie rozne sprawy. Place dwa razy wiecej niz placilem do tej pory firmie prywatnej. Kiedy moge spodziewac sie pojemnikow na odpady? Kiedy bedzie to.wszystko jakos poukladane? Dwa lata bylo na wprowadzanie ustawy a teraz odbywa sie to kosztem mieszkancow. Zamiast konferencji wezcie sie w koncu do roboty! Wszycy z ratusza!
~ 7-08-2013 15:43
pokazano jeszcze raz arogancję wladzy
~stop! 7-08-2013 15:53
Przyszła władza koniecznie musi być z SLD. Takiego zamieszania dawno nie było.
~Marcin1984 7-08-2013 15:53
a Zawiła sobie cały czas grabi. Zresztą trzeba zarobić na śmieciach, aby wypłacić sobie premie, 13-tki itp. Zresztą, On już wie, że ma już przegrane kolejne wybory. Chociaż sam kiedyś głosowałem na PO, dziś wolałbym zagłosować na Palikota albo Samoobronę
~oj, oj kpina 7-08-2013 15:56
Panie Prezydencie- ja bardzo pragnę żeby: zlożyć nową deklarację, żeby mniej płacić, żeby każdy mieszkaniec posiadał własny kosz, żeby śmieci wywozić 2 razy w miesiącu(po dokładnej segregacji kosz jest pusty i można nawet 1 raz w miesiącu), żeby segregowane wywozić 2 razy w miesiącu(drugi miesiąc tego nikt nie robi).Nie Ineresuje mnie zmowa stawek w innych miastach. Kiedy mieszkańcy otrzymają DECYZJĘ ADMINISTRACYJNĄ - podstawę prawną, na podstawie której będą zobowiązani dokonać opłat???? Po 3 miesiącach władza w wielkiej łaskawości obniży stawki i pokaże jakie ma dobre serce, jak wladza was kocha drodzy mieszkańcy. Nabije sobie punktów!! Teraz musiałaby przyznać się do błędów.Przyznać rację myślącym i umiejącym liczyć radnym (tego władza nie lubi).
~kasekk 7-08-2013 15:57
Darmozjady, wywalic z posadki. od tego sa radnymi aby przychodzic na sesje rady. Nie ? to wynocha nie chcemy takich pasozytow. Zapamietamy to do nast. wyborow.
~pino 7-08-2013 16:01
Właśnie byłem w urzędzie aby wypełnić deklaracje na odbiór śmieci w firmie i szczęka mi opadła i połamała kolana.44 zł segregowane 76 zł mieszane a w Ostrowie wielkopolskim ceny jakie nam podali są takie 10 zł segregowane 22 zł mieszane o co chodzi w tym złodziejskim mieście zarobki najniższe a opłaty za wszystko najwyższe.Jak to jest ceny za odpady były już przed przetargami chyba powinna być odwrotność.Ktoś powinien za taki przekręt beknąć ale to przecież POLSKA TU PRAWA NIE MA i co tu się dziwić że ludzie wyjeżdżają stąd jak państwo rżnie nas w du...o w biały dzień.
~miejscowy 7-08-2013 16:08
Jelona dziwne miasto... pracuje we wrocku, rodzinę mam w JG, gdyby nie fajne mieszkanie i miejsce to pewnie już bym się przeprowadził do wro. Pewnie to kwestia czasu bo to co urzędnicy i radni wydziwiają.... niech nie liczą na mój głos - ci z korytka.... na trawkę.....
~gość II 7-08-2013 16:26
stop, Przecież SLD jest w bratnim sojuszu z PO.
~/-/ 7-08-2013 16:31
Co tydzień u mnie przyjeżdża MPGK po odpady tzw zmieszane które są w starym kuble, ale po co skoro przez segregowanie w tym kuble nawet nie ma 1/3. Natomiast po worki z plastykiem, papierem, szkłem przyjeżdżają co dwa tygodnie, biorą pełny worek zostawiają pusty. Lecz przyjeżdżają tym samym autem gdzie wrzucają te kolorowe pełne wory z papierem i plastykiem. I kiedy zapełnią to razem wysypują? Czy to jest tylko pic. Jestem ciekawa gdzie są wywożone te śmieci segregowane? O tym Urząd miasta nic nie mówi. W ogóle pan Zawiła powinien zapoznać mieszkańców co się składa na tak wysoką cenę za śmieci, a jest wszystko dziwnie utajnione. Czyżby nadwyżki z opłat miały stanowić premię dla urzędasów też tak cichutko?
~jeż 7-08-2013 16:34
reakcja PO powoduje jednoznaczną kontreakcję w okresie już nieodległych wyborów, zastanawia brak instynktu samozachowawczego
~Karsten 7-08-2013 16:35
...hi polaczkowie...co tam u Was nowego..?...widze ze nic...dalej jeden wielki smietnik...hihih...cius
~J-23 7-08-2013 16:41
Zawila niech sie nie martwi ze mieszkancy musieli by skladac nowe deklaracje,oraz ze daja kubly darmo bo kubel kosztuje 150 zl i po takiej obnizce splaci sie w rok.Niech lepiej powie na co wydana zostanie nasza krwawica cwaniak z ratusza.
~TEJOo 7-08-2013 16:59
I jak tam łyso wam wyborcy POpaprańców teraz widzę że ponad połowie miasta mogę napluć w twarz a oni powiedzą że deszcz pada :-)
~T.Deusz 7-08-2013 17:08
Spokojnie, już niebawem NIK zbada procedury przetargowe i sposób naliczanie stawek za śmieci w Jeleniej, odpowiednie pisma już poszły. Przy okazji pan Stasiak zostanie zapytany o kilka spraw, będzie się działo....
~wkurzony 7-08-2013 17:10
PO wlasnie wydalo na siebie wyrok. Nie jestem zwolennikiem PIS ale na nich zaglosuje niech z tymi obecnymi zrobia porzadek i niech ich rozlicza.Zamiast do rzadzenia do lopaty sie nadajecie POwcy
~Irysek 7-08-2013 17:14
Nie ma znaczenia czy to Po czy PiS to niczego nie zmieni,bo oni wszyscy dmuchają w ta samą trąbę.
~wkurzony 7-08-2013 17:14
PO wlasnie wydalo na siebie wyrok. Nie jestem zwolennikiem PIS ale na nich zaglosuje niech z tymi obecnymi zrobia porzadek i niech ich rozlicza.Zamiast do rzadzenia do lopaty sie nadajecie POwcy
~pięknie ! ! 7-08-2013 17:19
BANKA ZŁODZIEJI ! OSZUKUJĄ NAS !
~jejcam 7-08-2013 17:25
o patataj nowy garnitur przyszedł sie pochwalić bo we wrześniu jyz nie będzie nowy a compleks bez cezrwonego pulowerka duze zmiany
~tuż tuż wybo 7-08-2013 17:25
Tuż tuż wybory. Czas będzie panowie odkleić Was od stołków...... Panom już (nie) dziekujemy !!!!
Niggers™ 7-08-2013 17:27
ZAGRYWKA ! SPECJALNIE TAK ŻEBY PRZECIĄGAĆ SPRAWE A Z NASZEJ RĘKI PŁYNĄ MILIONY KTÓRYMI SIĘ DZIELĄ !
~ 7-08-2013 17:27
DOLNOŚLĄZAK. Wyrazy uznania za polityczny manewr - unik. Bez ponoszenia dotkliwych strat w przestrzeni społecznej. Podobało mi się. Wielu amatorów, bawiących się w politykę, odebrało dobrą lekcję upokorzenia. Umiejętność gry w politycznego pokera wymaga nie tylko doświadczenia /u niektórych nabytego wraz z upływem czasu/ ale - przede wszystkim - dobrego treningu z udziałem gnid społecznych, wyspecjalizowanych w politycznej intrydze. Cieszy fakt, że od 4.06.1989 r. tradycja nie ginie w narodzie
Niggers™ 7-08-2013 17:28
ŻNACZY NIE NASZEJ ! BO JA I MÓJ SERDECZNY KOLEGA ŚMIECI W PIECU SPALAMY : MY NIE PRODUKUJEMY W OGÓLE ŚMIECI !
~kosanasztorc 7-08-2013 17:33
Obywatelu!To nie jest przekąs,to szczera prawda i ocena.Jesteś dziadem.Zwykłym małym oszustem,co tylko kombinuje jak okraść, oszukać,wykiwać innych.Nie zapłacić za dostarczany prąd,byle jak wyrzucić śmieci, nie opłacać abonamentu RTV.Jeździsz na gapę i opluwasz kontrolerów,co chcą temu zapobiec.Jeździsz łamiąc ważne przepisy drogowe i masz pretensje do Policji,że cię próbuje sprytnie wyłapać.Rzucasz pety na ziemię,śmiecisz i drzesz ryja,że syf i brud.Widzisz jak inni popełniają przestępstwa ale milczysz,bo nie jesteś kapusiem.Jesteś więc współwinnym.Niszczysz wspólny dobytek,uważasz,że to TEŻ twoje,więc można oss...ć,zniszczyć,choćby swoją część.Jak się da i nikt nie widzi to kradniesz i jesteś dumny z tego,że cię nie złapali.Jesteś zwykłe,parchate bydlę obywatelu.Widzisz siebie? Mało ci?
~fansektyPO 7-08-2013 17:40
"Od pożaru, wody, wojny i Platformy zachowaj nas Panie Boże." Amen. ............................................... Wspomniałbym słowa Zagłoby: Naród polski jest cierpliwy i dużo zniesie. Ale gdy miarka się przebierze, jak odwinie - to nie będzie co zbierać. A mata za swoje PiS wam śmierdział to płakać i płacić to jeest afera
~PO-TO-PIC 7-08-2013 17:44
Complexowy bałagan w mieście. Może teraz mieszkańcy docenią byłego prezydenta Marka Obrębalskiego. Marek wracaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Legnica 7-08-2013 17:52
W Legnicy za kubły na osiedlu Piekary ( takie legnickie Zabobrze) płaci się 2 zł + 13,80 za wywóz smieci = razem daje 15,80. Skąd w wyliczeniach prezydenta wyszło 19.70 w Legnicy?
~ 7-08-2013 17:53
Cd. z 17:27. Lekcja dla wszystkich ugrupowań politycznych, zamierzających zaistnieć w przestrzeni publicznej. Jeśli nie macie na stanie osobowym swojej partii, sprawnego intryganta-gnidę, znającego reguły politycznego /hard/ pokera odpuście sobie udział w dążeniu do "uszczęśliwiania" społeczeństwa. Jeleniogórskie PO takim osobnikiem dysponuje. To Czerepach, który w przyziemiach ratusza - jako urzędnik samorządowy - realizuje konkretne partyjne zadania. Zygmunt, gratuluję!!! To był majstersztyk, który onegdaj przyniósłby chwałę i uznanie naszych PZPR-owskich szefów. DOLNOŚLĄZAK
~xxx 7-08-2013 17:58
ja na was ... cały rok place podatki co mnie wasze urlopy obchodza
~królik 7-08-2013 18:11
Proponuję odstawiać odpady na ul.Pionierską. Styropian, w celu zabezpieczenia sobie funduszy na premie i nagrody obłożył Mieszkańców haraczem. Władza się wyżywi! Szlag by ich nagły trafił!
~ 7-08-2013 18:51
I co lemingi? Dalej popierajcie tą paletę oprychów.
~mts 7-08-2013 19:07
I bardzo dobrze wam tak jeleniogórskie ...!!!Sami daliście ponad 50% głosów PO w ostatnich wyborach i nie chcecie referendum w sprawie odwołania Complexa to teraz płaćcie!!!
~Anonim2 7-08-2013 19:20
Jak niektórzy pamietają, Jelenia Góra była kiedyś województwem i na miarę województwa zatrudniono armię (wlasciwą do rangi) urzedników, ale kiedy ponownie stała sie powiatem, w imię solidarnosci urzędniczej (czytaj: układom) chyba nikogo nie zwolniono - no i mamy przerosty "niezbednych" stanowisk, dla których ciągle brakuje (właściwych)apanaży. W tej sytuacji,zawsze bedzie brakować pieniędzy w kasie i aby "zasłużyć" na premie i 13 trzeba drenować nowymi podatkami, kieszenie mieszkańców (coraz biedniejszych). Przykładem jest wysokość mojego czynszu za mieszkanie: w przeciagu 3 lat wzrósł dwukrotnie!!!
~paradise 7-08-2013 19:29
tuskokomuchy czują się bezkarne, ale do czasu.... gniew ludzi wzbiera!
~parodia 7-08-2013 20:26
Boże !! Ten polski naród nie mający godności poprze najgorsze potwory i dlatego tylko to najgorsze tatałajstwo dochodzi do władzy ale potem wszyscy cierpią i niestety trudno odwrócić sytuację
~orin 7-08-2013 20:31
Jak oni mogą? Jak mozna być tak bezczelnym?Czy bedą mieli POTRĄCONE DIETY?.Oni moga tak postepować ?Jest jakiś regulamin radnego? Za co my im płacimy?
~bruno 7-08-2013 20:55
Moi rodzice mieszkają w wieżowcu gdzie zlikwidowali zsypy.Mają po siedemdziesiątce. Do segregacji śmieci podchodzą bardzo poważnie nie tylko dlatego,że w zsypie jest kamera. I co z tego? W poniedziałek przyjechali śmieciarze i ten cały posegregowany śmietnik wrzócili na jedną furę.I to jest właśnie segregacja PO Papajowemu i Zawiłemu.
~ala 7-08-2013 21:02
PO-by żyło się lepiej-macie najdroższe śmieci w Polsce.Głosujcie i wybierajcie nadal PO.
~ja 102 7-08-2013 21:07
Zawiła ja ci moje śmieci wywalę pod twój dom na widoku. Wiesz nie mam tyle kasy. Reszcie proponuję to samo!
~mrf 7-08-2013 21:12
jak u koryta jest PO to PiS będzie pokazywał ich nieudolność ... jak u koryta będzie PiS to takie same zagrywki będzie robiło PO .... Generalnie i tak się nic nie zmieni ... od wielu lat te same gęby przy korycie
Ryba 7-08-2013 21:22
Ja 102 ma dobry pomysł. Skoro prezydent mówi że zbiórka śmieci idzie mu tak gładko to niech zbiera ;)
~ 7-08-2013 21:31
Tych z ratusza to jak tak lubię jak zadrę w d...
~*.* 7-08-2013 21:54
Jakie składanie nowych deklaracji? Przecież w tych już składanych było czy śmiecie będą segregowane czy nie. A jaka teraz ma być deklaracja? Czy śmiecie będą po 18 czy po 13 zł? Tak odwraca się kota ogonem aby tylko nie mówić o meritum sprawy. Szkoda słów ....
~gajowa 7-08-2013 22:04
Teraz to się wstydze tej parti,jak tak można ludziom zrobic.
~jasnowidz 7-08-2013 22:13
świńska grypa!!! dopadła radnych:( albo jakiś PO-mur...wszyscy!!! co za przypadek.A kto POwiedział że to przypadek??? wrócą z wakacji,i z wyborcami się rozstaną:)
~zabobrzanin 7-08-2013 22:16
W OLKUSZU 7 pln !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Można ? Czy zjadają te śmieci, a może podrzucają sąsiadom !
~litterd-nder 7-08-2013 22:23
A to Polska właśnie! 01.07.2013 weszła nowa ustawa, działa ponad miesiąc i wszystko po staremu. PSZOKów tyle samo, co było, wszystkie śmieci trafiają do wspólnego kubła, jak dawniej, tylko opłaty są zróżnicowane: ci co zadeklarowali niesortowanie płacą 28 zł/m-c a ci, co sortowane: 18 zł/m-c. Kojarzy mi się "Miś" Barei i opłata za przywóz do kraju chudszego obywatela: ten ze średnim wykształceniem 50 zł/kg a ten z wyższym: a to po 56 zł/kg... coś w tym stylu.... buahahaha
~ 7-08-2013 22:55
"Szkoda" mieszkańców, którzy musieliby ponownie składać deklaracje, nie będzie uciążliwa, jeśli ponowne deklaracje będzie można złożyć przez internet.
~ 7-08-2013 23:03
Radni nieporadni...
~maxjg 7-08-2013 23:34
zmieniłem miejsce zamieszkania z Jeleniej Góry na podpoznańską miejscowość u nas też jest porządek i kosztuje to 11zł za odpady segregowane, w Poznaniu jest niewiele więcej bo 12zł. Dlaczego w Jeleniej Górze musi być drożej, a no dlatego że nie ma gospodarza z prawdziwego zdarzenia. 18 zł to jedna z najwyższych cen w Polsce. A pojemniki? Pojemniki powinno zakupić miasto z naszych ciężko zapłaconych podatków. Bo to my (choć ja już płacę podatki do Gminy Dopiewo) jesteśmy władzą a Wy wybranymi przez nas sługami. Ale niektórym służba mieszkańcom myli się z ich własnym królestwem. Tylko pamiętajcie w tym ustroju to my jesteśmy królami i to my wybieramy...
~ 7-08-2013 23:44
wasza wina na przedstawiciela po że ście głosowali referendum ws odwołania nie chcieliście
~wieteska 8-08-2013 3:10
JAK NIE PRZYSZLI NA SESJĘ TO WYWALIĆ ICH NA BRUK!!! CO CHCĄ TO ROBIĄ !!! SAMOWOLKA
~ 8-08-2013 7:23
Czy Zawiła ma problemy z myśleniem, czy raczej uważa jeleniogórzan za ograniczonych umysłowo? W deklaracjach chodziło o wybór czy obywatel śmieci będzie segregować czy nie będzie, cena to zupełnie inna broszka bowiem obywatel ma ją narzuconą przez Zawiłę, o jakim więc ponownym składaniu deklaracji w przypadku obniżki ceny bredzi Zawiła? Tak to jest jak się do władzy wybiera historyków, socjologów i inne takie ... umysłowe.
~diagnosta 8-08-2013 8:09
To już koniec PO w Radize miejskiej.Agonia
~ 8-08-2013 8:32
To nie Zawiła ustala cenę za śmieci, lecz jego pracownicy którzy się tym zagadnieniem zajmują . To ich trzeba kontrolować i sprawdzać, a ... wymienić. A radni się nie popisali , nie przychodząc na sesję, a sprawą i tak trzeba się zająć.
~eco 8-08-2013 8:52
Obierki i resztki z talerza składam na ogrodowym kompoście; gazet nie kupuję, piwo tylko w butelkach zwrotnych, trucizny pakowanej w butelki PET dla mnie nie istnieją,opakowania po jajkach, makaronie - to mała reklamówka przez miesiąc. Zaniosę do punktu zbiorczego. Talerzy i szyb w oknach raczej nie tłukę programowo, więc prawie tego nie ma. Workami z odkurzacza będę zapełniał pojemnik przez rok! Za co więc, kuźwa mam co miesiac płacić haracz 18x5 zł.?
~wkurzona 8-08-2013 9:11
Na Podlasiu stawka za śmieci segregowane jest 2 zł za osobę, a 5 zł za dwie osoby .... i ludzie się denerwują. Ciekawe co by powiedzieli przy naszych stawkach.
~nies 8-08-2013 9:20
A przyczyna jedna .Sarzyńskie rozwaliły miasto w czasie rządów lewicy ,a peowska lewica wzięła ich do rządzenia i miernota do kwadratu rozwala miasto.
~sekocen 8-08-2013 9:52
Poniżej, w załączonym linku bardzo ciekawe spostrzeżenia byłego jeleniogórzanina: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=105935295&postcount=2358
~obłudnik 8-08-2013 9:55
Co za obłuda!!! Wszyscy z PO pozarażali się jednocześnie, jeden od drugiego. Panie Wrotniewski, trochę powściągliwosi!!!
~jaaakiśktoś 8-08-2013 9:57
Ale ciekawe, że MPGK obsługuje także Podgórzyn za zupełnie inne stawki. Tam można? A co do pojemników - ja ich także nie dostaję - te ich bidaworki rodem z Rumunii, które leżą pod śmietnikiem, śmierdzą i czekają na szczury to ma być postęp? A co będzie, jak przyjdzie mróz?
~gw 8-08-2013 10:04
Wywóz posegregowanych śmieci w Szczecinie kosztuje 6,5 zł od osoby.
~Fotelik 8-08-2013 10:14
Chętnie złoże jeszcze raz deklaracje byle było taniej, za 4 osobową rodzinę 72 zł miesięcznie to skandal zastanawiam się czy nie wyprowadzić sie do Podgórzyna. Państwo prorodzinne
~eco 8-08-2013 10:14
W zasadzie Radę Miasta Jeleniej Dziury można by uznać za działającą nielegalnie. Przynajmniej dwóch radnych nie powinno być Radnymi. Ustawa o Samorządzie Lokalnym określa wyraźnie kto i na jakich warunkach może pełnić tę funkcję. Pan Rolnik od "asfaltu" powinien zrezygnować albo z budowy autostrad, albo z funkcji Radnego. Ustawa mówi też coś o przynależności Radnych do społeczności w imieniu której "radzą". Ma to związek z miejscem zamieszkania i meldunkiem. Ta Rada jest i działa nielegalnie.
~a możę.może 8-08-2013 10:47
A może radni PO chcieli przyjśc tylko nie mogli. Niektórzy wyjazd do "SANATORIUM" nazywają pobyt na Grottgera w Jeleniej Górze.
~ 8-08-2013 10:56
w gminach ościennych może jest i taniej ale np w Mysłakowicach do najbliższego miejsca z pojemnikami do segregacji trzeba przejść kilka kilometrów; coś za coś
~eco 8-08-2013 11:34
Bo w założeniu, to do tzw. gniazd zbiorczych miał trafiać nadmiar odpadów niemieszczących się w dostarczonych przez Gminę pojemnikach. Teraz Patatataj przekonuje, że jest zupełnie na opak. Miasto-Gmina nie ma obowiązku dostarczania pojemników na podlegające segregacji odpady, chociaż komentując cenę za wywóz śmieci np. w Legnicy twierdzi, że to właśnie tam mieszkańcy pojemników nie otrzymają, a u nas cena jest tak wysoka, bo my je otrzymamy. Pani w punkcie informacyjnym to potwierdziła i zasugerowała mi kupno pojemników. Nawet łgać, kłamać i wprowadzać w błąd - trzeba umieć, panie Patataj!
~zasadnicza 8-08-2013 12:53
Minione 3 lata to okres nielegalnej działąlności Rady, a podjęte w tym czasie uchwały są w świetle prawa nieważne, jako że 2 radnych zasiada w niej wbrew prawu i ich głos się nie liczy.
~loblob 8-08-2013 13:15
No i już wiem, że na PO więcej nie zagłosuję! dziękuję
~ 8-08-2013 16:51
W moim wpisie z godz. 7.23 moderator wywalił słowo miernoty i zastąpił je kropkami. A przecież określenie tej bandy rządzących Jelenią Górą miernotami umysłowymi to jedno z bardziej delikatnych jakie przychodzi na myśl jak się czyta takie rewelacje płynące z ust prezydenta miasta. Pani/ie moderator - przypominam, że od ponad 24 lat jest u nas demokracja i wolność słowa.
~mio 9-08-2013 13:17
a jednak radni po sa chorzy przebywaja na leczeniu po co na nich glosowac
~s. 11-08-2013 12:23
PO zasługuje na więcej, na zapomnienie.
~Akuratny 12-08-2013 8:58
Już niedługo nie będą musieli wcale przychodzić bo w najbliższych wyborach dostaną to na co zasłużyli. Wykopanie z ciepłych stołeczków macie jak w banku
~ 18-08-2013 9:28
skoro nieobecni nie mają racji no to chyba powinno wyjść na to co chcieli ci co przyszli ??????
~ 19-08-2013 11:38
do ala - niestety, brak jest odpowiedniej kandydatury. Na kogo wiec glosowac? Czy krajem juz calkiem wlada mafia ze brakuje stronnictwa o czystym obliczu i szczerych checiach o dbalosc o narod i gospodarke? No chyba ze mafia tak sie rozpanoszyla i nie dopuszcza zdrowych sil do glosu...
~ewa 21-10-2013 0:31
A w Słupnie k.Płocka śmieci 7 zł ( słownie siedem) a więc panie prezydencie można taniej. Woda tam też tańsza a rynek pracy bez porównania z jelonką. A więc jeszcze trochę a starzy którzy tu zostali też będą uciekać!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group