Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6478
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni dwóch komisji odwiedzili teren budowy stadionu

Czwartek, 18 kwietnia 2013, 0:02
Aktualizacja: Piątek, 19 kwietnia 2013, 7:48
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Radni dwóch komisji odwiedzili teren budowy stadionu
Fot. Przemo
Termin oddania pierwszego etapu modernizacji stadionu miejskiego przy ul. Złotniczej przesuwano już czterokrotnie. Obiekt, który miał być gotowy przed Euro 2012 nadal jest w budowie, aktualna data zakończenia prac to 30 maja 2013 roku, ale radnych zaniepokoiły informacje o kolejnych opóźnieniach.

Radni postanowili więc sprawdzić postęp prac na stadionie, w wizytacji wzięły udział dwie komisje: rozwoju oraz sportu. Wśród "zwiedzających" była także pani wiceprezydent Mirosława Dzika, prezes spółki Termy Cieplickie Zbigniew Kubiela, który po zakończeniu prac budowlanych przejmie obiekt oraz przedstawiciele wykonawcy - firmy Tamex.

Nieoficjalnie mówi się o kolejnej obsuwie zakończenia pierwszego etapu budowy i 31. sierpnia jako ostatecznym terminie oddania stadionu do użytku. - Robimy prace wykończeniowe. Przystępujemy do ogrzewania podłogowego, czyli posadzek, tynki kończymy. Instalacja elektryczna jest gotowa, robimy wentylację. Zrobimy wszystko, żeby zmieścić się w terminie. Zima była wyjątkowo długa i uciążliwa, więc staramy się nadrabiać te zaległości. Dla nas termin 30 maja jest ostateczny - zapewnia kierownik budowy, Janusz Wołowiec

Niepokój budzi woda stojąca między bieżnią, a wałem od strony "Jelfy". Przedstawiciel firmy Tamex przekonuje, że to bardzo prosta rzecz: - Kończymy w tym tygodniu przepompownię z drugiej strony obiektu, gdy będzie gotowa to zakładamy dren, bo nie mamy gdzie tej wody "zrzucić".

Koszt budowy pierwszego etapu to 16 mln. zł, w planach drugiego etapu jest budowa pozostałej części trybun oraz bocznego boiska ze sztuczną nawierzchnią, który wycenia się na 10 milionów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group