Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7636
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Rada Powiatu na ostatniej prostej

Sobota, 27 października 2018, 7:10
Aktualizacja: Niedziela, 28 października 2018, 11:18
Autor: WAC
Powiat: Rada Powiatu na ostatniej prostej
Fot. WAC
Na sesji, w kończącej się kadencji samorządu terytorialnego spotkali się wczoraj (26.10) radni Powiatu Jeleniogórskiego.

Wczorajsza sesja po raz pierwszy odbyła się w nowo oddanej po remoncie sali konferencyjnej, pełniącej również funkcję Euroregionalnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Radni korzystali między innymi z nowego systemu nagłaśniającego, debatując przy nowym stole obrad.

Podczas sesji na każdym kroku było czuć zbliżający się koniec kadencji. W trakcie obrad zabrakło praktycznie polemik, sporów i gorących dyskusji, tak charakterystycznych dla sesji powiatowych. Radni prawie bez pytań przyjmowali kolejne punkty programu, a były nimi przede wszystkim sprawozdania, między innymi: na temat stanu turystyki, kultury oraz sportu w powiecie, pracy Państwowej Straży Rybackiej oraz funkcjonowania placówek oświatowych. Rada przyjęła też plan współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok.

Sesja była okazją do wręczenia pucharu fair – play dla tego z zespołów piłkarskich w terenu powiatu, który w rozgrywkach ligowych zobaczył najmniej żółtych i czerwonych kartek. W tym roku ten zaszczytny laur otrzymał klub Bobry Wojanów.

Miłym akcentem było podziękowanie za cztery lata wspólnej pracy, które złożyła dyrektorom wydziałów Starostwa Powiatowego starosta Anna Konieczyńska. W rewanżu również szefowa powiatu otrzymała od nich drobny podarunek.

- Jestem im bardzo wdzięczna, za wspaniała pracę, za oddanie, za trud bo to naprawdę były wielkie wyzwania – mówi A. Konieczyńska. - Jestem im też wdzięczna, że zawsze z życzliwością, z uśmiechem stanowili dla mnie wielkie wsparcie. Dziękuję im za ten piękny czas czterech lat, gdy wiele razem osiągnęliśmy.

Choc radni spotkają się jeszcze 7 listopada na uroczystej sesji kończącej kadencję, ale jeden z nich - Jerzy Pokój pożegnał się już z pracownikami biura rady oraz innymi radnymi. Przypomnimy, że w ostatnich wyborach samorządowych nie startował on już w wyścigu o mandat rajcy powiatu, za to z powodzeniem rywalizował o miejsce w Semiku Województwa Dolnośląskiego

- Wszystko wskazuje, że nie będę mógł uczestniczyć w ostatniej sesji Rady, dlatego dziś wykorzystałem okazję, aby podziękować radnym i pracownikom Starostwa ze współpracę – mówi J. Pokój. - Podsumowanie ostatnich czterech lat jest bardzo trudne. Ogólnie jestem zachwycony poziomem dyskusji w Radzie, że nie odstawała ona od pewnych standardów. To że różniliśmy się politycznie to jest normalne, ale nie było w tym złośliwości. To że straciłem funkcję Przewodniczącego Rady to jest prawo demokracji, tak się dzieje. Mogę mieć też do siebie pretensje, że czegoś tam się dopilnowałem i tak się zdarzyło. Myślę, że ta Rada mimo podziałów dała sobie radę. Jestem też pełen podziwu dla dyrektorów i pracowników Starostwa, bo oni wiedzieli jak się poruszać w tej mizernocie finansowej i myślę, że warto aby dalej pracowali dla powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

9
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
7
37%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group