Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9042
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rada Cieplic: Regulamin parku musi być złagodzony

Poniedziałek, 15 października 2012, 9:31
Aktualizacja: Wtorek, 16 października 2012, 7:27
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rada Cieplic: Regulamin parku musi być złagodzony
Fot. archiwum
Od początku powstania regulamin korzystania z Parku Zdrojowego w Cieplicach budził spore kontrowersje. Po protestach mieszkańców, w tym podpaleniu tablic z regulaminem, Rada Cieplic zorganizowała spotkanie w tym temacie. Kto wziął w nim udział i czy jest szansa na zmiany w regulaminie?

Na spotkanie zaproszono władze miasta, w imieniu których przybył Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. Byli też radni z tego okręgu: Janusz Wojtas, Miłosz Sajnog i Zbigniew Ładziński. Zabrakło tylko Józefa Gajewskiego. W spotkaniu uczestniczyli również radni Cieplic oraz mieszkańcy.

- Zorganizowałam to spotkanie, bo sporo jest krytykanctwa, a nie ma konstruktywnej rozmowy – mówiła Anna Bałkowska, przewodnicząca Jednostki Pomocniczej Miasta Jeleniej Góry "Uzdrowisko Cieplice". – Cieszę się, że mogliśmy na spokojnie przedyskutować te punkty, które wśród mieszkańców budzą największe emocje – dodała.
Konkretnie chodzi o trzy punkty regulaminu dotyczące: wjeżdżanie do parku rowerami, wprowadzania psów i zamykanie parku na noc.

W pierwszej kwestii wiceszef miasta Hubert Papaj przychylił się do sugestii mieszkańców i Rady Cieplic by wydzielić dla cyklistów jedną z alejek, która będzie łącznikiem między Placem Piastowskim a Parkiem Norweskim (przy PM Poland). Padła również propozycja wyznaczenia terenu, gdzie mieszkańcy mogliby spacerować ze swoimi pupiami. W kwestii zamykania parku zdania były podzielone.

- Sprawdziliśmy i większość parków uzdrowiskowych w Polsce jest zamykana na noc – mówi Anna Bałkowska – stąd propozycja, by tak było i u nas. Na rewitalizację parku wydano 17 mln zł. Już odnotowujemy dewastacje w parku, dlatego musimy chronić to, co zostało zrobione. Na ogrodzenie parku przeznaczone zostały spore pieniądze. Teraz jest tylko kwestia, w jakich godzinach park ma być zamykany – dodaje Anna Bałkowska.

O złagodzeniu regulaminu parku w ostatnim czasie mówił również Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. Jednak o tym, czy i jakie zmiany pojawią się w regulaminie korzystania z Parku Zdrojowego zadecydują nie władze miasta, a radni.

- Już podczas powstawania regulamin Parku Zdrojowego budził on wśród radnych wiele zastrzeżeń. Duża część radnych była i jest za złagodzeniem tych zasad, ale podczas głosowania nad uchwałą dotyczącą tego tematu, dyskusję zamknięto przed jej wyczerpaniem. Za jego obecną postacią był wówczas prezydent i radni PO, którzy mieli większość. Przeciwko był PiS, SLD wstrzymało się od głosu, podobnie jak chyba ugrupowanie Razem dla Jeleniej Góry. Spodziewaliśmy się zastrzeżeń i niezadowolenia mieszkańców. Sądzę, że jest szansa na to, by wprowadzić pewne złagodzenia, bo są one niezbędne – mówi Józef Szarzyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
353
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group