Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rada Cieplic działa prężniej

Sobota, 21 maja 2011, 8:59
Aktualizacja: 8:59
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Rada Cieplic działa prężniej
Fot. TEJO
Cztery komisje powstały przy radzie dzielnicy Uzdrowisko Cieplice, która ukonstytuowała się w połowie kwietnia. Radni wybrani przez mieszkańców zdroju mają też stałe dyżury i pierwsze konkretne działania. Jednym z nich jest sprawa skate parku, którego nie chcą mieszkańcy zdroju.

Rada już od dłuższego czasu podejmuje wiele własnych inicjatyw, konsultacji, itp. Jedną z takich spraw jest kwestia znalezienia nowej lokalizacji dla likwidowanego przy zespole pocysterskim „skate parku”. Dokonuje się to na prośbę prezydenta miasta Marcina Zawiły, który zasugerował, by ciepliccy samorządowcy dokonali wespół z młodzieżą rozeznania co do nowej lokalizacji. - Nie uchylamy się od decyzji, ale chcielibyśmy, by ta lokalizacja była trafiona, zarówno ze względu na potrzeby młodzieży, jak i uwarunkowania środowiskowe – zaznaczył prezydent Jeleniej Góry.

Potwierdza tę wolę przewodniczący zarządu dzielnicy Robert Futenhendler (społeczny burmistrz Cieplic), niemniej okazuje się, ze sprawa nie jest prosta. – Jesteśmy już po kilku konsultacjach – powiedział – i w żadnym przypadku nie udało się przekonać mieszkańców do tej sprawy. Uchroniliśmy urządzenia „skate parku”, będzie trzeba je poddać remontowi, ale to mniej kosztowne, niż zakup nowych. Jednak nie ma tymczasem zgody mieszkańców na żadną z proponowanych nowych lokalizacji. W najbliższym czasie mamy zaplanowane spotkanie z prezydentem miasta i przedstawimy swoje wizje rozwiązania tej sprawy – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

W gronie rady powstały cztery komisje, dzięki czemu można usystematyzować działalność dzielnicowych rajców, a poza tym zyskaliśmy tymczasową lokalizację na dyżury radnych, którzy w różnych sprawach będą przyjmować mieszkańców. To wszystko pozwoli nam na opracowanie strategii poczynań na najbliższe cztery lata. Radni Cieplic będą dyżurować w każdą środę, w godz. 17 – 19, przy ul. Gimnazjalnej 2, (siedziba II LO), w budynku „B”, pokój 01.

W składzie rady pracują: Zespół Kultury, Sportu i Rekreacji (pod kierownictwem Konrada Sikory), Zespół Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska (Bogna Skrzydlewska-Antos), Zespół Zagospodarowania Przestrzennego i Inwestycji (także Bogna Skrzydlewska-Antos) oraz Zespół Koordynacji i Promocji (Elwira Kozak).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group