• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 4:01
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 2501
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Pyrlandia przy Książęcej Wieży

Wiadomości: SIEDLĘCIN
Poniedziałek, 4 października 2010, 7:29
Aktualizacja: 13:27
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Wczoraj przy średniowiecznej Wieży Książęcej w Siedlęcinie odbył się festyn rodzinny Kartoflada, z okazji Święta Ziemniaka. Zabawą, tańcem i potrawami ziemniaczanymi mieszkańcy oraz turyści witali jesień. Dopisała pogoda jak przystało na Polską Złotą Jesień. Dookoła placu przy wieży rozchodził się typowo jesienny zapach pieczonych w ognisku kartofli.

- Jedną z konkurencji jest, jak to nazwaliśmy z przymrużeniem oka „ziemniak wielkanocny”. Polega ona na tym, żeby znaleźć na terenie naszego obiektu jak najwięcej, oznaczonych przez nas i ukrytych, ziemniaków. Dzieci podczas szukania miały świetną zabawę. Zwycięscy oczywiście zostali nagrodzeni ale wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymywały od nas upominki w postaci np. lizaków – mówi Agnieszka Okonowska, specjalistka do obsługi turystów.

Było też przeciąganie liny, rzucanie ziemniakiem w dal, zabawa z krzesełkami, wyścigi w skakaniu w workach po ziemniakach oraz wiele innych ciekawych zabaw, które uatrakcyjniały dzieciom oraz dorosłym niedzielne Święto Ziemniaka
– Chcemy stworzyć w Siedlęcinie taką tradycję, żeby jesienią zawsze odbywało się Święto Ziemniaka, m.in. na przywitanie właśnie jesieni. Rok temu odbył się pierwszy taki festyn rodzinny o nazwie Kartoflada – dodała Agnieszka Okonowska.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się karaoke, na które specjalnie przyjeżdżały panie, by się wykazać swoimi umiejętnościami wokalnymi. Całą impreza prowadzona byłą przy muzyce tanecznej m.in. z lat 80, ale nie tylko. Wieczorem odbyły się również tańce.

Wcześniej można było spróbować przepysznych dań ziemniaczanych np. pierogi ruskie ze skwarkami i cebulką czy też placki ziemniaczane z sosem mięsnym i surówką, które przygotowane były przez Stowarzyszenie Rycerki z Wieży Książęcej osobiście piekły wyśmienite ciasta takie jak jabłecznik, ciasto orzechowe, ciasta kruche, kokosanki. Obok punktu z daniami typowo ziemniaczanymi, znajdował się nad paleniskiem ruszt z kiełbaskami.

Można było również zwiedzić Wieżę Książęcą z XIV wieku. Zabytek, który jeszcze 10 lat zionął pustką i zaniedbaniem, dziś jest coraz bardziej prężną atrakcją turystyczną Siedlęcina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~dostawca 4-10-2010 23:22
Też bym się pobawił i spróbował kartofla tylko skąd o tym wiedzieć pozdrawiam tych co tam byli[p.Agnieszko]
~fotoamator 12-10-2010 14:32
Zdjęcia- totalna amatorszczyzna, bardzo szerokie kadry ,zniekształcenia perspektywy, poucinane postacie,pełno niepotrzebnych szczegółów w tle rozpraszjących uwagę, brak jakiej kolwiek kompozycji i pomyślunku no i logo "Jelonki" na białym sporawym tle (już kiedyś na to zwracałem uwagę ale opinie czytelnika są mało ważne). Jedyne zdjęcie , które na mnie wywarło wrazenie to 25. Idę na pierogi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group