Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7703
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pustynia grozy czeka na gospodarza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 11 grudnia 2007, 9:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: TEJO
Fot. Agnieszka Gierus
Krajobraz jak po powojennych wyburzeniach. Tak wygląda ugór między Osiedlem Robotniczym a ulicą Kilińskiego. Mają być tam zabudowania o charakterze mieszkalno–usługowym. Kiedy? Nie wiadomo.

Jeszcze kilka lat temu swoje działki miała tam dawna Polfa. Na wspomnianych terenach były magazyny. Porządek zrobiły buldożery. Teren czeka na kupca. Numer telefonu, pod który można składać oferty, zapisano farbą na dawnej stróżówce.

Ale zainteresowanych – jak dotąd od kilku lat – brakuje. Tymczasem działki to jedne z bardziej szpetnych miejsc w stolicy Karkonoszy. Do ich „rankingu” dopisuje się także teren po targowisku Kiliński, gdzie być może kiedyś powstanie Focus Park.

– Tereny przy Osiedlu Robotniczym przeznaczone są pod zabudowę o charakterze mieszkalno–usługowym – mówi prezydent miasta Marek Obrębalski.

Inwestor, który zdecyduje się na kupno terenu i budowę domów, musi się liczyć z uciążliwym sąsiedztwem cuchnącego kanału Młynówka. Istniejące stare budynki popadają w ruinę, a sam rejon jest idealnym miejscem dla ludzi z marginesu społecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~xxx 11-12-2007 9:35
BRAWO choć raz rzetelnie i prawdziwie kanał śmierdzi a okolica to slamsy niestety taka jest prawda
~EBEE 11-12-2007 10:10
Małe sprostowanie Panie Redaktorze ! Buldożery zrobiły- owszem , ale NIEPORZĄDEK ! I tak zostało. Niestety jest to jeleniogórska norma. Gorąco pozdrawiam: EBEE
~ dziekan 11-12-2007 11:49
O tym , że Jelenia Góra jest kupą zaniedbań i nieróbstwa kolejnych ekip rządzących wiadomo od przynajmniej 15 lat - tylko kolejni wlodarze to umiejetnie maskuja , kamufluja i milczą.- tlamsząc to wszystko propagandą i pasmem niekończących się sukcesów w mieście. A mieszkańcy od dawna mówią i wiedzą , że po sto metrów prawie w każdą stronę od glównych ulic miasta to jest smród, zgliszcza, okropieństwo domów , siedliska szczurów- czyli nasz jeleniogórski EKWADOR. To się nazywa rozwój miasta - jeszcze trochę a miasto wyludni się do samych starców ,emerytów, licznych urzędników, w tym mundurowych - a wladze nadal będą pobieraly doskonale pobory za tak owocne sukcesy rozwojowe.
~ 11-12-2007 12:14
A może tak zasypać tę całą młynówkę i przestanie płynąć ściek przez środek miasta? A okolica... nic tylko filmy wojenne kręcić!
~błahaaagłahahaaa 11-12-2007 16:07
tytuł to po prostu majstersztyk. Więcej grozy poprosimy
~Łowca byków 11-12-2007 22:08
Może jednak to nie teren Polfy, a Fampy.
~ja 13-12-2007 17:40
Może trochę szacunku dla ludzi z Osiedla Robotniczego, szanowna redakcjo? Jeśli brać pod uwagę wygląd elewacji, porządek itp, to pod miano slumsów kwalifikuje się większa część "stolicy karkonoszy". Co niektóre dzielnice sprzątane były chyba jeszcze przez "wypędzonych" w 1945 :)?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group