Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3718
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pusto w kasie na remonty

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 9 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 10 października 2006, 7:54
Autor: Minika
Fot. Monika
Od powodzi minęły dwa miesiące, a kierowcy wciąż nie mogą przejechać przez zniszczone przez żywioł drogi. Na poprawę poczekają co najmniej do lata przyszłego roku.

Zarząd Dróg Powiatowych w Jeleniej Górze złożył wniosek do wojewody dolnośląskiego, aby pozyskać środki na wykonanie kolejnych dwudziestu jeden niezbędnych zadań związanych z remontem po sierpniowej powodzi.

Chodzi nie tylko o drogi, lecz także o umocnienia wałów na rzece i naprawę mostów. Komisja weryfikacyjna przyjęła projekt opiewający na kwotę 10 milionów zł. Teraz trzeba czekać na przekazanie pieniędzy z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które niewiadomo, kiedy napłyną.

Szosę Płoszczyna – Dziwiszów w gminie Jeżów Sudecki powódź doprowadziła do takiego stanu, że przebrnąć nią można tylko ciągnikiem lub pojazdem terenowym.
Obecnie z ostatnich pieniędzy przewidzianych na bieżące utrzymanie dróg naprawiany jest odcinek drogi o długości 1878 metrów.
Odnowione zostaną rowy, przepusty oraz nawierzchnia. Ponadto wzmocniona będzie istniejąca podbudowa drogi. Koszt remontu wyniesie 600 tysięcy złotych.

– W pierwszej kolejności musimy naprawić drogę Łomnica – Wojanów wzdłuż Bobru i most w Karpnikach – mówi Krzysztof Sobała, dyrektor ZGP w Jeleniej Górze.

W tej chwili na drodze z Podgórzyna do Borowic odznaczony taśmą i zabezpieczony jest półtorametrowy odcinek jezdni podmytej przez wodę. Stwarza on niebezpieczeństwo dla przejeżdżających tamtędy kierowców.
Podobna sytuacja ma miejsce na odcinku drogi krajowej nr 3 z Piechowic do Szklarskiej Poręby.
Po prowizorycznym remoncie kierowcy mogą jeździć po obu pasach ruchu, ale trzeba umocnić podmyte przez rzekę fundamenty.

– Rocznie na bieżącą naprawę dróg potrzebujemy dwudziestu milionów złotych a nasz budżet opiewa jedynie na trzy miliony – żali się Sobała.

Dopiero od kwietnia następnego roku ruszy remont drogi na odcinku od Białego Jaru do granicy Karpacza Górnego z Podgórzynem. Naprawa jezdni na długości trzech i pół kilometra zostanie sfinansowana z pieniędzy pochodzących z Unii Europejskiej.
Właśnie rozpoczynają się przetargi, które wyłonią wykonawcę robót. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace zostaną zakończone w sierpniu roku 2007.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~tomek 9-10-2006 15:01
ale chlopaki maja super drabine hit roku 2006
~heh 9-10-2006 16:23
faktycznie soczysta ta drabina:D
~Gonzo :) 9-10-2006 20:10
Dajcie spokój chłopaki warzne ze wogóle COŚ robią !!
~M. 9-10-2006 20:29
droga do Borowic jest podmyta w pięciu miejscach jak nie będzie wyremontowana na czas będzie problem z dojazdem, a na ostrym łuku powinni postawić stalowe odbojnice bo te betonowe co chwilę jakiś idiota rozwala
~Zocha 9-10-2006 21:06
Zarząd Dróg Powiatowych bardzo dba o drogę między Maciejową a Dziwiszowem / dawna ul.Dziwiszowska a obecnie Dzierżonia/.Ulica ma 60 metrów od ul.Wrocławskiej do tablicy ,,koniec miasta", potem pola i pola aż do nowego osiedla. Dbają drogowcy o nawierzchnię i zimą jest ona podciągnięta pod I stopień odśnieżania.
~tomek 9-10-2006 22:33
o czapie i sweterku nie wspomne bo juz spadne z krzesla

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group