Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8537
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Puchar Świata w mieście pod Szrenicą?

Środa, 19 sierpnia 2009, 18:22
Aktualizacja: 18:24
Autor: Ania
Włodarze Szklarskiej Poręby zabiegają o zorganizowanie zawodów w narciarstwie biegowym. Jest też duża szansa, że na trasach biegowych w Jakuszycach odbędą się prestiżowe zawody Tour de Ski.

W ubiegłym tygodniu w mieście gościł Juerg Capol, dyrektor do spraw Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym Międzynarodowej Federacji Sportowej. Celem wizyty było sprawdzenie możliwości, jakie stwarzają trasy biegowe w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach.
Okazuje się, że wymagają one niewielu zmian. Istotna jest budowa pomieszczenia dla dziennikarzy, transmitujących imprezę oraz postawienie kamer na trasach biegowych. Puchar Świata ogląda około 50 – 60 milionów ludzi. Ma to ogromne znaczenie dla potencjalnych sponsorów. W planach jest także modernizacja strzelnicy biathlonowej oraz budowa szatni.

Juerg Capol na temat tras biegowych w Jakuszycach – Szklarskiej Porębie wyrażał się pozytywnie. Zaznaczył, że nie trzeba będzie na ich terenie wprowadzać wiele zmian. Według niego istotni są przede wszystkim ludzie, którym zależy na organizacji Pucharu Świata w ich mieście. Uważa, że to w nich drzemie największy potencjał. Nadmienił także, że warto wykorzystać bliskość Czech. Przekazał, że dzięki temu w mieście pod Szrenicą mógłby odbyć się Tour de Ski, czyli cykl biegów, które start miałyby np. w Czechach, a metę w Polsce. Inicjatywa ta spodobała się również Julianowi Gozdowskiemu, prezesowi Stowarzyszenia Bieg Piastów w Jakuszycach. Mówi także, że organizacja Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym to ogromne wyzwanie. Obecnie najważniejsze jest wykonanie dokumentacji i zdobycie pozwolenia na planowaną modernizację i rozbudowę fragmentów tras. Zgodę na to muszą wyrazić ekolodzy, architekci i włodarze miasta. Czasu jest niewiele, ale dzięki zaangażowaniu ludzi, powinno się udać. Julian Gozdowski wspomniał także, że coraz częściej mówi się o zorganizowaniu na trasach w Jakuszycach Pucharu Świata w biathlonie.

Jest szansa, że Puchar Świata w Szklarskiej Porębie zostanie zorganizowany w styczniu 2011 roku lub 2012 roku. Decyzja na ten temat zostanie najprawdopodobniej podjęta podczas jesiennej sesji FIS-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group