Czytających: 9537

Dziwiszów: Puchar Polski OZPN: Karkonosze grają dalej

Poniedziałek, 21 marca 2016, 8:09
Aktualizacja: 8:19
Zwycięstwem 2:0 zakończył się pojedynek Karkonoszy Jelenia Góra z Piastem Dziwiszów w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra. Mecz rozegrano na boisku przedstawiciela klasy okręgowej.

Początki rundy wiosennej zazwyczaj odbywają się w trudnych warunkach, ale kibice spragnieni lokalnego futbolu mimo chłodu przybyli na dziwiszowski obiekt, by zobaczyć swoich ulubieńców w starciu z III-ligowcem. Jeszcze dobrze nie zasiedli na ławkach, a Skupin już wyjmował piłkę z siatki, bowiem w 3. minucie po przechwycie Pieśkiewicz obsłużył Kusiaka, który otworzył wynik spotkania. Na drugiego gola fani biało-niebieskich, którzy również obserwowali mec, czekali do 37. minuty, kiedy to Łukasz Kowalski w swoim stylu zdobył gola z rzutu wolnego. W drugiej połowie jeleniogórzanie mieli kilka okazji na podwyższenie prowadzenia, ale znakomicie w bramce Piasta spisywał się Skupin. Ostatecznie wynik się nie zmienił i Karkonosze wygrały 2:0 awansując do półfinału.

Piast Dziwiszów - Karkonosze Jelenia Góra 0:2 (0:2)