Zalogowanych: 23

Jelenia Góra: Pub Gol znowu zwycięski

Środa, 6 czerwca 2018, 20:47
Aktualizacja: 0:54
W ostatnim spotkaniu 24. kolejki jeleniogórskiej klasy B (grupy I) pewny awansu Pub Gol Jelenia Góra pokonał Potok Karpniki 2:0. Spotkanie ekipy Lecha Walczaka na stadionie przy ul. Złotniczej oglądało około 100 osób, co jest lepsza frekwencją niż na niektórych meczach czwartoligowych Karkonoszy.

Jeleniogórzanie, pewni awansu do klasy A chcieli w ostatnim spotkaniu przed własną publicznością podziękować kibicom za wsparcie kolejnym zwycięstwem i już w pierwszej połowie okazało się, że ten cel jest bardzo realny. W 13. minucie wynik strzałem z rzutu wolnego otworzył Damian Rudy, a na kolejnego gola miejscowi fani do 32. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Kamil Chromik. Do przerwy więcej bramek nie padło, a po zmianie stron fani Pub Gola mogli mieć nadzieję na bardziej okazałe zwycięstwo, bowiem w 53. minucie Dawid Pikta (Potok) po gwizdku oznajmiającym faul na Rudym kopnął przeciwnika, za co obejrzał czerwoną kartkę.

Ku zaskoczeniu kibiców z każdą minutą coraz lepiej radzili sobie goście, którzy zanotowali kilka klarownych sytuacji. W 71. minucie "pudło sezonu" zaliczył Kamil Bródka, który z dwóch metrów nie trafił w pustą bramkę. Swoich szans nie wykorzystali też Szarafin i Świercz, a w szeregach gospodarzy najbliżej szczęścia był rezerwowy Paweł Szabat, który trafił w słupek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0.

W następnej kolejce Pub Gol pauzuje, a na koniec zawodników Lecha Walczaka czeka wyjazd do Borówna na mecz z Płomykiem.

Pub Gol Jelenia Góra - Potok Karpniki 2:0 (2:0)
PG: Jarosz - Gawroński, Rudy, Głowik, Pawlikowski, Walczak, K. Hamowski, P. Hamowski, Modrzyk, Dziedzic, Jurczyk. Rezerwowi: Baranowicz, Szabat, Chromik, Bałkun, Smolak, Wolniewicz.
Potok: Załupka - Sz. Kodzis, Bródka, R. Kodzis, Białożył, Sławski, Szarafin, Chmielnicki, Pikta, Gawlikowski, Skrobiszewski. Rezerwowi: Pietrzak, Kamiński, Urban, Wawrzyniak, Guzowski, Świercz.