Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3169
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przywieźli radość

Poniedziałek, 3 grudnia 2018, 6:11
Aktualizacja: Wtorek, 4 grudnia 2018, 15:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Przywieźli radość
Fot. WAC
Nie saniami, lecz na stalowych rumakach zjechała gromada Mikołajów, która opanowała we wczorajsze (2.12) samo południe jeleniogórski Plac Ratuszowy. Przybyli w to miejsce, aby sprawić radość najmłodszym podczas imprezy pn. MotoMikołaje 2018.

MotoMikołaje to impreza, która od trzech lat organizowana jest przez „Motocyklowe Karkonosze”, czyli grupę entuzjastów motocykli. W tym roku, mimo nie najlepszej pogody, pod jeleniogórski ratusz przybyło ponad 30 motocyklistów. Każdy z nich ubrany był w strój Mikołaja, częstował najmłodszych łakociami i chętnie pozował do zdjęć z dziećmi.

Najmłodsi mogli też choć na chwilę usiąść na fotelu stalowego rumaka, a nawet się nim przejechać w towarzystwie gościa z dalekiej Laponii. Dzieci mogły tez zobaczyć, jak wyglądają w środku karetka medyczna oraz pojazdy straży pożarnej, którymi przyjechali strażacy z OSP Mysłów i OSP Jelenia Góra z ul. Wiejskiej. Dodajmy, że z Placu Ratuszowego motocykliści udali się na oddział pediatryczny jeleniogórskiego szpitala, aby sprawić nieco radości małym pacjentom.

- Prawie każde miasto organizuje imprezy dla motocyklistów, aby się poznać, aby się spotkać, a w Jeleniej Górze tego nie było – mówi organizator MotoMikołajów Jarosław Przybylski. - Dlatego, któregoś roku wraz z Arkiem Biegalskim pomyśleliśmy, aby coś u nas zrobić i tak narodziły się MotoMikołaje. Organizując tę imprezę chcemy też pokazać wszystkim, że motocykliści są normalnymi ludźmi. Na co dzień jeden z nas kopie rowy, drugi jest dyrektorem, ale łączy nas jedno - pasja do motocykli.

Wraz z Mikołajami najmłodszych cukierkami częstował też prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

- MotoMikołaje to fajna inicjatywa motocyklistów. Zwłaszcza, że przez cały rok są oni postrzegani trochę jako ci szaleńcy jeżdżacy na naszych drogach - mówi J. Łużniak. - Ale tak naprawdę to są dobrzy ludzie, o otwartych sercach, z chęcią pomocy młodym mieszkańcom Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

21
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group