Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 7024
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przyszli menedżerowie, do nauki!

Niedziela, 28 września 2008, 8:24
Aktualizacja: 17:24
Autor: Jerzy Wrona/ tejo
JELENIA GÓRA: Przyszli menedżerowie, do nauki!
Fot. Jerzy Wrona
Dwunastym miejscem w ogólnopolskim rankingu tygodnika Newsweek może pochwalić się Wyższa Szkoła Menedżerska w Legnicy. W sobotę, w jeleniogórskim oddziale zamiejscowym w Sobieszowie przyszli studenci, spotkali się z władzami uczelni na początek nowego roku akademickiego.

W obecności założyciela WSM w Legnicy i Jeleniej Górze Wacława Demeckiego, legnickiego rektora uczelni prof. dr. hab. Jerzego Mączyńskiego, jego jeleniogórskiego odpowiednika prof. dr. hab. Henryka Bednarskiego i wicekanclerza WSM w Legnicy dr. Józefa Kusiaka aulę wypełniła ok. stuosobowa grupa studentów studiów licencjackich i magisterskich. Pojawili się też inni przedstawiciele i wykładowcy tej uczelni, w tym były minister sprawiedliwości (i działacz Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej) prof. dr hab. Jerzy Jaskiernia.

Zebrani wysłuchali wygłoszonych przez władze uczelni zasad funkcjonowania, jej historii oraz jej powstania i przyszłości. Wartym odnotowania jest fakt, że tygodnik NEWSWEEK opublikował wyniki ogólnopolskiego rankingu Wyższych Uczelni w Polsce, w opinii pracodawców. W prestiżowym rankingu Wyższa Szkoła Menedżerska w Legnicy uzyskała 12. miejsce w Polsce wśród 470 placówek, a w województwie dolnośląskim miejsce pierwsze. To świadczy o wysokim poziomie nauczania w WSM
.
Placówka jest czwartą wyższą uczelnią działającą w stolicy Kotliny Jeleniogórskiej obok Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (Wydział Gospodarki i Turystyki Regionalnej), filii Politechniki Wrocławskiej i Kolegium Karkonoskiego. Ta ostatnia w tym roku obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Z tej racji rozpoczęcie roku akademickiego, które odbędzie się w pierwszej połowie października, będzie wyjątkowo uroczyste.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group